May 2011

NEID ma nüüd küll ostma ei läinud! vol 2

Kuskil kõrgemal on vist paika pandud plaan, mis takistab mul ostmast vähegi praktilisemaid kingi – no sellise tavalisema välimusega, mis sobiks paljude asjadega.

Mul oli jumalast paigas, milliseid kingi mul vaja on. Esiteks musta värvi kinniseid ballerina-tüüpi, selliseid mõnusaid, mugavaid ja ilusaid, mis sobiks nii viisakama riietuse, nt seelikuga kui ka pükstega ja liivakasti äärel istumiseks. Teiseks heledaid plätusid – kindlasti lahtise kannaosaga ja mitte täitsa valgeid, vaid naturaalvalgeid. No selle mõttega, et jahedamal ajal kannan pigem musta, soojal ajal mitte, aga täitsa valgeid riideid pole mul ka üldse, mulle lumivalge lihtsalt ei sobi ega meeldi mulle, liiga kriiskav mu maitsele. Ja kuna mul on pidevalt mõni laps süles ja üldse kiire, siis peaks need kingad olema kindlasti ilma käte abita jalga pandavad.

Ja mis ma siis täna ostsin?

CIMG3648

Plätusid nägin eile hommikul kõige esimeses kingapoes, kuhu sattusin, Viru keskuse Shus. Selle emadepäeva kampaania raames -50%, ca €16. 41 tundus paras, siis avastasin 42, mis oli veel parem. Aga too varbavahekoht oli kuidagi kõva ja ebamugav, kunstmaterjal ju. Mõtlesin, et veel ei osta, vaatan ringi.

Käisin läbi kõik kingapoed Roccas, Kristiines, Virus, Kaupsis ja Ülemistes ning lõpuks ostsin ikka samad plätud ära, sest midagi paremat ei leidnud. Need tegelikult väga meeldisid mulle, lihtsalt naturaalvalge oleks praktilisem olnud ja noh, lilleke on tsipa rohkem naiselik ja vähem casual, kui ma oleks ideaalis soovinud. Siiski väga ilus, piisavalt neutraalne värv ja välimus, odavad kah. Jalas muidu väga mõnusad, ei liiga laiad ega kitsad, ainult see ebamugav varbavahekoht. No lootsin, et läheb ajaga korda.

CIMG3649Kodus avastasin, et seal on umbes 1,5 cm pikk pehmest materjalist jupp, ilmselt selleks, et mugavam oleks. selle ääred olid kõvad ja ebamugavad, aga kui ma seda juppi natuke ülespoole nihutasin, siis see jäi täpselt nii, et äär enam ei hõõrunud. nüüd on VÄGA mugavad plätud ja minu rõõm on suur.

No ja need teised kingad, neid ma proovisin juba Tartu Shus – need lihtsalt nii kohutavalt meeldisid mulle, see hõbeda läikega must on väga äge toon, olid jalas supermugavad ka. Kuna ma aga otsisin casuali ja neil oli üpris krõbe hind, €64.90 vms, siis muidugi ei ostnud. Aga nüüd olin nii palju poode läbi käinud ja kõik casual mustad kingad läbi vaadanud – kas ei meeldinud välimus, polnud mugavad või polnud minu numbrit, ühtki head paari ei leidnud, kõigil oli midagi viga. Ja nood ilusad kingad olid nüüd Partner kaardiga -20%. ja NII mugavad jalas, et mul pole vist veel kunagi nii pehmeid ja mõnusaid kingi olnud. ja täiesti parajad. Ja nii ilusad. Ja no tegelikult neid saab ju pükstega kanda küll, lihtsalt veidi viisakam riietus peaks olema. Nii ma need ära ostsingi, miskine €51 maksid. Kallid, krt, aga plätud olid nii odavad, et ma väga suuri süümekaid ei tundnud.

Nii mul siis ongi nüüd kaks paari uusi kingi – veidi omapärasemaid ja naiselikumaid, kui algne plaan ette nägi, aga ju siis pidi nii minema. Ma olen igatahes väga rahul – eks otsin sügisel uutest kollektsioonidest uuesti oma musti casuale ja istun seni jahedamate ilmadega liivakasti äärel ketsidega edasi 😀

Ülejäänud reisist kirjutan kunagi hiljem, praegu olen liiga väsinud.

Humana, vol 2

Hmm, väga veider. Ma olin TÄIESTI kindel, et ma kirjutasin terve postituse teisest Humanas käimisest, aga seda lihtsalt POLE. Draftides ka pole. Samas kui ma seda nüüd kirjutama hakkasin, siis pealkirja kastis sõna alustades tuli sama pealkiri ka valikusse, nagu ma oleks selle sinna juba kunagi kirjutanud. Kuidas see võimalik on???

