Jan 052012
 

…autokooli :P Ma ei hakka hetkel pikemalt lahkama, miks just nüüd, aga otsustasin, et on aeg.

Või nojah, alustuseks panin tervisetõendi saamiseks perearsti juurde aja. Vaadatakse mu silmad üle, äkki olen nende läätsedega liiga pime ja pean kangemad muretsema. Enda meelest näen küll igati hästi, aga no eks näis. Tore on see, et kui ma tervisetõendit ei saa, siis maksma kah ei pea :D

Kuna ma aga eeldan, et tervisega on kõik okei, siis valin vaikselt kooli. Nagu ma aru saan, on neid Pärnus viis – Aide, Ringi (vanasti vist Overlin), Autosõit, GoBus ja Kesklinna autokool.

EDIT: Õige, Kutseõppekeskus kah, aga see on kaugel ja kallim (€442), nii et jääb ära.

Aidet kiidetakse igal pool kõige rohkem, aga ta asub NII halva koha peal. Kesklinna autokooli kohta lugesin mitmelt poolt negatiivset infot ja ei leia neil isegi kodulehte, selle vist jätan välja.

Kodule kõige lähemal asub GoBus, kursuse hind €385. Siis Autosõit, kah €385. Siis Ringi autokool, €350. Ja kõige kaugemal ning kõige kallim Aide, €390.

Ringi autokooliga oli alguses paras segadus. Kui panin otsingusse Overlin, lõi esimesena ette selle lehe. Andmebaasid näitasid Overlinil kaht erinevat aadressi, millest üks oli sama Ringi autokooli omaga. Telefoninumber oli kah sama. Siis leidsin mingist andmebaasist Overlini kodulehe, millele klikkides suunas kohe ümber Ringi autokooli lehele, järelikult on siis sama ettevõte ja lihtsalt nime vahetanud. Overlini ning sealset sõiduõpetajat Ritat soovitas mulle Maris, lugesin sama õpetaja kohta kiidusõnu ka kuskilt foorumist. Kui too Rita ikka alles on, võiks ju minna, hind kah soodsam kui mujal.

Või peaks minema Aidesse, mida kiidavad kõik? Enn Kuusk vist on nimi, mis on soovitustest kõige rohkem läbi käinud.

Või äkki hoopis GoBus või Autosõit? Halba ma nende kohta kuulnud pole, selles mõttes pole välistanud.

Kui erinevad on autod ja kui oluline on teie arvates see, et õppesõiduauto oleks sama, mis ARKi eksamiauto? Vanasti olid ARKis ju VW golfid, mis vahetati aga hiljuti Toyota Corollade vastu. Etteaimatavalt on enamikus Pärnu koolides olemas Golfid, Toyotad aga paistavad olevat vaid autosõidus. Mis on omakorda vist jälle punkt nende kasuks või mis…

Vot ei teagi. Eks mul on veel veidi mõtlemisaega.

Ja teab keegi täpsemalt, mis värk pimeda- ja libedakoolitustega on? Saan aru, et vanasti polnud pimedakoolitust vaja ja libedakoolitus oli lõppastmekoolitus (osa sellest? vms). Nüüd kuskilt foorumist lugesin, et eraldi pimedakoolitust pole vaja, kui õppesõit nagunii pimedal ajal on (mul ilmselgelt oleks). Aga libedakoolitus on siis nüüd eraldi ja kohe ja lisaraha eest? Ja siis kunagi lõppastmekoolitus kah veel?

Jajaa, ma tean, ma võiks ise ka uurida, aga mul on tänaseks uurimisest kõrini. Niigi palju juba ringi surfatud. Kõik pärnakad võivad kogemusi jagada. Enamik teist on nagunii Aides käinud :D

  12 Responses to “Lähen vist kooli”

 1. siis kui mina tegin 2008. aastal lõppastme koolitust, oligi see pmslt libedasõit, või noh, libedasõit oli kindlasti osa sellest. ökonoomse sõidu õpetus vms oli ka, aga ma ei tea, kui tavaline selline asi on mida meile tehti, vist ainult väiksemates kohtades – ökonoomne sõit oli (rakverest alustades) tee tartusse (pool teed ühele sõitjale), siis oli teoorialoeng, siis libedasõidu koolitus, ja siis tagasi rakveresse, ja see tee oli siis kahele ülejäänud õpilasele ökonoomse sõidu koolituse eest. mina tegin autosõidus ja julgen neid soovitada küll, eriti see libedasõidu koolitus oli kasulik ja tore

