Segane lugu

Vaevalt sain täiskohaga omaette kolitud, kui leht 24 tundi hiljem juba maas oli. Siiani ei tea, mis täpselt juhtus – mina midagi tavapärasest erinevat ei teinud, miski hetk lihtsalt pildus ette Error establishing a database. Kusjuures üleeile õhtul sain veel korduvaid refreshe tehes hirmaeglase lehe paar korda tagasi, igaks juhuks parooligi ära vahetatud… Siis aga kadus lõplikult.

Eile sain teada, et tänu minu blogile oli terve Swammi server maas olnud (ja seal serveris, eks, on palju tähtsamaid lehti kui minu eraeluline blogi). Tal läks eile pool päeva, et server korda saada ja tänaseks lõunaks sai ka minu blogi lõpuks üles tagasi. Mis juhtus? Ei tea täpsemalt, kui et miski asi olevat tekitanud miljon SQL päringut korraga.

Mis ma oskan öelda – ei ole enam Bloggeris vanajumala selja taga. Kõige rohkem häiribki see, et esiteks ma ei tea, kas mingi minu tegevus (installitud plugin vms) põhjustas jama või oli lihtsalt miski õnnetu juhus. Või järsku häkkerid? Ilmselt siiski mitte. Teiseks ei osanud ma selle jama lahendamiseks ise ka midagi ette võtta, ma ei oska veel FTP kaudu tuulama ja vigu parandama minna. No küllap õpin, loodetavasti kiiresti. Kui mitte mina, siis vähemalt Abikaasa, et mul oleks parandaja kodust võtta. Tahaks oma asjadega ikka ise hakkama saada. Igatahes pani Swamm nüüd mingid piirangud ka peale, et mu leht enam edaspidi terves serveris jama põhjustada ei saaks, nii et selles mõttes peaks vähemalt korras olema.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top