Päh

Avastasin veidi üle kuu aja tagasi Ökosahvri lehelt küpsetuspulbri, mida müüdi ilmselt lahtiselt, sest kirjas oli kilo hind. Olin rõõmust rõngas, sest tavapoe omas on kahjulik E-aine, aga mahepoodides olin senini sattunud vaid 4x25g pakendatud küpsetuspulbrile, mida ma ei ole nõus ostma ei idiootse ülepakendamise ega idiootselt väikese koguse ja sellest tulenevalt kalli hinna tõttu.

Ja otse loomulikult on see Ökosahvri oma nüüdseks läbi müüdud. URR. Ma ju võin loota, et ÄKKI Mahemarketis on ka, aga ma enda arust küsisin, kui viimati seal käisin ja siis olid ka ainult need totrad väiksed pakid. No see oli septembris, äkki on miskit muutunud.

Või siis pean ikka ise soodat ja sidrunhapet kokku segama hakkama. Ma kuskilt lugesin, et see ei toimivat nii efektiivselt, kui võiks… Blah.

7 thoughts on “Päh”

  1. mina olen alati arvanud et sooda ja sidrunhape ongi kokku küpsetuspulber.
    Tõenäoliselt on nende õige vahekord see, mis parima tulemuse annab.

  2. vanasti ju kasutatigi ainult küpsetuspulbrina ainult soodat ja sidrunhapet. küpsetuspulber = 1 tl soodat + 1 tl sidrunhapet 🙂 ma ei tea, mida head teeb see tärklise lisamine….

  3. Mina kasutan kogu aeg küpsetuspulbri asemel sooda+sidrunhape 🙂 0,5tl sooda + 0,5 tl sidrunhape = 1tl küpsetuspulber. Töötab imehästi ja ei ole ohtu, et küpsetuspulber on jõu ära kaotanud (mul on juhtunud, et küpsetuspulber liisub ära ja kook on untsus).

  4. Ja kui kasutada koogis hapukoort või muud "haput", siis pole sidrunihapet ka vaja, sest sooda üksi kergitab tegelikult ja haput pannakse sooda maitse varjamiseks 🙂

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top