Küsimus mobiilist lugejatele

Eelmise postituse kommentaarist ajendatuna tuli meelde, et olen juba varemgi mõtisklenud selle üle, kui paljud inimesed päriselt mu blogi telefonist loevad. Mobiilne nett on ju praeguseks nii popp ja noortepärane ja iseenesestmõistetav, mina olen vist ainus põhupea, kes seda kunagi proovinudki pole 😛

Tean, et õeke vahel loeb. Pakun, et Mari ja MrsB ja näiteks Daki ehk ka. Kindlasti on mõni veel.

Aga teie, kes te loete, kas loete readerist või blogi enda lehelt? Õeke ei olnud mu WordPressi kolimise jutu peale just ülearu rõõmus – ütles, et Bloggeri blogisid saab ta oma telefonist normaalselt lugeda, WP omi mitte. Ma selle peale natuke googeldasin ja leidsin sihukese jutu, kust lugesin välja, et on olemas plugin, mis teeb blogi mobiili pealt paremini loetavaks. Mõtlesin, et see siis ehk lahendab õekese mure. Reaalis testida pole veel muidugi jõudnud, ehkki täitsa võiks juba – blogi on praegu küll parooli all, aga võin seda ju õekesega jagada.

No ühesõnaga, see mobiilivärk on minu jaoks täiesti tume maa, sestap ma ei oska ise sellistele asjadele üldse mõelda. Rääkige teie, kes te mobiili pealt blogisid loete – kas on probleeme?

4 thoughts on “Küsimus mobiilist lugejatele”

 1. Mina loen tõesti peaaegu et alati otse riiderist, mis on just mobiili puhul kohutavalt mugav variant.

  Riiderist väljuma sunnivad enamasti needsamad WP blogid, mis näitavad ainult postituse algust. Nendega on ka kaks varianti (ja ma ei tea, millest see sõltub): postitus on kas sama hästi loetav kui riideris või siis kuvatakse postituse ette/keskele/järele ka kõikvõimalikud sidebar'id ja asjad, mis teeb lugemisest ikka väga ajamahuka ettevõtmise. Selliste postituste puhul pigem jätan esialgu lugemata ja vajadusel hiljem vaatan arvutist otse.

  Teisi blogisid peale WP omade ei ole isegi proovinud telefonis otse lugeda, kui päris aus olla.

 2. Polegi enam midagi lisada, nimekaim ütles kõik ära 🙂 Mina loen samuti mõnikord telefonist, kasutan readeri abi ja kui on ainult postituse algus, siis jätan lugemata või kui meelde tuleb, siis loen hiljem arvutist.

 3. loen telefonist üsna tihti, hommikul bussiga tööle minnes teen tavaliselt blogiringi. kasutan readerit. WP-ga pole probleemi olnud.

  muideks, kui ma õigesti mäletan, saad sa WP settingutes ise kuskil määrata, kas readerisse läheb terve su postitus või ainult algus. mina panin meelega, et ainult algus, et oma lehele lugejaid meelitada 😛
  loodetavasti on see valikuvõimalus ka praegu alles.

  pole märganud, et WP blogid oleksid telefonis lugedes kuidagi ebamugavamad kui blogspoti omad, ehkki jah, vajavad tihti ühs lisaklikki.

 4. Sa ei ole ainuke põmm-pea, mina olen ka 🙂 Ja ilmselt olen seda veel mitu aastat. Mind pole lihtsalt tehnikaajastu jaoks loodud 😉 Kui põmm-pea, siis põmm-pea.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top