Jan 272012
 

Mul on juba pikemat aega readeris Majaehitaja blogi, no mulle lihtsalt kohutavalt meeldivad sellised teemad. Just lugesin postitust pelletkaminast (siin müüakse) ja no see tundub liiga hea, et olla tõsi.

Okei, ma täpselt ei tea pelletite hindu, aga on’s neil puudega olulist vahet? Puude hind ju kogu aeg tõuseb ka… Pelletid tehakse jääkidest, seega väga keskkonnasõbralik küte. Ei vaja eraldi katelt, elav tuli toas, täisautomaatne, hoiab temperatuuri, saab seadistada aja, mil töötab, sisse ja välja lülitub, saab võtta ainult südamiku ja ehitada oma maitse järgi kamina ümber… Kord päevas vaja pelleteid sisse kallata, kord nädalas tuhast puhastada. 150-ruuduse maja küttelahenduse hinnaks pakuvad €2500-3000, no meile tehti pakkumine ühele lihtpottidest ahjule €2555 :P Meil oleks kindlasti vaja keskküttekaminat, mille taga on radikad, need siis läheks ilmselt hinnale lisaks, ehkki noh, lahendus peaks ju kõike sisaldama? Aga NII odav ju ka olla ei saa. Või ma olen sõnast lahendus kuidagi valesti aru saanud?

Kui elekter ära on, siis oleks ikaldus, aga ilmselt saaks panna siis mingi aku vms pealt jooksma, palju see ju ei võta. Ma muid miinuseid ei oskagi esimese hooga välja mõelda.

No tegelt ka, see tundub liiga hea, et olla tõsi. Siin käib kindlasti igasugu inimesi, kel nupp nokib küttesüsteemide koha pealt paremini kui mul – tehke palun kriitikat, mis teie meelest veel miinused võiksid olla?

Me just Abikaasaga arutasime, et kui midagi muud sel suvel teha ei saa, siis ahju PEAME ehitama. No selle asemel võiks siis ju hoopis too kamin olla :P Siis oleks suurem vabadus ka pliidi suhtes otsustamisel – see Pioneer tuleb ikka varsti välja vahetada ja kui palju mulle ka ei meeldi idee kuumast veest pliidiküttega, siis Kalvised mind ka ülearu ei vaimusta ja üleüldse on tavaline tellistest või pottidest pliit mu meelest palju kenam. Vesi võib ju elektriboilerist ka tulla, kunagi äkki hoopis päikesepaneel…

  6 Responses to “Pelletkamin?”

 1. Olen see kes müüb pelletikaminaid.
  http://www.pelletikamin.ee
  Mul väga hea meel, et leidsite sellise uue kütteseadme üles nagu pelletikamin. Lihtsalt ütlen seda, et ei ülista ega kiida taevani seda kütteseadet. See üks paljudest võimalustes oma kodu kütta. Ja kui te nii väga miinuseid otsite siis peamine miinus ongi see, et kui ei ole elekrit siis see ka ei tööta. Samas et tööta ükski teine keskkütte süsteem kuna enamus vajab elektrit. Vanemad lahendused on nii öelda oma tsirkulatsiooniga aga neid on järjest vähem. Uuematel on kõikidel pumbad vahel. Seega kui ei ole elektrit siis aitab ainult puuküttega pliit või ahi. See on peamine miinus. Kui sellegi vastu on rohtu.
  Eks siin Eesti ilmad on tihti tormised ja elekter kipub kaduma. Seega igaks juhuks tellisin e-bay´st autosse mõeldud elekrti muunduri. See mis teeb auto 12 V 220V mida ahi vajab. Ma valisin siis 500 w võimsusega muunduri, et saaks kuskil välja sõitudel seda ka kasutada. Kamin ise vajab ainult maksimaalselt 300 w ja seda ka ainult süütamiseks. Ülejäänud aja ta tarbib 60-130w. Ja seda seadet läks mul ka tarvis ning see töötas ideaalselt. Kuigi jah auto peab töötama kui seda seadet kasutada.Eks see on selle miinus aga ajab asja ära raskel ajal :).
  Eelmine suvi sai siis ostetud elektri generaator. Ei mõelnudki suvel elektri katkestuste peale vaid maakodus oli vaja teatud kohtades elektrit.
  Nüüd selle detsembri tormi ajal oli see generaator heaks abimeheks. Aitas mul see kaminat kütta ja sain ka väikesel pliidil toidu tehtud.
  Nii et igaüks valib selle küttelahenduse mis meeldib. Eks soojuspumba müüjad teevad seda tublisti maha aga eks meil kõigil on õigus oma arvamusele. Kui on mingeid küsimusi siis andke teada.
  Lisan siia lingid, kust saab väga täpse ülevaate kuidas see kamin töötab. Need ei ole küll meie poolt pakutavad firma kaminad aga töö põhimõte on sama.
  http://www.youtube.com/watch?v=_CO2R4VJB5Y
  http://www.youtube.com/watch?v=KSdSqwIxSYk

  Tuba soojaks mugavalt ja soodsalt.

