Sep 072011
 

Üks eramajas elamise “lõbudest” on see, et kui tahad korralikku netti, mis tuleks läbi juhtme, mitte õhust, siis on Elion enamasti ainus variant, kui ei soovi just mõnele teisele teenusepakkujale kaabli vedamise eest hingehinda maksta. Ja veel üsna hiljuti oli kiire neti saamiseks ainus võimalus võtta kolmikpakett, sest eraldi interneti kiiruseks oli täiesti vastuvõetamatu 1MB. Vihastasime selle idiootse süsteemi üle omal ajal Tähtverre kolides, nüüd novembris uues kodus samamoodi. Kuna valikut aga polnud, siis loomulikult võtsime. Saime vaikimisi kaasa kaheaastase lepingu ning sellega kaasnenud ruuteri ja digiboksi.

Ma olin vist tegelikult kuskilt kuulnud küll, et Elioni paketid mingi hetk muutusid ja nüüd saab ise valida, mida soovid, aga miskipärast ei tulnud siis pähe vaatama minna, kas ehk oma paketi ka kuidagi odavamaks saaks, telekat meil ju teatavasti pole.

Täna sattusin juhtumisi Elioni kodukale, nägin e-kodu paketti ja pöörasin sellele esimest korda teadlikult tähelepanu. Oh seda õnne ja rõõmu, iseteeninduses selguski, et satikanalid on võimalik maha võtta, sääst kuus €6.53. Kahju, et ma seda kohe juunis ei avastanud…

Ainus tõrvatilk meepotis on igakuine €3 Eesti kanalite eest, mida me maha võtta ei saa, sel juhul tuleks maksta ennetähtaegse lõpetamise tasu ca €50 ja digiboks tagasi anda. Boksist loobuks hea meelega, aga peale maksta küll ei taha. Selleks ajaks, kui kaks aastat läbi saab, oleme me muidugi nonde Eesti kanalite eest kokku pea sama suure summa maksnud, kui see trahv on.

Ühesõnaga ma kavatsen nüüd Elioniga kauplema minna – pakun neile tagasi täiesti kasutamata digiboksi ja nõuan vastutasuks seda, et saaks igasuguse TV oma e-kodu paketist lisatasudeta eemaldada. Ma arvan, et see võiks heade läbirääkimisoskuste puhul isegi õnneks minna, ehkki üks võimalik probleem on küll: miskipärast sai digiTV komplekt alguses korra lahti võetud ja karbi papist sisu on ühest kohast rebitud. Boks ja üks juhe on endiselt kiles, teine juhe ja kaabel on kokku keritud, aga kile ümber pole (ei tea, kas alguses oligi). No ühesõnaga kasutanud me neid pole, aga pakend pole ideaalses korras. Samas neile oleks ilmselt kõige väiksem probleem see pappsisu välja vahetada. No miks pagan ma peaks neile veel üle aasta TV eest tühja maksma ja tarbetult seadmeid kodus hoida, kui nad võiks need kellelegi teisele anda…

Või ei tea, kas seda boksi kuskil müüa saaks?

  3 Responses to “Kolm kuud hilinenud avastus”

  1. ma ka võtan hoogu, et oma pakett ümber vaadata, sest olgem ausad, mul on küll see hüpersuper optiline kaabel, aga juhtmega netti ei kasuta meie peres peale 3 aastase tütre keegi :D ja tema arvuti on ju ilgelt vana ja aeglane, et seal ei ole sellest mingit kasu. Sai kõvem pakett võetud seepärast, et oleks teine vaatamiskoht tasuta, aga natuke ma seal sirvisin ja nüüd annab seda ka vist 0€ eest lisada :)

  2. Oot, mis mõttes… Mina pidasin juhtme all silmas kaablit, mille külge on ühendatud wifi ruuter… Ega mul ka juhet arvuti taha pole.

    Läbi õhu tulevad need igasugu pulganetid, Mindid ja Kõud…

  3. ma mõtlesin ka ikka juhtmega läbi ruuteri :D aga selle kaudu saab ju veel omakorda ka juhtmega netti ja see on meil 100/20, aga me ei kasuta seda ju sugugi.
    Ja eile vaatasin üle, võit oleks 4 euri kuus, kui vahetaks neti väiksemaks, sest telekat me ikka vaatame kõik :D

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.