Millise turvatooli teie valiksite?

Tegin septembris 15-36 isofix kinnitusega toolidega kõva eeltöö ja valisin välja mudelid, mille vahel lõplikult otsustada. Praeguseks on neist sõelale jäänud kolm ning lähen kõiki homme õhtul Beebimaailma näppima. Kohe ostmise kavatsust küll pole, puht praktilistel põhjustel – ei hakka ju seda kuskile käe otsas vedama, pealegi on netist tellides kahenädalane tagastusõigus, KUI mingil põhjusel siiski ei peaks sobima.

Täna aga tabas mind jumaliku ilmutusena tõdemus, et YouTube’is on ju olemas tutvustavad videod – no ausalt, ma olen näiteks kärusid vaadanud, Kiddicare’i videod on mu lemmikud… Aga miskipärast ei tulnud pähe seda varem turvatoolidega teha. Sain kohe palju targemaks, nii et pärast näppimist ehk suudan valiku ära teha ka.

Aga sellised siis. mida teie arvate?

1) Concord Transformer XT – suur pluss on see, et käib veidi kaldu. Külgedelt hästi kaitstud, no üldse igati hea paistab, kõige kallim neist ka. ADAC test küll väitis, et lapsel olevat raske aknast välja vaadata ning katet on raske eemaldada, aga minu meelest pole need eriti suured miinused, katte eemaldamise kohta lugesin juhendist ja selle põhjal ei tundunud väga raske. Foorumites kiidetakse tooli väga, kuskil kirjutati, et kui valik oli selle ja Cybexi vahel, oli müüja just Concordi soovitanud. Concord on ainus, mis kasvab ka laiusesse, mis tundub mulle loogiline, samas keegi tõi kuskil foorumis välja selle, et väikeses autos ei mahu siis hästi sinna kõrvale istuma ja ema auto ON väike… Samas ma arvan, PRAEGU on see tool ju veel kitsas ja Plika kasvab üsna aeglaselt, selleks hetkeks, kui on vaja oluliselt laiemaks teha, on meil ehk juba enda auto või on emal uus ja suurem 😛

2) Cybex Solution X-fix – seal saab muuta ainult peaosa kallet, mis peaks siis ka tagama mugavama magamise, ma ei saa nüüd päris täpselt sotti, palju sellest kasu on, eelmise nö tavaline kalle tundus parem. Aga äkki piisaks… Pea ja õlgade osa saab üles liigutada, laius ei muutu.

3) Britax Kidfix – selle kohta olen foorumist lugenud, et see liigub kaasa auto seljatoe kaldega ja kuna ema tagaiste kaldu ei käi, poleks meil sellest tolku. AGA – videost vaadates ta küll paneb selle niisama kaldu ja iste ei liigu kuskile… Vat ma ei tea, kuidas siis tegelikult on. See isegi väga ei häiriks, et kallet saab muuta vaid siis, kui laps toolis pole – minu meelest on see kalle nii väike, et võiks kogu aeg kaldus ollagi, seda kõigi toolide puhul.

No ühesõnaga jah… Kõik tunduvad igati turvalised, testivõitjad, kasvavad koos lastega, küljed ka ilusti kaitstud jne. Kõige olulisem vahe ongi ehk too Transformer XT külgede kasvamine laiusesse – ja minu meelest on see pigem pluss, lapsel siis ju lahedam olla, ehkki jah, väikses autos pigem miinus… Peab vaatama, kuidas nonde teiste laius on, äkki polegi suurt vahet. No ja siis see kalde teema – kui too ainult peaosa liigutamine ei ole nii asjalik ja Kidfixi peaks ikka ainult koos auto seljatoega kallutada saama, siis oleks jällegi nagu Transformer parim… Samas võib-olla pole neil kalletel mingit olulist vahet, eks homme poes loodetavasti selgub. Ja noh, katteriideid näppides ehk tekib ka mingi eelistus, kui valik raskendatud on. Või kasvõi välimust võrreldes 😛

Mis puutub hinda, siis odavaim Transformer XT oli ühes netipoes €229, Cybex Solution X-fix on igal pool €190 ringis, Britax Kidfixid on uuena €165 eest müügil Buduaari foorumis. Aga kuna ma ostan tooli nii pikaks ajaks, siis €65 pole mu meelest nii tohutu vahe, ikka muude asjade põhjal peaks valima.

6 thoughts on “Millise turvatooli teie valiksite?”

  1. Mitte, et ma oleks enne mingit uurimistööd teinud, aga meil on Concord. Kah Beebimaailmast ostetud, sest müüja soovitas. Ja võtab küll palju ruumi, aga NIIKUINII võtab lapsetool 1,5 kohta tagaistmel, võttis ka häll. Lihtsalt nii ongi, et kui on lapsetoolid, siis on max 4 inimest autos (sh lapsed). Polegi muud teha. See magamisasend on väga mugav, samas jälle tundub tool mulle juba praegu talle väikseks jäämas, aga ma ei ole kah seda sisu veel eemaldada püüdnud. No nagu kohe kuidagi ei mahu laps tooli ära, talle endale ka ei meeldi seal olla (sest siis ei saa ju LIIKUDA for fuck's sake).

  2. Praegu mahun ma küll tooli ja hälli vahele ära, ehkki ülearu palju just ruumi pole. Sinu tooli väikseks jäämist ei oska kommenteerida, sest ma otsin praegu järgmist klassi, Plikale, Poiss kolib siis tema praegusesse. Jajaa, minu 1,5-aastane sõidab IKKA VEEL hällis praegu 😀 Häll on kuni 13 kg ja sellest ta raskem kindlasti pole, aga pea on täitsa ääreni juba, pidime juba jaanuaris uue tooli ostma, aga siis mäletatavasti unustasin vaadata, kas pood pühapäeval lahti on, no õnneks on sõitu ka praegu väga vähe olnud.

  3. Meil ka on seni veel hällis vaheldumisi turvatooliga. Aga ta on suht väikest kasvu ka, ca 11kg ja mingi 85cm vist, pm mahtus siiani. Nüüd korraga jäid rihmad lühikeseks. Turvatool on Britax MULTI-TECH 2 ja ma ka ei saa aru kuidas see on mõeldud kuni 6 aastastele kui meil praegu juba on päris raske poissi sinna talveriietes mahutada.

  4. 😮 isegi mina.. päris suur ja lai.. mahtusin ära turvatooli ja hälli vahele ja sõitsin ühest Eesti otsast teise niimoodi..
    Seega ma eriti ei usu seda juttu, et turvatool ja häll võtavad ära 1,5 inimese koha…
    Muus osas ei oska nõu anda 🙁

  5. Meil Cybex ja täitsa rahul. Meil alust ei ole aga ikkagi rahul. See on hea, et saab ka natukene seljatuge tahapoole painutada ja kui laps magama jääb siis saab peatuge taha panna. Muidu kui vahel magama jääb siis magaks nokkides. Välja näeb ka ilusti laps aknast. Liikuda saab ka ilusti.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top