Jun 222011
 

Sel mai lõpu nädalavahetusel, kui Pips külas käis, oli Pärnus kevadine suurpuhastusturg. Me ei mõelnud üldse niiväga ostlema minna, pigem lihtsalt jalutama… Aga noo, muidugi juhtus nii, et ma ostsin igavese hunniku asju. Me muidugi jõudsime alles üsna lõpus kohale, ehk ongi hea, kes teab, kui palju muidu ostnud oleks.

Ahjaa, enne, kui me üldse turule jõudsime, jäi tee peale ette see jabur kingapood vana turu juures ja ma ostsin endale €15 eest valged plätud. Need on ilusad ja tundusid poes igati mõnusad, paraku ei osanud ma tähelepanu pöörata sellele, et nad on mulle pealt veidi laiad, seega ei ole ikka nii hea käia, kui ma arvasin. Mõtlen, äkki saaks kingsepp need veidi kitsamaks teha, peaks uurima. no õnneks polnud kallid.

CIMG3785

Ja turusaak… Mitte et ma nüüd päris täpselt mäletaks, aga ma ARVAN, et see pluus maksis €1:

CIMG3751

Esimene pluus oli 50 senti, teine 80 senti (ja ei ole veel Plikale paras, ootab oma aega), müts oli 50 senti, sokid ostsin kah teel turule ühest hiina poest, iga paar €1:

CIMG3756

Kõik mütsid olid 50 senti tükk. mul polnud ju lapsi kaasas, nii et lasin Abikaasal nende pead ära mõõta ja ostsin proovimata, suht ehku peale, need numbrid ei näita ju kunagi midagi. See punane oligi praktiliselt väike… Poisi pea oli vist 47,5 ja Plikal 52,5, aga nad saavad eduliselt üksteise mütse kanda.

CIMG3759

Lastel pole siiani olnud rohkem voodipesu kui mõned kummiga linad ja Plikal üks padjapüür, mis tuli kaasa emalt saadud väikese padjaga. Tekkidel kotte ei olnud, kasutasime niisama. Kui ma aga nüüd neid nunnusid voodipesusid nägin, siis ei suutnud vastu panna ja ostsin. Sinine on lina ja padjapüür, lepatriinudega tekikott, padjapüüri müüjal polnud, aga ta andis kaardi ja ütles, et ma helistaks, tal on see kuskil kodus olemas… Sain selle hiljem tasuta kaasa :P Maksin kokku €4.50:

CIMG3761

Mõõte ma ei mõistnud muidugi küsida, ega ma ei teadnud ka, mis olema peaks… Kodus tuli välja, et need on ikka päris väikesed, imiku omad. Aga roosa baikatekk, mis minu ajast alles on, läks ilusti lepatriinudega tekikoti sisse, ainult ühe ääre keerasin veidike kahekorra… Ja padjapüür läks täpselt Plika padja ümber, nii et temal on nüüd nunnu voodi. Sinisest linast on plaan lasta tekikott õmmelda, mille teine pool tuleks ühtlaselt tumesinine, siis on ka ilus komplekt. Padjapüür on küll mingis haigemas mõõdus – mulle tundub, et nois laste voodipesu mõõtudes polegi üldse mingit loogikat, igaüks teeb nii, nagu endale parem tundub.

Kõrvarõngad olid €2 vist… Või äkki veel kallimad? No ma lihtsalt ei suutnud vastu panna, nii vahvad nägid välja. Kodus ma muidugi tõdesin, et minu tumedate juuste taustal ei paista nad väga välja… :P

CIMG3780

See seelik oli eriti hea leid, sildil oli hind vist €4.50, aga ma jõudsin selle letini nii lõpus, et kõik asjad olid €1.

CIMG4061

Seelikud, sukad ja kõrvarõngad on mu nõrkus, ma ostan neid kuhjade kaupa kokku, ehkki ei kanna praegusel eluperioodil pea üldse. No küll ma kunagi lähen tööle ja kannan neid kõiki nii, et vähe pole :P

Aga ostuteemaga jätkates, too müüja, kellele ma pidin helistama, et padjapüür saada, tal on kodus just parajas vanuses lapsed, kellest muudkui õiges suuruses riideid üle jääb, mis Plikale ja Poisile sobivad. Ta ütles, et kaasas oli tal vaid murdosa asjadest, et ta võib hiljem muid ka näha tuua, kui mul midagi konkreetselt vaja on. Ja tema plikad olevat ka hästi peenikesed nagu minu omagi – mul oli just Plikale pükse vaja, temaga on pidevalt probleem, et selleks ajaks, kui püksid vööst parajad on, on sääred juba lühikesed.

Nüüd enne Kristaga pildistamist avastasin ma, et kellelegi pole midagi selga panna, nii ma talle uuesti helistasingi ja ta tuli enam-vähem samal õhtul ja tõi peale padjapüüri veel kaks suurt kotitäit riideid, mida ma Plikale selga proovisin ja päris mitmed välja valisin, kokku maksin kogu selle kraami eest €25. Kasutatud riiete kohta ehk mitte kõige odavam, aga arvestades seda, et need mulle koju kätte toodi, olen ma väga rahul :P Esimesel pildil on Poisi, teisel Plika riideid (tegelikult teise pildi rohelise-kollasega mütsi kannab ka Poiss rohkem). Enamik on praegu parajad, mõned aga tulevikuks ka.

CIMG4057

CIMG4059

  5 Responses to “Mälestusi kevadisest suurpuhastusturust”

  1. Valetab, kulat, internetis :D Selle Minni-pluusi ostsid Sa minult ja maksis ta 0.8 või äärmisel juhul 1, mul kallemaid asju kastides polnudki.

  2. Vot-vot, siis oli 80 senti, 8 on mul kindlalt meeles. Sügavaimad vabandused, otsekohe parandan ära :D

  3. Popp pluus… kui sa seda kunagi müüa tahad, siis ma oleks nõus ka rohkem maksma, kui ühe euro :P

  4. No sulle ma küll midagi müüma ei hakka :D Kui Plika välja kasvab, pärandan sinu omale.

  5. […] 2011 mais ostsin veel neljandagi paari jalatseid – valged plätud, maksid samuti €15. Need osutusid mulle liiga laiadeks, mistõttu andsin Kaidile, kes oli väga rõõmus. […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.