Jul 142011
 

No kaua ma mõtlen neid originaalseid pealkirju välja, ah. Kui ei tule midagi, siis paneme numbri. Lugemist alustasin muidugi Abikaasa puhkuse algusest.

Täna oli kõige produktiivsem päev üldse. No kohe NII palju sai ära tehtud, hommikust õhtuni tegime. Lihtsalt sai poolkogemata liiga palju edasilükkamatuid asju ühele päevale planeeritud, nii et tuli nende kõigiga ka valmis saada. Ega me üksi poleks saanud ka, aga mõlema perekonnad olid täies koosseisus abiks. Ja kappide lihvimise-värvimiseni me üldse ei jõudnudki :P

Hommikul kell üheksa tuli Kaidi isa meile ajutisi hädavajalikke elektritöid tegema. Kilp on meil praegu koridoris, seal, kuhu tulevikus tuleb vannitoa laiendus, kunagi liigutame selle tulevasse esikusse, aga praegu on nii. Sealt ta siis puuris augu lastetuppa ja vedas sealt mööda lae äärt kaabli. Ja puuris augu väiksesse tuppa ja sealt ka mööda lae äärt ja siis läbi palgivahe alla teise poole kööki. Nüüd meil on seal kahene pistikupesa, MAANDUSEGA. Vat meil vanasti oli pesumasin pikendusjuhtmega teise poole köögi ukse kõrval vanas pistikus, aga seal lõpuks hakkas üldse miski jupsima, nii et pesumasin ennast kogu aeg välja lülitas… Siis me ajutiselt võtsime voolu kahe pikendusega siinpoolsest köögist, aga see tähendas, et mõlemad uksed pidid lahti olema ja Poiss pääses kogu aeg paha peale. Nüüd ei ole mingeid pikendusi vaja, pesumasin ja sügavkülm said ilusti mõlemad oma pesa.

Meil tuli veel käigu pealt mõte lastetuppa üks lisalamp panna – kartsin, et laevalgustusest jääb väheks. Seinalamp, ega talle muud head kohta polekski olnud, aga laste voodite vahele tuleb tugitool, selle kohale, et oleks hea raamatut lugeda vms. Selle jaoks sai kaablist harukarbiga üks lisajupp veetud. Nüüd vaja veel ainult lamp leida :P

CIMG4258

CIMG4257

Lastetoas oli üks kole ühe pirniga lamp, selle lasin maha võtta ja panna asemele elutoa lambi, mille liiga pikki juhtmeid (lõime kogu aeg pead ära) sai kõvasti lühemaks tehtud, nüüd on üsna lae all. See lamp sobib lastetuppa palju paremini! Ja elutuppa lasin panna selle lambi, mida hiljuti mainisin ka, Abikaasa ema käest saadud… Sobib NII hästi.

CIMG4255

CIMG4253

Koridori lülitid said ka lõpuks ometi paika, siiani olid vanad veneaegsed ilma ümbritseva karbita, sellised koledad augud.

Juppidele (20 m kaablit, kaitse, harukarp, pistikupesad, lülitid, mingid kinnitusvidinad) läks umbes €30 ja tööraha teist samapalju. No ja nüüdseks on selge, et tuleb üks asi veel teha, aga sellest veidi hiljem.

10-11 vahel pidi torumees pliiti kontrollima tulema ja uus külmkapp pidi kah samal ajal ära toodama. Ahjaa, ma sain magama pool kolm ja õudne läbu oli igal pool, poole kaheksast saadik koristasin, jõudsin lõpuks kiiruga kohvi ja paar võileiba süüa, sest 11 pidin linnas kosmeetikus olema.

Pliidil ühendati süsteem lahti (selleks keerati terve maja vesi kinni, otse loomulikult me naabrinaist ette ei hoiatanud ja otse loomulikult oli tal vaja just siis duši alla minna… Loodetavasti ta pikka viha ei pea :P), lasti tühjaks, ühendati lahti… Pudel oli tuksis, lisaks soemüüris midagi kokku vajunud. Helistasime siis sinna, kust me eile pottsepa tellisime ahju üle vaatama ja ütlesime, et tulgu palun jube kiirelt, pliidiga on kah jama.

Uus pudel saadi Emexist, no see oli kasutatud ja väikese auguga :D Aga torumees lubas selle kinni keevitada. maksma ei pidanud midagi, vana jäi sinna vahetuskaubaks ja neli kilo vaske tahavad veel saada, torumees vist pidi selle kuskilt välja võluma ja Abikaasa siis maksab talle selle eest vms. Nüüd on pliit keset kööki ja auk seinas, üks mees käis soemüüri täna vaatamas ja päris pottsepp tuleb homme hommikul, siis saame ehk hinna ka teada… Ja oli mingi lootus, et EHK reedel saab meid vahele võtta, neil pidi graafik üsna täis olema. Muidu poleks midagi, oleme paar kuud ilma sooja veeta hakkama saanud, saame vabalt veel, aga PLIIT SEISAB KESET KÖÖKI JA SEINA SEES ON AUK :D Millest poleks ju ka midagi, kui poleks ebasobivas vanuses lapsi. Plikale seletaks veel ära, aga Poiss tuleb lihtsalt köögist eemal hoida.