 2. Käisin kaks ja pool aastat tagasi seal bussipargi juures, mis ta õige nimi nüüd ongi :D. Ei ütle küll ühtegi halba sõna. Loengud küll olid veits sellised tuimavõitu mahalugemised, aga kuna teooria põhiliselt õppisin ikka kodus, siis see ka väga ei häirinud

  Sõiduõpetaja nime ma praegu ei mäleta, aga käisin pärast lisatunde mõnede teistega ka sõitmas, seda siis enne ARK sõidueksamit ja olid ka need suht asjalikud ja rahulikud seletajad, minu sugusele pabistajale :D

  Arki eksamil tegin ka tegelt mõned vead, aga läbiviija andis andeks, et ikkagi algaja ju, hehe :D

 3. Ise käisin Aides oma 3-4 aastat tagasi ja olen ülimalt rahul nii teooria- kui ka sõiduõpetajaga. Teooriat andis keegi kiilamapoolne noorhärra ja sõitu siis Aide omanik (või juhataja) Enn Junolainen vms. Isegi minusugune kohuke sai hakkama :P Libedasõit toimub kaa seal ning on üks õpetaja keda ma kohe kindlasti mitte kellegile ei soovita, tema kohta ka kaebusi esitatud.

 4. Mina käin hetkel Ringi autokoolis. Sõiduõpetajaks on Jüri ning julgen kiita. Autoks on Toyota Corolla. Teooria õpetaja on Enn. Mina imestan aga Kutseka hinda, sest kui mina otsisin, oli see kõige odavam, maksis 305euri. Müstiline! Jäi aga Ringi.. oma asukoha poolest just.

  Ja pimedasõit on praegusest jah koolitusel sees (pime aeg ju nagunii hetkel). Libedasõit lisandub ühe tunni näol alates jaanuarist.

 5. Jüri on ainuke sõiduõpetaja seal ning samuti on neil vaid üks sõiduauto.

 6. Ohhoo, kui Ringis on Toyota Corolla olemas, siis ma vist enam küll kaugemale ei vaata :P Jüri kohta olen ka kiitust kuulnud, nii et eks siis näis, kas tema või on too Rita veel seal…

  Aga kõigepealt pean kolmapäeva õhtuni ootama, et perearsti juurde tervisetõendit nõutama minna :P

 7. Kusjuures kas mitte ema ei maininud, et tema meelest on Rita nüüd mingis teises koolis, Kesklinna omas äkki. Vaat siis. Aga noh, kui Jüri on tore, siis miks mitte!

 8. kas eestis enam autokooli autoga ei saa arki eksamit teha?

 9. mina kyll ringi oma ei soovita. Vöta aga lisatunde juurde. kooli tundidest ei jätku. Jyri arvab et köik öpilased on juba autoroolis olnud.

 10. Mina sõitsin ARKi eksamitel küll Aide kooli oma autoga, millega ma käisin sõitmas linnas ja platsi peal. Sul on see õigus sama autoga arki eksamit teha, millega sa sõitugi harjutasid, nii et. Ja libedasõitu soovitatakse siis alles teha, kui sa oled aastakese sõitnud. Kui kohe lähed, siis sa ei julge seal eriti sellega autoga keerelda. Ma ei läinud ka kohe libedasõitu tegema, mingi poole kuni aasta pärast läksin alles. Meil oli kooli ja arki eksam nii, et saime kõik aides hommikul kokku. Õpetajad jagasid meid autodesse ära ja sõitsime kõik arki maja juurde. tegime need kirjalikud testid arvutites ära, siis oli platsi eksam ja hiljem lubati linna peale. See kõik võttis aega 9st- 17ni umbes. Oleks saanud ka kiiremini, aga pidevalt tuli oodata. Ootamine oli kõige vastikum.

 11. Vanasti võis kooli autoga eksamit teha, enam mitte. Libedasõit oli vanasti osa lõppastme koolitusest, mis tehti nagunii hiljem, nüüd on miskipärast eraldi ja ma ei tea, kas selle peab kohe ära tegema või antakse load niisama kah kätte.

 12. Mina käisin autosõit OÜs Pärnus. Mul ainult positiivsed kogemused.
  Autosõidu õpetajaks soovitan (ainukest naist) Aime, oli vist nimi. väga hästi õpetab ja seletab.
  Andrei on ka väga tore kuid temaga jäävad enamus kohad sõitmata.
  Siis olid seal mersud ja ainuke vahe arki autodega oli see, et tuleb arki autoga sõites rohkem gaasi anda.
  Igaljuhul soovitan.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.