Suvine eetrivaikus

Palavus teeb laisaks, üldse ei jõua kirjutama. Fotode valimine ja töötlemine tundub ületamatu raskus olevat, nendest parem ei mõtlegi 😛

Aga mõned märksõnad võiks ju kirja panna, muidu ununeb täiesti.

Eelmine nädalavahetus oli mõnus. Laupäeval käis Marko külas, tal on kombeks ootamatult tulla – no ikka nii, et mis sa teed, ma olen Pärnus. Seekord olid nad Kihnu praamilt maha jäänud ja mõtlesid, et tuleks selle asemel hoopis mulle külla. Mina irvitasin, et tulgu aga, meil on siin vaja igasugu asju teha. On varemgi juhtunud, see oli küll Tartus, et pahaaimamatult külla tulev Marko pannakse mööblit vedama ja muud taolist tegema. Seekord tekitasid nad Abikaasaga grillimise nurga (vedasid suuri kive istumiseks ja ehitasid väiksematest tuleaseme) – selle suve esimene grill sai ka tehtud.

Jutustasime poole ööni – koduostust, remondist, usust… Oh, mõnus oli.

Pühapäeval käisime Tallinnas – linna sisse küll ei jõudnud, kokkusaamise paigaks oli Pääsküla. Jutustame 20 augustis sündinud lapse emadega ühes kinnises keskkonnas ja see oli meie esimene suurem, nö üleriigiline 😀 kokkusaamine. Kohale jõudis vist 13-14 ema ja sama palju augustipõnne, mõned mehed ja vanemad õed ka kaasas. Mehi oli kolm ja õdesid vist isegi kuue ringis. No ma olin alguses plaaninud Poisiga kahekesi minna, aga mõtlesin, et autoga oleks ikka palju mugavam, seega oli vaja juhti, nii saigi terve perega kaasa võetud.

Igati mõnus päev oli – suures ilusas aias, kus täiskasvanud said jutustada ja süüa, lapsed mängida. Loodetavasti tuleb selliseid kokkusaamisi veelgi!

Esmaspäeva võttis Abikaasa vabaks ja nad lõhkusid koos Olegiga ühe toa tühjaks. Lae ja kõik seinad, põrandalauad jäid, aga neist sai vist naelu välja tõmmatud, peaks suht lahti olema. Abikaasa alustas köögiga ka, aga õhtu oli juba käes ja väsimus peal, siis tuli töönädal, täna ka ei jõudnud… Homme ehk saab jätkata. Kui kõik on lõhutud, saab ehk mõne ehitaja käest täpsemat aimu, kui palju remont võiks maksma minna. Et siis raha otsima minna.

Või nojah, kõigepealt tuleks ära otsustada lugematul arvul asju.

Kas me teeme ahju tellistest või pottidest – potte kiidetakse rohkem, samas tellise kohta olen ka piisavalt positiivset kuulnud ja hinnavahe on õige suur.

Kas need aknad on renoveerimist väärt või mitte – on tulnud mitu arvamust, et nõukaaegsed aknad pole ikka nii kvaliteetsed ja pole neil ka nii palju väärtust, tuleks taastada algsel kujul, meil on joonised sellest täitsa olemas. Üks inimene arvas, et välimised raamid ei pruugi eriti heas seisus olla… Kas siis on või ei, kust ma tean – paistavad okei. Ja nädala pärast on pärnus akende renoveerimise koolitus, see oleks nagu märk, et peaks ikka vanasid putitama. Originaalilme meeldib küll rohkem, aga kellel seda raha on, et kõik aknad välja vahetada.

Kas peaks pliiti parandama või välja vahetama – ilmselt ca €200 maksvast pudeli vahetusest esialgu piisaks, aga kes teab, millal see täitsa tuksi läheb, ikkagi üle 30a vana, kui remont juba tehtud, oleks seda pliiti palju keerulisem välja vahetada.

Kas elutoa malmradikaid annaks puhastada ja edasi kasutada või ei – ühed mehed arvasid, et kindlasti mitte, teine mees, et muidugi!

Palju küsimusi, vähe vastuseid 😛

Kõigele lisaks on mul teist päeva rõve kurguvalu, eile oli isegi natuke palavikku. Abikaasal on juba viies päev samalaadse kurguhädaga – no mis jama see on! Sihukese kuuma ilmaga täiesti häbiväärne. Pea oli ka paks otsas, lõpuks võtsin paratsetamooli, mis tegi olemise üsna heaks, aga õhtuks läks jälle valusaks ja teine tablett enam ei aidanud.

Poiss on tohutult viril, see kuumus ilmselt ei meeldi, hambad võib-olla tulevad, sääsed söövad ja… Oeh.

Nii me siin siis elame.

Nüüd hakkasin veel luksuma kah. Kuri urin 😛

2 thoughts on “Suvine eetrivaikus”

  1. Konditsioneer on abiks, aga ta on ikkagi kuidagi ebaloomulik. Pärnu Maximas on väga külm, ei soovita külastada. Kaubamajakas näiteks on normaalne temperatuur.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top