 2. Mina mõtlen ka pelletkaminale. Aga minul tekkisid küll sellega seoses mured.
  Põlemine on kaminas elektrooniliselt reguleeritud ja mis saab siis, kui tuli on kaminas, aga elekter läheb ära? Et tuli liiga võimsaks ei läheks, siis kustutada veega, et uputada see pelletite ettetransamine ära? Ja kui pelletid saavad märjaks, siis nad lagunevad sinna käikudesse ära ja kuivades kivistuvad.. Ehk tekib ummistus, kuidas seda puhastada??

 3. Vee variant tundub väga ebatõenäoline – nii palju, kui ma olen aru saanud, siis kui elekter ära läheb, kustub tuli ka kohe ära. Siin on kõige asjalikum foorumiteema, mis ma leidsin. Toosama inimene, kes siin kommenteeris, müüb neid, kasutab ise sellist ja on üle elanud elektrikatkestusi (ja nagu näha, on siiani elus, maja pole maha põlenud ja kamin endiselt töökorras :D ), tema oskab ka kindlasti kõigile neile küsimustele vastata, võib ju otse talle kirjutada. Ise plaanime seda asja kindlasti põhjalikumalt uurida, pelletkamin tundub endiselt ahvatlevam kui tavaline ahi.

 4. Soetasin oma pelletikeskküttekamina lehelt http://www.pelletikaminad.ee ning sealt tehti mulle alguses kõik võimalikult täpselt selgeks enne kui põrsast kotis ostsin. Esimene talv üle elatud ning olen ülimalt rahul. Soovitan julgesti mõelda pelletikaminate peale!

 5. väga vahva arutelu, teil siin. Tänaseks on aega mööda läinud, kas soetasite endale pelletikaminaga küttesüsteemi? Kuidas rahul olete?

  • Meil lükkus suurem remont ja ühes sellega ka küttesüsteemi uuendamine edasi… Seega pole veel midagi soetanud. Küll aga oleme abikaasaga just viimastel päevadel uuesti arutanud, mis küte siis ikkagi tulla võiks ja oleme arutanud läbi kõik variandid puuküttest maakütteni, pelletikamina sealhulgas. Lugesin isegi selle postituse uuesti läbi ja tolle foorumiteema…

   Praegu on meil veesärgiga pliit, mis kütab kööki, soojamüüriga üht ja radikatega teist tuba. Kolmandas toas oli kaks viimast talve elektriradikas, nüüd aga elektri hind tõusis. Lisaks on veel kaks remondijärgus ruumi, mis seni on talvel kütteta olnud. Kuna kõige korraga remontimise jaoks praegu raha ei jagu, mõtlesime esiteks, et paneks hädaabi variandina õhksoojuspumba, mis oleks ikka parem kui elektriradikas. Siis mõtlesime, et ehitaks ikka ära selle ahju, mis peaks teoreetiliselt kütma just neid ruume, mis praegu kütteta + seda tuba, mis elektriküttel. Siis plaanisime elektriküttega toa nö korralikult ära remontida, mis tähendab põranda soojustamist ja uue põranda panemist – mis omakorda tõstatas küsimuse, KAS me plaanime tulevikus puuküttele lisaks mingit mugavuskütet (vahepeal oli mõte, et ahi ja pliit + õhk-vesi pump), sest sel juhul eelistaks just vesipõrandakütet radiaatoritele, oleks tark remondi käigus põranda alla torud ette ära vedada (aga kas näiteks pellenikamina vs õhk-vesi pumba vs mingi katla puhul sobiks ühesugused torud? Kahtlane). Kuna praegusel hetkel elame üldse Norras üürikorteris, kus põhiküte peakski olema õhk-vesi soojuspump ja soojustus hea, aga talvel -8 kraadiga kütsime ikka kaminat lisaks… Pluss selle pumba mürin oli öösel magamistuppa kuulda – mitte vali, aga ikkagi veidi häiriv… Siis nüüd ei teagi. Ei tekita ülearu vaimustust.

   Kõige rohkem meeldib meile ikkagi see päris elav tuli ja robustsed kividest laotud kaminad, mitte selline must kast, mille sisse tuleb leek elektri kaasabil. Ja me vist ikkagi jätame põhikütteks pliidi+ahju (mis tuleb veel ehitada), sest meie jaoks on kütmine pigem mõnus trenn. Aga lisa mugavuskütet ka ikkagi tahaks. Maaküte oleks liiga kallis ja pole ka sellist maad, kuhu torusid sisse kaevata, katla jaoks pole ruumi (samas äkki mõtleks midagi välja…) ja enamik neist süsteemidest on ka üsna kallid. Pelletkamin tundub selline vahepealne ja mugav, aga pole meie jaoks ikkagi vist see. Pumpadega nii, et ühed kiidavad, teised siunavad… Raske valik :)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.