Sep 182011
 

Õeke on kõiges süüdi. Ta muudkui küsib mult MSNis riidemähkmete kohta nõu ja näitab linke, et ma aitaks valida, mida osta. Jubeda isu ajas peale. No ja ma just leidsin mingit mähet googeldades veel eestikeelse riidemähkmeblogi ka. Loen praegu ja kohe hirmsasti kiheleb. Tahaks osta igasugu erinevaid variante ja neid proovida.

Ma muidugi ei tee seda, mul on kõik vajalik olemas. Kasutan Poisil juba pikemat aega M suuruses mähkmepükse, millest Plika välja kasvada ei jõudnudki, enne hakkas potil käima, igaks juhuks on L ka ootamas. 15 volditavat marlit (ja sinna peale käivad fliislapid, et pepu kuiv püsiks) ning kuus fitted mähet lõunaunede jaoks. Öösel ja väljas käimiseks Muumi püksmähkmed.

Nii et kõik vajalik on olemas ja raha on arukamatessegi kohtadesse panna. Hirmus kiusatus on aga veel üks titt teha, et oleks põhjust uusi riidekaid muretseda :D Hea küll, aega on selle kiire asjaga. Küll aga on mul auahne kavatsus kolmandaga ainult riidekatega hakkama saada – ka väljas ja öösel.

Tegelikult oleks mõned AIOd ju juba praegu täiesti õigustatud väljaminek. Uuena ma neid poest küll osta ei raatsi, aga osta.ee pakkumistel võiks ju silma peal hoida. Mõni booster lisaks ja võiks öösel ka riidekaga olla… Ja tegelikult võiks fitted mähkmeid ka mõni rohkem olla, siis kasutaks neid ka väljas käies. Praegused kuus kuluvad kolme päevaga päevaste unede ajal ära, tihemini ma enamasti pesu pesta ei viitsi, muuks ühesõnaga ei jätku.

Tähendab, koduaias mängimas käib Poiss ilmselgelt ikka marliga, aga pikemad käigud on siiani Muumiga olnud. Peaks usinamaks hakkama.

Plikal on öösel ikka veel mähe all. Mõtlen, et peab selle vist lihtsalt ära võtma – ta on juba nii vana ju. Lõunaune ajal juhtub õnnetusi haruharva (samas kaks viimast päeva järjest on juhtunud), äkki oleks temaga ka öösel nii nagu Põrgukizil – et alguses ehk paar ööd peaks märga voodipesu vahetama, aga siis oleks korras. Võib-olla ta tõesti laseb mähkmesse harjumusest, kuna see ON all.

Peab proovima. Voodilinad on Plikal nagunii niiskuskindlad – kahju ainult, et ma neid vaid kolm ostsin. Olid omal ajal hea hinnaga, nüüd neid seal poes enam ei müüda. Oh, well… Peab siis lihtsalt vajadusel veidi tihemini pesu pesema.

Riidemähkmed on igatahes super ägedad, see on tõeline hobi. Ma kohe ei salli ühekordseid mähkmeid – kui kodus alla panen (no näiteks kui ma pole viitsinud õigel ajal pesu pesta, nii et kõik riidekad ühel hetkel mustad on), siis on tunne, nagu viskaks raha prügikasti :D

  11 Responses to “Riidemähkmete lummuses”

 1. See viimane lause kehtib ka minu puhul ja kui olen seda inimestele öelnud (lisaks veel teistele põhjustele miks ma "mässan" riidest mähkudega), siis nad on mind veidra pilguga vaadanud. Aga sõltuvust tekitav on see jaa, nagu sa ütlesid – tõeline hobi.

 2. Olen ka jõudumööda marlimähkmeid kasutamas, aga niipea kui piss tuleb, on praktiliselt KOHE vaja ära vahetada, sest laps siputab muidu vaat et jalad otsast ära ;)
  Palun seetõttu lisainfot – millised on need fliislapid, mis mähkmete peale käivad ja kust sa need said? Ja miasasjad on fitted mähkmed?

