Vahel loksuvad asjad ise paika

Mul oli siin probleem, et Plika läks suveperioodil lõunaunne ühe asemel pigem kolme paiku ja õhtul sellevõrra hiljem voodisse ka. Üritasin küll vaikselt lõunaune aega ettepoole nihutada, aga sellest ei tulnud suurt midagi välja, Plika niheles voodis ikka kolme-poole neljani, enne kui magama jäi. Sageli magas kolm tundi või kauemgi, õhtul enne kümmet teda voodisse ei saanud.

Poisiga olid teised mured. Tema ei saanud täpselt aru, kas tahab magada üks või kaks korda päevas. Tükk aega oli nii, et hommikune uni oli üheksa paiku (2-3h) ja pärastlõunane kolme paiku (1-1,5h). Siis aga nihkus hommikuuni veidi hilisemaks ja jäi lühemaks (1,5-2h), teise une ajal enam magama ei jäänud, õhtuks oli üleväsinud.

Kõigepealt loksus Poisi graafik kuidagi paika. Käisime pidevalt Plikaga võimlemas, nii et Poiss oli kärus, kunagi ta hommikupoolikul magama ei jäänud, alles tagasi tulles, kui kell oli peaaegu kaksteist. Ja tõepoolest, kui hakkasin teda ka kodustel päevadel kaheteist paiku õue panema, siis magas ta ilusti 3-3,5h. Samas kui magama panemisega kella üheni välja venitasin, ärkas pigem juba 1,5 tunni pärast ja oli õhtuks jubedalt väsinud.

No ühesõnaga, Poisi uni on nüüd 12-15 – vahel läheb veidi peale kahtteist, vahel magab poole neljani. Kõige mõnusam on see, et ta jääb õues jälle kiirelt magama – kunagi jäi ta ilma kõigutamata, aga siis läks asi järjest halvemaks, vahepeal pidin teda suisa 20 minutit jalutama. Nüüd on jälle nii, et teen paar tiiru õues ja juba ta magabki. Täna oli suisa nii, et kui ma ta kärusse tõstsin, teki peale panin ja kile peale sättisin, suutiski ta selle aja jooksul juba magama jääda, minu vaev oli ainult käru akna taha lükata.

Mis puutub Plikasse, siis tema küsis lihtsalt ükspäev 12.30 süüa. Mina vastasin selle peale, et hea küll, aga pärast kohe tuttu. Plika oli nõus. ja oh imede imet, ta tõepoolest sõi ära, käis poti peal, jäi ilusasti voodisse ja üsna varsti magama. Ja sellest ajast saati ongi nii, et läheb ilusasti ühest lõunaunne. Müstika!

Õhtuti paneme Poisi üldiselt kaheksast voodisse, sel ajal, kui mina talle tissi annan, peseb Abikaasa Plikaga hambaid ja paneb talle pidžaama selga, siis väike raamat või massaaž või kõdi (nad igal õhtul kauplevad, mitu asja seekord on), siis voodisse, mõned laulud ja tuttu. Üheksaks on enamasti vaikus majas. Halvematel päevadel läheb Poiss enne üheksat ja Plika pool kümme, aga see on pigem erand.

Vahel juhtub õhtuti ka seda, et Plika joriseb ja nutab voodis, aga üldiselt see on meie endi rahuliku meele ja läbirääkimisoskuste küsimus, kui kiirelt ta maha rahuneb. Mida väsinumad ja ärritumad me ise oleme, seda kauem läheb.

Mulle igatahes meeldib 😛 Eks näis, mis kella keeramise ajal saab – vana plaani järgi oleks ma neid tasapisi harjutanud ja kella keeramine oleks õiged ajad lõplikult paika pannud.

Hommikuti ärkab Poiss tavaliselt 5-6 paiku, siis tõstan ta tissi otsa, kus ta enamasti vähemalt seitsmeni tukub, parematel päevadel kaheksani (aga seda viimast juhtub väga harva). Ma ei taha mõeldagi, mis saab siis, kui ma ta lõplikult tissist võõrutan, praegu ei viitsi veel isegi õhtusest loobuda. Ega pärast seda hambaid pesta, nagu arst soovitas 😛 Paar korda sai nii tehtud, aga siis hakkas Poiss pärast hambapesu virisema ja ei tahtnud ise magama jääda, nii et ma olen nüüd jälle pärast tissi ikka kohe voodisse pannud, nii jääb ta ise kenasti magama. Eks peab ikka varsti jälle usinamaks hakkama…

Plika ärkab tavaliselt 7-8 vahel. Ilmselt magaks pigem 8-9-ni, aga ümbritsev lärm segab.

No igatahes… Mulle hullult meeldib, et nad nüüd jälle ühel ja ÕIGEL ajal lõunaund magavad – rutiin on hea, ma saan alati kindlate kellaaegadega arvestada ja oma garanteeritud kaks vaba tundi. Ja mulle hullult meeldib, et õhtuti jälle normaalsel ajal vaikus majas on, jääb rohkem aega enda asjade jaoks.

Ma natuke aega naudin seda kõike, siis peab hakkama Poisi päeval toas magamist harjutama ja õhtuti tal hambaid pesema ja õhtuse tissi võiks ära harjutada ja… Ideaalis nad sööks koos kell pool üks lõunat, läheks koos kell üks oma vooditesse magama, õhtul hakkaks koos kella kaheksa paiku neid uneks ette valmistama, nii et nad poole üheksaks voodis oleks. Koos.

Aga praegu tundub veel, et tunni võrra nihkes graafik on kõigile mugavam. Eks näis, millal see muutub 🙂

1 thought on “Vahel loksuvad asjad ise paika”

  1. Oeh, vanad head ajad, kui sai lapse tissi otsa tõsta ja ta niiviisi edasi magas. MM sai aastaseks saamiseni rinda ja pärast seda hakkas kohe varem ärkama ka. Ja nüüd oli mu ema juures puhkamas nädal aega ja selle ajaga sai lutist lahti. = Veel vähem und! 😀

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top