Feb 032012
 

Ma siin miski hetk kurtsin ikaldust, no ei ole eriti paremaks läinud. Mitte et me kogu aeg tülitseks, aga pool ajast on ikaldus ja laste magama paneku aeg eriti. Olen kaks õhtut tahtnud kangesti magusast lohutust otsida, kuna aga küpsetada pole viitsinud ja rämpsu ostmise soovile olen siiani vastu pannud (okei, keegi ei viitsi lihtsalt sellise külmaga poodi minna :D), siis olen pidanud koduste vahenditega hakkama saama. Eile jõin õunamahla, täna näksisin kogemata ära peaaegu terve karbi idusid, no neid oli vist 300 g. Natuke sõid teised ka ja natuke on alles… Eile öösel sõime nagunii peaaegu sama palju otse purgist ära, ehkki kolmas päev sai alles täna täis.

Nii et vitamiinid peaks tulema ja mürgid mühinal väljuma või mis. Ma pole siiani leidnud infot selle kohta, mis siis saab, kui liiga palju idusid süüa. Kirjutatakse, et päeva norm on kaks supilusikatäit ja alguses rohkem ei soovitata, sest organism ei pruugi harjuda, aga meie Abikaasaga oleme algusest peale mõnuga suuremaid koguseid puukinud ja organism küll kuidagi ei protesteeri. Ehk siis on neid idusid vaja või mis, muidu ju hakkaks vastu… Kui lähtuda sellest, et keha ise oma vajadused ära tunneb.

Õhtusöögiks oli täna Steffani pizza (Abikaasa õde sai just sobival ajal autoga ära tuua, taksoga poleks küll raatsinud), sest motivatisoon kokata oli null. Homme äkki viitsib ära teha tatra, mis algselt täna plaanis – poes ju keegi ei käi, sest mingid varud on, piim tuuakse akna taha ja leiba küpsetan ise, seega esmavajadused on rahuldatud ja ilma hädavajaduseta oma nina uksest välja ei pista.

Ja kuradi kuradi külm on. Tuli kogu aeg all ja ikka külm. Lastetuba eriti. Ja nad ei saa üldse oma köhast-nohust jagu. Täna tõstsime voodid seina äärest toa keskele, panime seina alumisse äärde vatiteki, et see natuke külma kinni peaks, lastele kolm korda rohkem riideid ja kaks tekki… Võeh. Ma ei taha, et terve kuu selline oleks! Rõõmustan küll, et niigi kaua nii soe oli, aga nüüd on ekstra vastik. Ja ma luban, et niipea, kui võimalik, muretsen endale veel rohkem soojemaid riideid ja soojustame maja korralikult ära ja siis on kõik superluks. Aga kuni rahalised võimalused selleks puuduvad… Mnjah. Asjaolude sunnil, ma arvan, ma ehk VÕIN natuke külma üle vinguda. Ja ärge unustage, et mul pole üldse mingit rasva ümber liha, mis sooja hoiaks, kõhnade inimeste “rõõm”.

Rahuldavalt koristada ei jõua, süüa teha ei viitsi, töö otsimisele ei taha mitte mõeldagi. Tahaks, et suudaks päeva rahulikult õhtusse veeretada, ilma et pool ajast tülid ja kisa majas oleks, aga seda ka ei jõua.

Ma loodan, et nädalavahetus tuleb viljakas. Asjad PEAVAD paremaks minema!

PS. Pallide rindel – hetkel tase 113, Jaile on endiselt kunagi nii kättesaamatuna tundunud 117. tasemel, mis on Nadja sõnul nii kirves, et ilmselt paljud jätavad seal pooleli, aga tema tegi ära, krt, ja on juba 121 vms. Anti õnneks alles 109, väike edumaa tema ees veel on. Ja Morme on mulle veel ühe elu saatnud, mille saan enne magama minekut maha mängida :P

  6 Responses to “Stress või”

 1. Mõtlesingi, et sul kadus nett ära või miks sa üldse bloginud pole?! :D Idudega liialdamisega peaks selline teema olema, et kuna need aitavad mürke väljutada, siis kui liiga palju sööd, läheb organismil selle väljutamisega kiireks ning kuna keha niigi ka loomulikul teel igapäevaselt mürke väljutab, saavad kopsud, neerud, maks ja soolestik kerge ülekoormuse. Mis see täpselt kaasa võib tuua, ma ei tea. Ise nendega samuti piiri pidanud ei ole, eks siis hiljem näha ole. St loodame, et pole eksju! :) Külma suhtes lohutada ei oska. Õnneks on mööduv nähtus ja loodetavasti möödub siis kiiresti. :) Päikest!

 2. No mõtle sellele, et mul on kodus kindlasti külmem, äkki hakkab siis soe :D
  Magamistoas oli üks hommik +9 ;) Ja kui töölt koju jõuad, on tubades +20. Kui kütad ahju ja natuke radikaga peale (olime sunnitud omale puhuriga elektriradika muretsema), siiski tubades hetkel üle +19 ei tõuse :?

  Ainus lohutus on see, et varsti on kevad :D

 3. uh…ma vihkan külmetamist! õnneks meil siin majas täpselt nii hea soe, et lapsed saavad rahus põrandal mängida ja külmast õuest tuppa talla on nii nii mõnus. PS! naudin sajaga põrandasoojendust :)

 4. Mina muutun närviliseks ja uimaseks (hea kombinatsioon :) ), siis kui pole tükk aega saanud värsket õhku hingata. Nii et krõbe külm küll, aga ehk proovid korraks minna õhku hingama,
  Aga kui seda teed, siis tee seda ruttu, sest nädalavahetuseks lubatakse üleüldse -30 kraadist pakaselainet.
  Päikest :)

 5. Nii külmal ajal tõstke ajutiselt lastevoodid enda magamistuppa,
  või siis sellesse tuppa, mis teil kõige soojem on, kui ahi + radikas juurde, siis ehk saab sooja ka sisse. Räägid neile, et see on praegu ajutine olukord.
  Ja tõesti, õues oleks kasulik käia veidikene. Me oleme seni ka iga päev oma 4 aastase lasteaeda sooja viinud, sest seal on keskkküte, põrandad soojad ja nii püsib paremini terve, talle endale ka meeldib hirmsasti praegu käia, sest 15-st lapsest oli sellel nädalal kohal ainult 5-8 last ja nii väheste lastega on kasvatajal ka lihtsam huvitavaid mänge korraldada. Järsku annab Sul ka plikat varsti aeda viia, kui nohust lahti saad.

 6. Ma ka ei tea, mis jutt see kahest supilusikatäiest idudest on, me sööme mehega kumbki umbes magustoidukausitäie päevas (150 ml?) ja mitu korda nädalas – just nii palju, kui isu on. Ja väga hea tundub. Võibla mingit idu ei tasu rohkem süüa, aga eks siis keha anna märku, usun.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.