Uksed on avatud!

Kuna Bloggeri dashboardil on ähvardus “Blogger is getting a new look in April”, siis leidsin, et on viimane aeg WordPressi põgeneda – sest seda uut kujundust ma kogemata juba proovisin, ei istunud kohe mitte.

Nii et tere tulemast minu uude veebikoju!

Mineviku üle vaatamine ei edenenud sugugi, seega tegin kõik esialgu privaatseks, üritan aja jooksul tasapisi üle vaadata ja avalikustada. Otsustasin teha seda hoopis niipidi, et uuemad postitused enne, kolimisjärgses elevuses võtsin ennast juba nii palju kätte, et see aasta on nähtaval, samuti kõik varasemad postitused, mida selle aasta omades omades linkinud olen. Karta on, et ülejäänud vanemad postitused hakkavad hilisemal avalikustamisel siiski ka readerisse jooksma, aga midagi pole teha, kannatate ära.

Kui kellelgi on seni soov saada mingit infot mu vanadest postitustest, siis kirjutage ja küsige, otsin ise üles ja saadan copy-paste meili peale. Kui kellelgi on mingil põhjusel soov lugeda mu vanemaid postitusi pikemalt, siis eksportisin blogi täies mahus ka Bloggerisse teise aadressi alla, mis on privaatne – lugema pääseb ainult kutsetega, võin selle soovi korral saata.

Igatahes muutub siinne jutt tulevikule mõeldes veidi anonüümsemaks. Mul pole küll praeguseni olnud ühtki negatiivset kogemust, aga teate ju küll, potentsiaalsed tööandjad ja googeldamine, lapsed ja avalikkus, bla-bla-bla. Sestap on selle blogi peategelased nüüdsest Tikker, Abikaasa, Plika ja Poiss. Kui lapsi peaks kunagi juurde tulema, eks siis näis, kas tuleb lisaks Noorem ja Vanem või hoopis mingid hüüdnimed – see on tulevikumuusika.

Mind ei häiri, et kõik senised lugejad teavad meie pärisnimesid. Nagu öeldud, ma isegi ei näe praegu reaalset vajadust neid ära muuta. Teen seda, kuna olen praegu nagunii postitusi üle vaatamas ja muutmas, hiljem oleks see aga tohutu lisatöö. Niisiis on eesmärgiks privaatsus, mis võib tulevikus olulise(ma)ks muutuda. Seega palun, et kommentaarides edaspidi nimesid ei kasutataks – kui keegi selle aga kogemata unustab, siis õnneks on WP-s suurepärane võimalus kommentaare muuta. Luban, et ma ei kasuta seda kurjasti 😉

Laste fotod lähevad osaliselt parooli alla. See on jälle see teema, et ühtki halba kogemust pole olnud ja minu meelest pole ka praegu veel vajadust, aga olen siis igaks juhuks ette tiba paranoiline. Üle pingutada siiski ei kavatse – titepildid, selja tagant/kaugemalt jne tehtud pildid jäävad avalikuks. Aga sellised, kus näod on suures plaanis ja igati äratuntavad (kehtib esialgu vaid plika puhul, poiss on veel piisavalt titekas, tema pärast ei muretse, umbes kahe aasta kandis tuleb mu meelest inimese nägu pähe), jäägu need siis edaspidi vaid valitud seltskonnale.

Rohkete fotodega postituste puhul kasutan nüüdsest sellist varianti, et blogi esilehele tuleb vaid esimene foto ning pärast seda on saab klõpsata continue reading – nii laeb blogi ennast kiiremini, aeglasema netiühenduse kasutajatele on see oluline.

Kujundus ei ole lõpuni paigas, eks sedagi nokitseb tasapisi. Ingliskeelsed väljendid (no responses, posted by jm) muudan valdavalt eestikeelseteks, aga see kõik eeldab mingeid selliseid muutusi, mida siin omaette nii lihtne läbi viia pole, kui Bloggeris html-i muuta, pean targematega konsulteerima, pole seda lihtsalt veel teha jõudnud. Ja need mummukesed, mis sidebaril igal pool ees on, tahaks ära kaotada, aga jällegi pole õrna aimugi, kuidas seda teha.

WP blogid pidavat Õekese sõnul mobiiliga kehvad lugeda olema – installisin miskise plugina, mis peaks aitama, eks nutitelefoni omanikud kommenteerigu, kas on mingit tolku.

Hakkan kasutama kategooriaid, et erinevad teemad edaspidi hõlpsamalt leitavad oleksid – vanad postitused saavad ka sildid külge. Kui aega saan, siis tekitan teemadest üles pealkirja alla kena riba, aga sellega läheb veel veidi aega. Enda tutvustus peaks kah kuskile sinna tulema.