Igal juhul tundub, et seda postitust pole, nii et kirjutan siis uuesti.

Neljapäeva hommikul sain uuesti Ülejõe humanasse minna ja seekord oli mul nii palju aega, et sain kõik korralikult läbi vaadata ja mitukümmend asja selga proovida. Õnneks oli mõistuse hääl tugev ja lähtusin ostmisel sellest, et kui ikka kahtlus on, siis ei osta – seda võiks harrastada viimastel, mitte aga uue kauba päevadel. Nii jäi ostmata õige mitu seelikut ja pluusi, aga neli asja ikka ostsin ka.

Mind häirib see, et mul pole kodus ühtki kohta, kus saaks mõnusalt riideid pildistada. No mõni kenam põrand näiteks… Jubedad põrandad on siin, diivan on kah kirju. Katsetasin nüüd siis ukse külge riputamist, sest need pluusid nägid rippudes paremad välja, kui kuskile laotatuna. Noh, seljas näevad veel paremad välja, pildid jäid ikka lahjaks.

Lühikeste käistega pluus ja top maksid mõlemad €3.50:

CIMG3614

CIMG3629

Lilla pluus €7.90:

CIMG3632

Püksid €8.50. Hall värv mu garderoobist praktiliselt puudub, aga mul pole ühtki paari viisakaid põlvpükse (need on suti üle põlve), mulle kohutavalt meeldisid need pandlad ja see riie oli niiii pehme. Ma juba kujutan ette, kuidas ma kannaks neid pükse näiteks tolle ülemise lilla pluusi, lillade sukkade ja nonde hiljuti ostetud kingadega.

CIMG3643

Ja ma OLEN seda postitust juba korra kirjutanud. Pealkirja ja kõik needsamad mõtted olen korra juba kirja pannud. Ma ei saa aru, KUHU see postitus kadus! Öelge teie, kas te olete seda kõike korra juba lugenud? Mis värk on? Ma vaatasin neli korda oma postitused läbi, no polnud, polnud drafti ka. VÄGA veider!

Meeldivalt kiired päevad

Üleeile võtsin otsustavalt käsile Poisi lisatoiduga harjutamise. Seni on see käinud umbes nii, et ma teen putru, kui meelde tuleb, annan püreed, kui meelde tuleb, kuna ta kunagi praktiliselt midagi ei söö, siis eriti ei viitsi pakkuda ka ja peamiselt oli ikka tissi peal. Nüüd mõtlesin, et oleks aeg ööd tissivabaks saada, seda ei saa aga enne teha, kui ta päeva jooksul normaalselt sööb. Ajasin raamatust näpuga järge ja vaatasin, et 9-kuune peaks sööma 250 g. Noo, ma tean mitmeid Poisi eakaaslasi, kes söövad kolm korda rohkem, mulle oli suur kergendus, et norm nii väike on. Kui see nelja toidukorra peale jaotada, peaks kuidagi täis saama küll.

Kuna minu toidud talle peale ei lähe ja titele sobivaid mahejuurikaid ka eriti saada pole, mõtlesin poe kraamiga katsetada. Varusin koju Holle mahedat hirsiputru, Gerberi magusaid püreesid ja Hippi soolasid – koostise järgi vaatasin, mis Poisile sobima peaks. otsustasin, et esialgu valmistan/soojendan igaks toidukorraks pool 125 g purgist – see on maksimum, mis ta ära sööb (v.a. magusad püreed, neid läheks rohkemgi, aga ma jälle ei taha liigselt magusaga harjutada), pigem jätab sealtki osa järele. Kui üks hetk on seda nägu, et sööks rohkem, eks siis suurendab koguseid.

Panin juba kõik kellaajad ilusti paika, millal mida sööb, aga viimased päevad on Poiss otsustanud oma graafiku sassi lüüa ja kahe pikema une asemel kolm lühemat teha, nii et ma peangi nüüd vaatama, kuidas edaspidi saab. Hommikul peale ärkamist on menüüs tatrajahupuder, pärast esimest või teist und 11-14 vahel (no nii segi on uneajad, et hetkel ei oska täpsemalt öelda) mingi juurikate ja lihaga püree, pärast viimast und puuviljapüree, õhtul enne magamaminekut hirsipuder. Kolm päeva on nüüd nii mööda läinud, üle poole ajast on enam-vähem oma kraami ära söönud. Igatahes kavatsen nüüd järjekindlalt võimalikult samadel kellaaegadel jätkata, küllap püsivus viib sihile – pool purki korraga on üsna väike kogus ka.

Eile sattusin tänu Mormelarile täiesti juhuslikult ühele kokkutulekule, kus sai mõnusalt aias päikese käes istuda, näksida ja naistega juttu ajada. Plikal oli nii põnev, et teda ma peaaegu ei näinudki – asjatas omaette, hüppas batuudil, mängis liivakastis, lasi liugu ja tutvus pererahva põnni mänguasjadega.

