May 122011
 

Üleeile võtsin otsustavalt käsile Poisi lisatoiduga harjutamise. Seni on see käinud umbes nii, et ma teen putru, kui meelde tuleb, annan püreed, kui meelde tuleb, kuna ta kunagi praktiliselt midagi ei söö, siis eriti ei viitsi pakkuda ka ja peamiselt oli ikka tissi peal. Nüüd mõtlesin, et oleks aeg ööd tissivabaks saada, seda ei saa aga enne teha, kui ta päeva jooksul normaalselt sööb. Ajasin raamatust näpuga järge ja vaatasin, et 9-kuune peaks sööma 250 g. Noo, ma tean mitmeid Poisi eakaaslasi, kes söövad kolm korda rohkem, mulle oli suur kergendus, et norm nii väike on. Kui see nelja toidukorra peale jaotada, peaks kuidagi täis saama küll.

Kuna minu toidud talle peale ei lähe ja titele sobivaid mahejuurikaid ka eriti saada pole, mõtlesin poe kraamiga katsetada. Varusin koju Holle mahedat hirsiputru, Gerberi magusaid püreesid ja Hippi soolasid – koostise järgi vaatasin, mis Poisile sobima peaks. otsustasin, et esialgu valmistan/soojendan igaks toidukorraks pool 125 g purgist – see on maksimum, mis ta ära sööb (v.a. magusad püreed, neid läheks rohkemgi, aga ma jälle ei taha liigselt magusaga harjutada), pigem jätab sealtki osa järele. Kui üks hetk on seda nägu, et sööks rohkem, eks siis suurendab koguseid.

Panin juba kõik kellaajad ilusti paika, millal mida sööb, aga viimased päevad on Poiss otsustanud oma graafiku sassi lüüa ja kahe pikema une asemel kolm lühemat teha, nii et ma peangi nüüd vaatama, kuidas edaspidi saab. Hommikul peale ärkamist on menüüs tatrajahupuder, pärast esimest või teist und 11-14 vahel (no nii segi on uneajad, et hetkel ei oska täpsemalt öelda) mingi juurikate ja lihaga püree, pärast viimast und puuviljapüree, õhtul enne magamaminekut hirsipuder. Kolm päeva on nüüd nii mööda läinud, üle poole ajast on enam-vähem oma kraami ära söönud. Igatahes kavatsen nüüd järjekindlalt võimalikult samadel kellaaegadel jätkata, küllap püsivus viib sihile – pool purki korraga on üsna väike kogus ka.

Eile sattusin tänu Mormelarile täiesti juhuslikult ühele kokkutulekule, kus sai mõnusalt aias päikese käes istuda, näksida ja naistega juttu ajada. Plikal oli nii põnev, et teda ma peaaegu ei näinudki – asjatas omaette, hüppas batuudil, mängis liivakastis, lasi liugu ja tutvus pererahva põnni mänguasjadega.

Täna oli eriti mõnus hommik. Ärkasin vara, kella kümneks oli kodu korras, pesu pestud ja kuivama riputatud, pannkoogid valmis (neid tegi muidugi Abikaasa). Siis käisime Humanas, vahepeal sain veidi kodus olla, õhtupoolikul läksin Katsile külla ja nägin lõpuks ära tema imearmsad nüüdseks juba neljakuused kaksikud. Plikad otsustasid muidugi iseloomu näidata ja võimalikult palju ema tähelepanu nõuda, aga saime natuke ka söödud-joodud ja juttu räägitud. Kats tegi rohkelt pilte, loodetavasti jõuavad need varsti minuni ka.

Nüüd olen energiat täis ja ei taha magamaminemisele mõeldagi, ehkki homme läheb buss juba 7.15. Asjadki pole veel koos ja ma ei tea, mida selga panna, sest ma ei saa päris täpselt aru, mis ilma lubab. Pidavat külmemaks minema, aga kui külmaks? No eks ma homme hommikul käigu pealt ja kiirustades viskan midagi selga :D

Tallinnas tõotab igati põnev aeg tulla. Muuhulgas saan kokku mitme ägeda inimesega, kellega seni vaid virtuaalselt suhelnud olen. Ja vanade sõpradega ka. Ja palju kingi… Ja kaltsukaid. Ja Mahemarket. Loodetavasti käitub Poiss ka viisakalt ja koostööaltilt.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.