 3. Me hakkasime riidemähkudega väljas käima kohe, kui nendele üle läksime. Paar üehekordset oli igaks elujuhtumiks ja arstiläikudeks veel vankrikotis. Kui need otsa said, siis käisime arstil ka riidekatega. Kuivad ööd olid juba alla aastaselt esimest korda. Ta lihtsalt tõusis öösel pissihädaga üles ja enne magama ei jäänud, kui oli ära pissinud. Pissise mähkmega magama jäämine muidugi ei sobinud kummalegi meist. Nii ta potil käima hakkaski.
  Kui me kunagi teise lapse saame, siis tahaks algusest peale riidekatega mässata. Variante on ju meeletult. Sellesama mähkmeblogi leidsin ise ka hiljuti. Kohe kahju, et seda siis veel polnud, kui ma last ootasin. Eesti keeles oli kogu selle AIO ja muu majanduse kohta olematus koguses infot siis.
  Tjah, mul lõi pühapäeva hommikul lobapidamatus nüüd välja, näed.

 4. Kui ma omal ajal Londonis elades mähkmemaailma avastasin, siis kirjutasin pikemalt. Seal on piltidelt näha nii need fliislapid kui fitted mähkmed. Lapid tellisin eBayst, sest need olid odavad ja ma olin parasjagu eriti laisk, kui nüüd juurde vaja oleks, siis lõikaks ise välja. Fitted mähkmed on sellised pükste kujulised sisemähkmed, võivad olla igasugusest materjalist – kinni käivad kas trukkide või krõpsudega või snappiga, pealispüksid tuleb peale panna, sest veekindlad need pole. Lihtsalt imavad tunduvalt rohkem, kui tavalised volditud marlid.

  Kui riidemähkmendus huvitab, siis soovitan selle blogi läbi lugeda, mida linkisin – minu meelest konkurentsitult parim eestikeelne info selle teema kohta.

  Siin on ka hästi mõnusalt ja kokkuvõtlikult erinevad mähkmetüübid lahti seletatud, see artikkel on tollesama blogi autori poolt kirjutatud. Blogi ise on muidugi tunduvalt põhjalikum :)

 5. Vaata ka seda lugu, kus Aive kirjutab oma kogemustest läbi praktika ja inimlikkuse :)

  http://www.bioneer.ee/eluviis/tarbimine/aid-11792/Kuidas-Hipsikud-minust-hoolivama-ema-kasvatasid

 6. Mul jooksevad Bioneeri uudised readerisse, ma lugesin seda kohe, kui ilmus.. Isegi kirjutasin blogis :)

 7. Meil on hipsiku mähkmed apteegis müügis. Tasuta on infoks raamat ka olemas :) Tahad, ma toon sulle?

 8. Neil on ju kõik kodulehel kirjas, mis ma sest liigsest paberipahnast ikka koju lasen tuua :D

 9. pole kodulehekülje peal käinud… veel :P Isegi tahaks neid tulevikus osta… :)

 10. Ei-ei, ma pidin ainult korra veel Su blogile tagasi tulema, et lihtsalt "põgusalt " teemadele pilk peale visata ja siin ma siis olen!! :) See riietega mähkmemajandus on minu pärusmaa ka olnud. Suurem tütar kasvas täielikult Pampersite-Liberotega üles :( (8000.- krooni vanas rahas kulus siis sinna auku). Teise tüdruku puhul hakkasin juba vaikselt marlide + mähkmepükstega majandama- eks tuttavad ja sõbrannad vaatasid mind, kui veits-metsapoole :) :) Nüüd loodan, et kui kolmas millalgi tulemas on, siis olen juba nii agar, et enamik ajast marlides on.
  Küsimus ei olegi võibolla just rahas (eks sellest ka tegelt kahju niisama õhku visata), aga see teadmine, et lapse keha ümber on selline keemia – on palju hullem…Võeh…lausa pläka :) :)
  Ok, edu mähkmemajandamisel ;)

 11. […] ajas mulle kuu aega tagasi hirmsa riidemähkmeisu peale ja et seda natukenegi rahuldada (enamik vajalikku kraami oli ju […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.