May 2011

Kus on Tallinnas kõige rohkem kingi?

Juhhei, sain lõpuks ometi linnaloa, Abikaasa võttis reedeks vaba päeva. Nii et reede hommikul kolistan Poisiga tallinna ja hiljemalt laupäeva õhtul tagasi.

Plaanis on kõigepealt palju kingi osta, siis tahaks kindlasti seda suurt mahemarketit külastada ja lõpetuseks igatsugu inimestega kokku saada. Kui ööseks jääma juhtun, siis öömaja kah.

Oo, ja tegelikult tuleb meelde, et ma olen ammu tahtnud sinna suurde uuskasutuskeskusesse kiigata… Ja mõnest parema valikuga Humanast või muudest normaalsetest kaltsukatest võiks ju ka läbi käia. Soovitusi?

Mis kingadesse puutub, siis ma oma aruga mõtlen, et kaks keskust, kuhu kindlasti minna, on Rocca ja Kristiine – mõlemas peaks hästi palju kingapoode olema. Ecco poodidesse tahaks ka kindlasti piiluda, ehkki arvan, et kui talvesaabaste eest ma oleks vabalt nõus nii palju maksma, sest oluline on soojus, ilmastikukindlus ja nii edasi, siis kevad-suviste jalatsite koha pealt teen pigem mööndusi. Võiks küll olla nahast ja mugavad, aga kindlasti leiab nendele kriteeriumitele vastavaid kingi ka odavamalt kui Eccost. Tahaks küll kvaliteeti, aga  talvesaapaid on vaja vaid üht paari, kingi tahaks aga mitut, kvantiteet on seega kah oluline ja raha tuleb teadagi säästlikult kulutada.

Niisiis Rocca ja Kristiine. Kuhu veel? Pidage silmas, et mul on kaasas üks käruga titt, mis tähendab, et mida vähem ma ringi liikuma pean, seda parem. Vähemalt saan ühistranspordis tasuta sõita 😛

Ega pole juhtumisi mõnda pärnakat, kes sõidaks reede hommikul Tallinna ja tahaks meid Poisiga peale võtta? Tähendab, jah, siis oleks vaja reede õhtul või laupäeval tagasi ka saada + käru peaks auto peale mahtuma ja turvahälli peaks seniks autosse jätma, kuni ise ringi asjatan… Ühesõnaga ilmselt liiga keeruline, tuleb bussiga minna, siis ei sõltu kellestki. Aga kui keegi peaks tühjema autoga sobival ajal seda marsruuti sõitma, siis oleks muidugi imeliselt peen, kui ma küüti saaks.

Kes mind näha tahab, võtku aga ka muudkui ühendust. Ma katsun seda miski hetk muidugi ise ka teha, aga mul on palju asju vaja meeles pidada ja haugi mälu, nii et teiepoolne initsiatiiv on alati hea.

Nüüd peab veel selle välja mõtlema, kuidas võimalikult arukalt süüa – päris võileibu kaasa teha ei taha, aga sama nüri oleks suure nälja pärast esimesele ettejuhtuvale rämpstoidule arutuid summasid raisata, nagu see reisil sageli olema kipub. Reisimine on üldse kallis lõbu, aga no teate, ma ei suuda ära oodata. Mõnus vaheldus… Ja loodetavasti PALJU KINGI.

Juhhei!

Ainult riided panevad mind kirjutama

Ilmad on ilusad ja kirjutamise soolikas põhjalikult umbes. Mis mind aga kirjutama paneb – ikka edevus 😀

Üldiselt meeldib mulle Humanas käia pigem siis, kui hinnad on juba hästi all – ei pea mõtlema ja valima, kõik meeldiva võib ära osta. Aga jah, ega sealt siis eriti midagi ei leia ka. Uue kauba ajal on hinnad ikka vastikult kallid kaltsuka kohta, sellisel ajal ma väga tihti ei käinud. Või noh, paar korda käisin – valik ei tundunud oluliselt parem, lihtsalt hinnad olid krõbedamad.