CIMG4236

CIMG4233

Lastetoa ahi, mille me kavatsesime suure remondi käigus nagunii välja lõhkuda, on kah tuksis. Seest on midagi kokku varisenud, remont oleks läinud pea sama palju kui uue tellistest ahju hind. Seega laseme käiku plaani B ja kütame sel talvel elektriradikaga, mis tuleb nüüd osta. Ja selle jaoks on siis veel väheke elektritööd vaja teha.

Aa, aga me muidugi olime enne rõõmsalt ahjupuud ära tellinud. Lootsime, et puud tulevad homme, aga tulid juba täna. Tellisime 13 ruumi pliidile ja 7 ahjule. Ja noh, nüüd siis tuli hoopis välja, et neid polekski vaja, aga on vaja radikat ja pliidi remondi eest maksta ja rahaline seis on tänu läpakaostule ajutiselt üsna kitsas. Aga asjadel on imeline komme laheneda. Kaidi isa oli just hommikul rääkinud, et tal veel puid pole. Vat me elame ühel tänaval, paarsada meetrit edasi… Küsisime, kas ta oleks huvitatud, oligi. Nii et esimene koormatäis 10 ruumi pliidipuid sai meie õuele ja pere abiga riita laotud, teine koormatäis läks hoopis Kaidi isa õuele ja sealt 3 ruumi pliidipuid tõi Abikaasa kahe korraga kaubikuga ära. Topeltlaadimine, aga see oli ainus võimalus. No lihtsalt super, et puud kohe uue omaniku leidsid, meie säästsime 7 ruumi ladumise vaeva ja saime raha, et radikas osta ja pliidi remondi eest maksta. No need puud oleks võinud ka uut ahju ootama jääda ja küllap me oleks vajaliku raha ikka kokku kraapinud, aga see tegi asja tunduvalt kergemaks. Ja tõesti, kui me oleks pidanud veel rohkem laduma, niigi terve päev läks. Ühesõnaga probleem lahenes iseenesest.

CIMG4247

Külmkapiga pidin ka tegelema. Kuna ma pole varem sellist asja ostnud, siis ma kujutasin naiivselt ette, et noh, tuuakse koju, tõstan vana välja, uue sisse, torkan seina ja korras. Kõigepealt pidi tunnikese niisama seisma, siis tõstsime vana välja ja uue paika, siis lugesin juhendist, et enne sisse lülitamist tuleb kõik sooja seebiveega ära pesta, no igati loogiline ju. Ja selle asemel, et kõigepealt ära pesta ja SIIS vana kapp välja tõsta, seisid asjad mitu tundi soojas, sest uus kapp oli juba paigas ja vanani ei viitsinud välja elektrit vedada… Ja oi, neid pesemist vajavaid detaile oli ikka palju, suur kapp ju. Ja samal ajal suutis Abikaasa õe poiss laua peale s*ttuda ja selle sees plätserdada ja mul oli samal hetkel vannitoas nii kraanikauss kui vann kuhjaga neid pestud asju täis :D Nii et poiss sai õues vanni võtta, külma vanni. Aga saime kõigega hakkama ja külmkapi tööle, oh issand, kui suur see on. Ja lapsed sealt ilma toolita küll enne teismeliseks saamist toitu kätte ei saa :P 225 cm oli vist kõrgus, üle pea ühesõnaga (need ukse küljes olevad kõige ülemised kaanega sahtlid on mul näiteks silmade kõrgusel). Aga mul on juba süsteem, kõige ülemine riiul on varude jaoks, sealt ei pea tihti midagi võtma. Üldiselt on lihtsalt meeldivalt harjumatu, et on palju ruumi ja klaasist riiulid ja näe, isegi tuli põleb! Ja sügavkülmas on suuuured sahtlid. Udupeen!

CIMG4238

CIMG4240

CIMG4251

Lühidalt kokku võttes: elektritööd said tehtud, pliidi parandus on pooleli, uus külmkapp on paigas, 13 ruumi puid riidas. Ainult õmbleja juurest unustasime asjad ära tuua, tuli Abikaasal just praegu meelde, no läheb siis homme…

Homme jõuame loodetavasti lõpuks kappideni, muid asju planeeritud pole. Ma ei tea, kas on reaalne lootus, et kaks suuremat kappi ja üks väiksem laud võiks ühe päevaga valmis saada. Värv peaks küll olema selline, mis paari tunniga kuivab – umbes nii, et kui kolmanda asjaga lõpetad, võib kohe esimesega teisele ringile minna. Aga enne tuleb lihvida ka ja no üldse kõik võtab palju aega… Aga nii kangesti tahaks valmis saada homme, sest Abikaasa läheb reedel kolmeks päevaks ära ja siis ei saaks üksi midagi edasi teha, laste kõrvalt ma küll midagi ei värvi. Kui aga kapid homsega valmis jõuaks, siis edasisi asju ma saaks ilma Abikaasata teha.

Kes mulle nädalavahetuseks külla tulla tahab? Ema on ka ära, ma lähen üksi kahe lapsega hulluks siin. Meil kõigil oleks palju põnevam, kui külalised tuleks!

  One Response to “Kuues päev”

  1. Me tuleme Pärnu Moosesega homme. :P

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.