Täna oli eriti mõnus hommik. Ärkasin vara, kella kümneks oli kodu korras, pesu pestud ja kuivama riputatud, pannkoogid valmis (neid tegi muidugi Abikaasa). Siis käisime Humanas, vahepeal sain veidi kodus olla, õhtupoolikul läksin Katsile külla ja nägin lõpuks ära tema imearmsad nüüdseks juba neljakuused kaksikud. Plikad otsustasid muidugi iseloomu näidata ja võimalikult palju ema tähelepanu nõuda, aga saime natuke ka söödud-joodud ja juttu räägitud. Kats tegi rohkelt pilte, loodetavasti jõuavad need varsti minuni ka.

Nüüd olen energiat täis ja ei taha magamaminemisele mõeldagi, ehkki homme läheb buss juba 7.15. Asjadki pole veel koos ja ma ei tea, mida selga panna, sest ma ei saa päris täpselt aru, mis ilma lubab. Pidavat külmemaks minema, aga kui külmaks? No eks ma homme hommikul käigu pealt ja kiirustades viskan midagi selga 😀

Tallinnas tõotab igati põnev aeg tulla. Muuhulgas saan kokku mitme ägeda inimesega, kellega seni vaid virtuaalselt suhelnud olen. Ja vanade sõpradega ka. Ja palju kingi… Ja kaltsukaid. Ja Mahemarket. Loodetavasti käitub Poiss ka viisakalt ja koostööaltilt.

Enne ja nüüd

No edevus ei kannatanud mitte oodata, pidin ikka selle va foto ära tegema. Päikese käes on muidugi ebaaus mäng, toas pildistades oleks igasugused ebaühtlused värvis kindlasti paremini näha jäänud. No aga Abikaasa oli õues ja nii ma läksin ka õue ja…

IMG_2069

CIMG3606

Kuna ma eurodes veel hästi mõelda ei oska, siis meenutan, et esihammaste katmine laminaadiga oleks läinud umbes 15k, kroonid on vist veel midagi muud ja oleks läinud veel kallimaks? Ma pole kindel. Igatahes mul läks umbes 2500 krooni 😛 Udupeen!

Ilusam naeratus? Tehtud!

Minu hambaarstisaaga jõudis täna eduka lõpuni ja võib öelda, et ma olen tulemustega ülimalt rahul – mul pole juba 15 aastat nii ilusaid hambaid olnud! Umbes siis mu esihambad katki minema hakkasid ja paanilises hambaarstihirmus keeldusin neid enne parandamast, kui asi oli paari aastaga väga hulluks läinud. Siis juba tuli kaks hammast ära suretada, millest üks läks väga tumedaks, teine veidi vähem… Ja nii olengi viimased 13 aastat ringi käinud.

Unistasin kõik need aastad ühtlasest heledast naeratusest ja olin üpris kindel, et see eeldab suuremaid summasid ja kroone. Nüüd oli aga lõpuks võimalust ühes linnas paiksena ja hea arsti leidnuna järjest käia ja teha, nii palju raha leidus kah. Proovisime sisemist valgendamist, millesse ühelgi arstil minu puhul suuremat usku polnud, aga võta näpust – töötas suurepäraselt! Kõik plommid vahetati ära, kõigil hammastel oli plommi ja hamba piiri ümbrus koledaks ja tumedaks läinud.

Mul pole teile kahjuks panna enne ja nüüd pilte, kunagi tekitan. Enne pildi pean mingite vanemate fotode seast otsima ja nüüd pilt tuleb veel teha, hetkel ei viitsi poseerida. Igatahes oli üks esihammastest enne nähtavalt tume, nüüd on kõik ilus hele. Ei ole muidugi lumivalged ja väiksemaid ebaühtlusi värvis on endiselt – kahel hambal on helevalged väikesed laigud lakist, mis ei töötanud nii, nagu oleks pidanud. Aga need pisikesed laigud on kökimöki ja ei paista eriti kaugele, neid näeb ainult lähedalt vaadates. Foto peal neid kindlasti näha ei jääks.

Nii ma siis käingi nüüd iga natukese aja tagant endale peeglist naeratamas. Suisa lapsikult hea meel on!

Võtsin kõik oma hambaarstil käimised kokku ka – neli ja pool kuud, 11 külastust (sellest kaks hügienisti juures). kokku kulus €356 – sellest €9 panoraampildile, €60 hügienistile, €124 aukude parandamiseks ja €163 esihammastele. Kenake summa, aga võrreldes sellega, mis oleks läinud kroonidele… Üsna odav 🙂 Nüüd pean ainult iga poole aasta tagant kontrollis käima.

Elu on ilus!

Scroll to Top