Nüüd siis sai käidud soovituste kohaselt kohe uue kauba päeva hommikul. Kaks tundi pärast avamist jõudsin Papiniidu keskuse poodi, tuulasin ja tuulasin, esmapilgul ikka mitte midagi ei leidnud. Kuna oli vaja aega parajaks teha, võtsin paar meeldivamat asja ikka proovimiseks. Sõelale jäid beežid põlvpüksid ja üks lilla top. Kui esimeste tagumikult mustuse avastasime, jätsin rahulikult ostmata, €9.90 tundus sutsu krõbe hind ka. Topi ostsin ikka ära, ehkki €6.50 tundus sellegi kohta liiga kallis.

Aga siis läksime me Ülejõe humanasse ja oh imet – sealt leidsin proovimiseks asju esimese kümne minutiga kohe hea sületäie. Üle poole neist ei sobinud, aga kokku sain tervelt kuus asja. Oleks ilmselt rohkemgi saanud, aga Abikaasa ei saanud kauem lapsi hoida, nii et pidin koju tagasi kihutama.

Kõige kummalisem oli see, et hinnad tundusid Ülejõel palju soodsamad. Kui Papiniidus olid kõik heledad põlvpüksid €10-15 vahel, siis Ülejõe omast sain kaks paari €3.30 ja €4.90 eest – no täpselt ühes stiilis kõik. Ja kui Papiniidu omas olid õlapaeltega topid enamasti alates €5.50 ja tavalised alates €6-7 (vähemalt kõigil neil, mis mulle silma jäid), siis Ülejõel leidis palju ka alates €3. Ühesõnaga parem valik ja soodsamad hinnad. Kummaline, üks kett ju ikkagi.

Tahaks kangesti Ülejõe poodi tagasi minna, nad ju panevad kogu aeg uut kaupa välja ja mul polnud aega korralikult kõike läbi vaadata. Loodetavasti jõuan sel nädalal veel millalgi käidud. Aga juba praegu on rahulolu ilmatuma suur – jah, kaltsuka kohta on hinnad võrdlemisi kirved, aga ma sain palju ilusaid ja korralikke riideid, mis tavapoes oleks kindlasti rohkem maksnud. Pluss rahulolu keskkonnasäästlikkuse mõttes.

Aga saagist lähemalt.

Heledad põlvini vabaajapükse läksin ma kohe konkreetselt otsima – suvel on need ühed mu lemmikud, aga seni ainus püksipaar oli mulle liiga lai ja miski häda oli veel, ühesõnaga sai ära antavate riiete kotti tõstetud. Leidsin kaks paari, mis mõlemad parajad olid, ei suutnud tükk aega valida, kumba võtta. Ühed tundusid vähem kortsuvat, teised tundusid välimuselt natuke kenamad, proovisin mõlemaid mitu korda jalga ja olin nagu kits kahe heinakuhja vahel. Siis märkasin hindu vaadata ja oh seda üllatust, kui kaks paari pükse kokku vähem maksis, kui Papiniidu poes üks paar. No ja kui Tage siis veel ka ütles, et pole ju ühesugused, ühed on sportlikumad ja teised viisakamad… Siis otsustasin, et muidugi – võtan mõlemad. Heledad püksid kipuvad ruttu määrduma ka – siis on hea, kui teine paar kohe võtta. Vasakpoolsed maksid €3.30, parempoolsed €4.90.

CIMG3590

Topid ja pluusid olid teine asi, mida otsima läksin, neid on kaltsukas ju palju. Ma ei salli viimasel ajal üldse igavaid pluuse, lisaks ilusale värvile ja heale lõikele peab midagi erilist ja ilusat olema, mõni huvitav detail, muster vms. Sain kohe viis pluusi, kõik vastasid ideaalselt mu nõudmistele.

Punane €6.90, sinine €4.90. Punasel on pitsi peal väikesed punased kivikesed ka, pildilt pole vist näha. Ja sinine on puuvill väikese elastaaniga, selline veidi paksem mittekortsuv riie, mis kohe kindlasti kuskilt välja ei veni… Ja silmnähtavalt kvaliteetne, hästi korralikult õmmeldud.

