Oct 272011
 

Hakkas FB-s silma, üks tuttav küsis, kus Pärnus müüakse. Ma polnud näinud ega kuulnudki sihukesest jubinast :D

Einoh, ma pean tunnistama, et õunakoogi tegemisel on õunte puhastamine kõige tüütum ja aeganõudvam osa. Kuivatada ei viitsinud samal põhjusel. Ja noh, koogiteo teeb veel aeglasemaks see, kui õunte puhastamise ajal on kõrval kaks ablast last, kes kõik tükid enda suhu topivad. Plika keeldub koorega õuna söömast, Poisil pole veel praegu selle jaoks piisavalt hambaid. Ega see mulle küll ei meeldi, koores on ju kõikse rohkem vitamiine. Aga mis sa hing teed, kui koorega ei sööda, söögu siis parem kooritult kui üldse mitte. Ja koorimine ON tüütu. Kui koorima ei peaks, siis selle tavalise õunalõikuriga saaks söömiseks küll kerge vaevaga mõnusad tükid. Teen sellega õunakoogi jaoks ka, aga need viilud jäävad liiga paksud, tolle koorijaga oleks mõnusalt peenikesed. Ühesõnaga koogi ja moosi tegemiseks ja lastele, kes pole nõus koorega sööma, oleks mõnus küll.

No ma sellegipoolest ei tea, kas ma viitsiks selle eest €22 maksta :P

  3 Responses to “Sihuke õunakoorija”

  1. Müüakse Kingituste Kiirabis seda. Ma ei tea, kas Pärnus ka kuskil selline pood? Ja kartuleid saab ka lahedateks rõngikuteks sellega koorida. Ise olin vaimustuses, aga hakkas samuti rahast kahju :?

  2. Millegipärast on mul tunne, et selle masina lauale monteerimine ja pärast masina ja ümbruse puhastamine on tüütum kui koogiõunte käitsi koorimine. Suurte koguste puhul on muidugi iseasi.

  3. Ostsin Luksemburgist ühest mahlatootmise ettevõttest. Oli kallis, aga seal tekkis nagu mingi väike psühhoos, et kohe pidin ära ostma. On lihtne küll, aga: südamiku juurde kipub jätma seemnekambri kilesid, sest nii täpselt ei saa õuna otsa suruda ja ussidega ei arvesta ju üldse. Nii, et tegelikult ma ei kasuta seda. Oleks 100% ussivabad õunad, siis oleks mõtet.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.