Apr 192012
 

Sattusin eile lugema postitusi eelmise aasta algusest. Oh sa, kui kiirelt ununevad kõik hädad! Jaa, ma mõistusega tean ja mäletan väga hästi, et laste magama saamisega on mitut puhku probleeme olnud, aga KUI hädas ma kunagi ikkagi olin ja KUI hea kõik nüüd jälle on… Tõepoolest, tihemini peaks endale minevikku meelde tuletama, et oskaks oleviku eest tänulikum olla.

See laste uni on lihtsalt üks suvaline näide, sest jah, eile lugesin juhtumisi just jaanuarit 2011. Aga ma leiaks oma blogi algusest peale lugedes kümneid teisi näiteid asjadest, mis on kunagi nii suurt muret valmistanud ning mis on praeguseks suurepäraselt lahenenud. Ja ehkki ma oskan enda meelest olla tänulik selle eest, kui palju asju mu elus hästi on, siis see tänumeel on enamjaolt siiski üldine – konkreetsed seigad on meelest läinud. Aga just nood konkreetsed seigad panevad tegelikult asja paika. Üldine tunne on üks asi, tõendid minevikust, kuidas asjad on paranenud, aga hoopis teine.

See on nii naljakas, kuidas me kipume vahel kadestama teiste elusid. Ikka neid osi, mis teistel on paremini kui meil endil. Unustades sujuvalt selle, et kõigil neil, keda me kadestame, on ka omad probleemid. Et inimelu on siiski täispakett, oma rõõmude ja murede, hea ja halvaga. Kui paljud meist oleksid objektiivselt mõeldes nõus võtma endale teise puhul kadestatud hästi minevad asjad, kui nendega kaasneks automaatselt ka tolle inimese probleemid? Mina küll ei julgeks, ausõna. Ma elan hea meelega kaasa oma sõprade-tuttavate rõõmudele ja muredele, aitan soovi korral nõu ja jõuga… Aga no ära vahetada ma oma elu küll kellegagi ei julgeks – omad probleemid on ikka omad, ma vähemalt tunnen neid. Kes teab, mis portsu otsa muidu veel sattuda võiksin :D

Nii et… Tegelikult on oma elu ikka kõige parem. Ma usun, et nii minul kui teil kõigil. Oma elu me tunneme, me teame oma tugevusi ja nõrkusi, oma eeliseid ja probleeme. Nii saame kasutada oma tugevusi probleemide lahendamiseks. Ainult usku ja positiivset mõtlemist on vaja, siis saame kõigega hakkama.

  2 Responses to “Kõik ununeb nii kiiresti”

  1. Lugesin Maalehest ja söber ka rääkis mesilaste hukkumisest. Kas sinul on kuskilt hankitud täpsemat infi, mis on sellise katastroofi pöhjuseks. Kas töesti mingite mûrkide levitamine? Kelle poolt, et köikidel korraga. Kas viidi läbi mingit törjet, kunagi kasutati lennukeid.
    Tahaks väga jääda sinu lugejaks.
    Edu!

  2. Esimest korda kuulen… Ja esmapilgul mingit infot ei leia ka…

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.