CIMG3596

Õlapaeltega toppide hinnasiltidel nägin ma €4.90, aga kassas tuli välja, et hoopis €2.90, hinnapüstoli tint oli halvasti näha. Suur rõõm muidugi 😀 Tõeliselt ilusad – täpselt minu lemmikvärvid, lemmiklõige, ilus pits ja kõige ägedam on see, et neil on sees rindade koha peal selline kahekordne riie, mis on alt veniv, ühesõnaga nagu sisseehitatud rinnahoidja. Hoiab suurepäraselt paigal, ma olen vaimustuses. Õlapaeltega pluuside puhul on palju mõnusam ja ilusam, kui rinnahoidjat all pole.

Lilla maksis €6.50, mis, nagu ülalpool mainisin, oli minu meelest veidi kallis, aga noh, pluus meeldis mulle piisavalt 😛

CIMG3600

€32.30 eest seitse riideeset – pole paha! Oleks mul meeles olnud ENNE maksmist Tagelt kliendikaarti küsida, oleks veel paar eurot alla saanud (10% vist, kui ma ei eksi). No igatahes oli tal neid kaarte mitu tükki, sain ühe täitsa endale. Saaks nüüd ainult uuesti poodi minna!

Käisin täna uute riietega väljas ja rõõmustasin. Hea on ennast ilusana tunda, mul oli kohe hädasti värskendust vaja.

Kes neid tähtpäevi ikka jõuab meeles pidada

Tänu sellele, et ühes kinnises virtuaalkeskkonnas väikese seltskonnaga tutvumisringi tegime, hakkasin mõtlema, et nüüd oleme Abikaasaga ju küll juba õige pikalt koos… Ja tuli meelde, et meil sai 4. mail neli aastat koos oldud.

Mäletatavasti kohtusime esimest korda Abikaasa 26. sünnipäeval, olime alguses sõbrad ja paar nädalat hiljem läks asi käest ära. Kusjuures seda kuupäeva peaks olema kerge meeles pidada, see on ühtlasi mu väga pikaaegse sõbranna sünnipäev. Talle saatsin sõnumi, et õnnitleda, oma tähtpäev ei tulnud aga meeldegi 😀

Eks võib vist end välja vabandada kiire eluga ja sellega, et kui juba abielus olla, ei olegi muud päevad enam NII olulised.

Aga nelja aasta täitumisel on siiski üks tähenduslik külg ka – nüüd on see meie mõlema kõige pikem suhe 😀 Minu eelmine rekord oli 2a7k, temal vist midagi kolme aastaga (täpselt ei mäleta, igatahes rohkem kui mul).

Vot selline lugu siis. Ehk järgmine aasta on ikka meeles, viisaastakut võiks ometi tähistada!

NEID ma nüüd küll ostma ei läinud!

Täiesti tüüpiline… Lähen otsima mugavaid kingi igapäevaseks käimiseks ja…

CIMG3562

Kats soovitas mul turu juures asuvasse poodi vaadata… No ja seal oli võrdlemisi aktiivset müügitööd tegev müüja 😀 Üllataval kombel ta mulle väga närvidele ei käinudki, ehkki tiba tagasihoidlikum lähenemine oleks mõnusam olnud. Naljakas oli ja üsna positiivne sellegipoolest. Ja nagu näha, siis oma tööd tegi ta hästi 😛

Põhimõtteliselt pakkus ta mulle igasugu kingi, mida minu numbrit oli ja need olid ainsad, mis (väga) meeldisid. Kui ta poleks viitsinud nii palju peale käia, siis ma oleks ehk rohkem mõistusega võtnud ja raha kokkuhoiu pärast ostmata jätnud, aga noh… Olid parajad, nägid jalas väga kenad välja ja konts tundus ka nii madal… Ja mul oli tegelikult sedasorti kingi ka vaja, sihukesi viisakamaid jalatseid mul praeguseks ilmaks polnud – on kevad-sügis saapad ja siis juba sellised lahtisemat sorti kingad, millega praegu külm on.

Ühesõnaga jah. €42 võrra vaesem. Ja kontsad, mis müüja arvates olid 4 ja minu arvates 5 cm, on tegelikult hoopis 6 😀

Ja noid igapäevaseid kingi, mida kõige rohkem vaja on, neid pean ikka edasi otsima. Oh, well

Scroll to Top