Uuenev blogroll töötab… Enamik ajast vähemalt. Bloggeril oli küll selle võrra parem, et laadimine ei võtnud aega. Siin on nii, et alguses näitab ainult tähestiku järjekorras lingilisti, siis tekivad juurde postituste pealkirjad ja kirjutamise ajad, lõpuks sorteerib list ka ennast värskuse järgi. Vahel võtab laadimine aega 5 sekundit, vahel jube kaua… Aeg-ajalt ta näitab ainult postituste nimesid, aga jääb tähestiku järgi sordituks – sel puhul aitab enamasti refresh, vahel olen pidanud oma settingutes uuesti OK panema. Ühesõnaga tibake kannatlikkust ja PEAKS töötama. Kui üldse ei tööta ja ma ise tähele pole pannud, siis hädaldage aga kommentaarides.

Kommenteerimisega on nüüdsest nii, et kohustuslik on panna kirja nii nimi kui meiliaadress, viimane on nähtav ainult minule. Koduleht on valikuline – kõik need, kel blogi olemas, selle aadressi sinna loodetavasti ikka lisavad. Mingit registreerimist vaja pole, selles mõttes väga lihtne. Kes pärisnime alt kommenteerida ei taha, saab kenasti valida endale sobiva varjunime.

Esmakordsel kommenteerimisel pean kommentaari heaks kiitma, edaspidised kommentaarid sama meiliaadressi alt ilmuvad kohe nähtavale – minu meelest absoluutselt suurepärane süsteem.

Kui kellelgi peaks olema tahtmist saada oma kommentaari kõrvale pilt, siis see on väga lihtne, tuleb teha Gravatar – selleks pole vaja blogi ega midagi. Gravatari põhimõte seisneb selles, et sa registreerud oma meiliaadressiga ning laed üles pildi, edaspidi selle meiliaadressiga WordPressi blogisid kommenteerides ilmubki pilt kõrvale.

Kõik linkijad ja 344 readeri kasutajat – vahetatagu siis oma RSS lugejates ja blogrollides blogi vana aadress uue vastu. Ja blogi nimi, mu virtuaalsed sõbrad, on Tikri Päevaraamat, mina olen Tikker ja kõik muud variandid, mis minevikus olid, on vananenud.

Rohkem vist ei miskit. Eks te andke teada, kui miski ei tööta või muidu häirib. Rõõmsate virtuaalsete taaskohtumisteni!

PS. Mingite IE vanemate versioonidega (ja kas äkki ka Operaga?) on blogi kujundus valge ja kandiline. Järele proovitud, mul endal varem oli, aga siis uuendasin IE 9.0 peale ja nüüd on okei. Nii et kui teile valge ja kandiline ei meeldi, siis uuendage oma IE-d või kasutage mõnd teist brauserit (sest IE on teatavasti Idiot Explorer ja ükski normaalne inimene seda vabatahtlikult nagunii kasuta – mina soovitan igatahes Google Chrome’i). Et TEGELIKULT peaks kujundus olema selline:

13 thoughts on “Uksed on avatud!”

  1. http://wordpress.org/extend/plugins/feed-reading-blogroll/

   Minu meelest olen seda sulle juba kunagi soovitanud ka, aga sa ei viitsinud seda toona kasutada, sest sinna ei saanud blogisid readerist “importida”. Kuna sa nüüd aga nagunii blogrolli lingid juba kõik käsitsi sisestanud oled, siis nüüd ei ole see enam takistus.

   Aga kõik need mummud ja ingliskeelsed väljendid, sina oled see, kes seda muutma hakkab 😀 Ma miski hetk kirjutan ja halan 😀

 1. telefonist annab hästi lugeda ja ei ole isegi valge ning kandiline, kuigi kasutan operat. aga kommimiseks (bloggeriga võrreldes) lisaväljade täitmine on nõme, eriti moblat kasutades. seega tuleb minult varasemaga võrreldes vähem kommentaare.

 2. Pähh… nutikas ei lae blogrolli postitusi kirjutamise aja järgi, vaid näitab blogijaid tähestikujärjekorras 🙁
  Täna viskas esimest korda valge tausta ka ette ja ilma igasuguste linkideta, mis su blogi paremas ääres… Isegi tühjust ei olnud seal, lihtsalt sissekande laiune leht tuli ette.

 3. Tere! Olen Sinu blogi juba mônda aega lugenud, ja väga meeldib! Tahtsin lihtsalt tulla ja kiita, et mitte anonüümseks jääda 🙂

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top