Oct 142011
 

See pealkiri käis nüüd täiesti meie endi pihta ehk et me tegime eile natuke õunamahla :D

Normaalsed inimesed, eks, korjavad õunad õigel ajal puu otsast ära, viivad vastavasse kohta ja saavad tagasi õunamahla, mis maksab 15 senti liiter. Ja siis on ainult kuumutamise ja pudelisse panemise vaev.

Laisk seevastu ootab, kuni kolm puud neljast on kompostihunnikusse veetud, korjab viimase puu alt õunad lõpuks kokku, laenab sõbrannalt igivana mahlapressi ja purustaja, millest viimane tööle ei hakka, siis laenab selle asemele hädaga hoopis köögikombaini, mis ei suuda terveid õunu purustada, nii et need tuleb enne veel tükkideks teha…

Peseb õunad ära. Lõikab õunalõikuriga tükkideks. Lõikab mädaplekid ja ussiaugud välja. Purustab need tükid köögikombainis. Pressib mahla… Lõpuks hilisõhtul jõuab ka selle keetmiseni, aga köögis oleva läbu koristamiseni küll mitte.

Kuumutasime 80-ni, siis võtsime kohe tulelt ära, vahtu tuli üsna vähe, selle riisusime, pudelid olid ca 75 kraadi juures praeahjus, korgid keevas vees, kiletükki vahele panna ei viitsinud, sest korgid tundusid kindlad.

Ühesõnaga mõtlesime, et katsetame, kui lihtsalt saab. Kas saab nii vähese kuumutamisega, kas saab ilma korkide lisasulgemiseta. Kui saab, milleks rohkem vaeva näha :P Oma kogemus on ikka parim.

Ja tulemus? No “kõva” 12 liitrit imemaitsvat mahla :D

CIMG5665

CIMG5667

CIMG5668

CIMG5669

CIMG5690

CIMG5694

Normaalsed inimesed, ma pakun, oleks selle ühe päevaga ilusti (paar)sada liitrit ära teinud.

Korjatud õuntest jõudsime ära teha alla poole, osad on lisaks veel korjamata.

CIMG5698

CIMG5700

CIMG5701

Abikaasal on homme ka tööpäev, nii et pühapäeval saame oma kilplaslikku tegevust jätkata. Kuna nüüd on vähemalt süsteem käpas ja muud käimised ei tule segama, saab ilmselt varem alustada ja aktiivsemalt tegeleda, ehk saab siis isegi ühele poole? Lootus on lollide lohutus :P

Kui ainult lapsed pühapäevaks jalust ära saaks, siis jõuaks vast tõesti valmis. Aga minu ema on sel ajal Itaalias ja… No eks tuleb vaadada, äkki keegi Abikaasa perest on nõus vähemalt mingil ajal lastega tegelema. Eile oli vahepeal paar abilist küll ja olid abiks ka.

Einoh. 12 liitrit on parem kui mitte midagi. Küll me saame need ülejäänud õunad ka tehtud, säilivad päris hästi, ei juhtuks suurt midagi ka siis, kui veel nädal oodata. Ja kogemus, see on ju hindamatu.

Laiskade värk :P Järgmisel aastal oleme juba virgemad.

PS. talveõunte mure langes kah ära. Neljas puu on tühjaks sadanud :D Teeme siis kõigest mahla.

  2 Responses to “Laisk teeb ise oma elu raskeks”

  1. :)
    Väga tublid ja usinad olete! 12 l on igatahes parem, kui mitte midagi.
    Järgmiseks aastaks otsime korraliku purustaja ;)
    Just võtsin sügavkülmast järgmise pudeli isa-ema tehtud õunamahla välja külmkappi sulama. Ila tilgub juba :) Koduse õunamahla vastu ei saa ikka mitte miski.

  2. […] plaanitud sai, tegime eile jälle õunamahla, seekord tunduvalt paremate […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.