Jan 052012
 

Üks vastusevariantidest elukoha küsimuses, näited on lihtsalt hindamatud: asutus, institutsioon (nt laste- noorte või hooldekodu, kinnipidamisasutus, klooster vms)

Kas Teie leibkond kasvatab peamiselt oma tarbeks põllu- ja aiasaadusi või peab põllumajandusloomi, -linde või mesilasi?

Vastus „jah“ tuleb märkida alati, kui põllu- või aiasaaduste kasvatamiseks või loomapidamiseks on maad alla ühe hektari (10000 m²) ja leibkonnal on vähemalt kas

– 50 m² köögiviljamaad või
– kolm viljapuud või
– kuus marjapõõsast või
– kümme küülikut või
– üks muu põllumajandusloom (siga, veis, lammas, kits) või
– kümme kodulindu või
– kolm mesipuud.

Ma küll täpselt ei tea, mitu ruutu mul peenarde all oli, aga viljapuid on küll kolm :D

Meediast kommentaare lugedes kartsin ei tea mis käkki, aga mina sain küll igalt poolt kiirelt ja kergelt läbi – veateated tulid vaid paar korda ja siis tõesti mu enda hooletusest, kui olin näiteks mingi asukoha välja valinud, aga sellel täiendavalt klikkimata jätnud. Nii et polnud häda miskit, ei pea kartma. Ma ise võtsin tänu negatiivsele vastukajale mitu päeva ette, mõtlesin, et kindlasti on hull jant. Aga läks täiesti valutult.

Sellest ma kah aru ei saanud, kas ma siis pidin Abikaasa kohta täitma või mitte – oli soovitav, et iga vähemalt 15a leibkonnaliige oma ankeedi ise täidaks, samas ma pidin ju kõik oma leibkonnaliikmed kirja panema ja ei olnud kuskil varianti, et ma Abikaasa asjad saaks kirjutamata jätta. No võib vähemalt loota, et kui ta nüüd ise sisse logib, siis ei pea enam kõike nullist täitma, vaid minu vastusevariandid visatakse ette ja tema peab ainult kinnitama.

Nojah siis. Kümne aasta pärast jälle :D

  4 Responses to “Noppeid rahvaloenduselt”

  1. tema kinnitab jah, ta saab kõik vastused ülevaadata, mis sina tema kohta kirjutasid … ja elukohad peab uuesti märkima. meil oli vähemalt nii. meestel vaeva vähem, kui naised usinad :P

  2. Minu arust võiks olla hariduse kohta küsimus täpsem. Võiks ju statistika mõttes üle lugeda ka need, kes hetkel õpivad. Praegu jäävad paljud, kes kevadel lõpetavad, täiesti arvestamata ja väga pooliku haridusega. Ja kui töökoha pead panema asutuse nimega kirja siis võiks ju samahästi ka koolid kirja panna.

  3. Aga seal rahvaloenduses on ju küsimus, et kas leibkonna liige vastab ise või vastad Sina tema eest. Me olime kahekesi arvuti taga ja igaüks vastas enda eest.

  4. Meil polnud ka mingit probleemi ja poleemika tundus asjatu. Küll aga suutis mu ema süsteemi ära ehmatada suure leibkonna liikmete arvuga. Nii suurt leibkonda polnud vist ette nähtud. :) Kirjutas meili ja järgmiseks hommikuks oli asi korras. Väga positiivne. :)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.