Kogemused Norwexiga?

No ma olen ammuilma kuulnud, kuidas kõik nende aknapesulappi kiidavad. Eelmisel suvel oli mõte peale remondiga ühele poole saamist enda juures nende koristusvahendite esitlus korraldada, aga mõtteks see jäigi. Tänu sellele olen aga kellegi edasimüüja meililistis ja saan ikka pakkumisi. Tavaliselt ma neid vaadata ei viitsi, aga täna miskipärast tegin lahti ja nägin, et see aknapuhastuslapp oli parasjagu soodukaga.

Ma üldiselt vihkan akende pesemist, viimane mälestus on Pärnus ja kodus elamise ajast, kui me emaga selle üle kõvasti tülitsesime ja kuidagi ta sundis mind oma toa akna ära pesema… Sellest ajast saati pole ma ka ühtki akent pesnud, üürikates keegi ei käskinud ja ma ei tundnud vajadust ka 😀 Aga nüüd on küll tunne, et võiks, oma kodu ja kevad ikkagi. Ühesõnaga selle aknapesulapi ma ilmselt tellin, sest kõik tõesti kiidavad.

Aga ma vaatasin siis huvi pärast muid värke ka. Ja no näiteks nende mopisüsteem tundus ahvatlev. Ja siis oli seal üks eriti jaburana tunduv asi – puu- ja juurviljade puhastuskangas. Teab keegi, mis selle point on? Et nagu ei peagi kraani all pesema? Või selleks puhuks, kui pole võimalust pesta, reisil olles vms? No lihtsalt, intrigeeriv.

Üritasin nats googeldada, et teiste arvamusi lugeda, üks endine konsultant väitis, et aknapesulapp on küll hea, aga tavalise üldpuhastuslapi puhul pole mingit vahet muude suvalisest poest ostetud variantidega… Minu meelest on mikrokiudlappidel teatud vahe küll sees, mingid suvalised, mida ma olen kasutanud, pole väga head tundunud… Kas tasuks osta Norwexi oma? Sest too aknapuhastuse oma, selle juures oli kirjas, et kui eriti must pind on, võiks enne üldpuhastuslapiga üle käia ja meie aknad kahtlemata on mustad 😛

Ja tolmukinnast olen kuulnud ka kiidetavat… On sel mingit sügavamat pointi võrreldes tavalise üldpuhastuslapiga?

Oh, ja see riiete puhastamise kinnas tundub hullult mõnus, mul on praegu üks selline villase mantli puhastamise… No pole päris hari, mingi svamm või? Ja seda kasutan, kui näiteks velvetist riietele pesu pesemise käigus ebemed külge jäävad vms… Ma vähemalt kujutan ette, et tolle puhastuskindaga saaks selle töö kiiremini ja efektiivsemalt tehtud. On kellelgi kogemusi?

Ja siis veel nõudepesuvõrku kiideti omal ajal Ökofoorumis, see tundub ka üsna intrigeeriv 😀

No ühesõnaga… Kes miskit kasutanud, muljetage. Kui ma miskit tahan, pean homme õhtuks tellimuse esitama, nii et ega mul pikalt aega otsustada pole. Mitmed potentsiaalselt huvitavad/vajalikud asjad on hetkel soodukaga, nii et kui saan kinnitust, et on mõtet osta, siis ju võiks – samas kui pole vahet teiste poes müüdavate odavamate variantidega, siis ei ole ju mõtet rohkem maksta…

5 thoughts on “Kogemused Norwexiga?”

 1. Tolmukinnas on väga kasulik, kui Sul on hulk selliseid pindu, mis tõmbavad ise tolmu külge – ekraanid jm. Meil ka näiteks suured kõlarid ja veel mõned esemed, mida märja lapiga puhastada ei saa, pole kasu. Kinnas on ka väga mugav, sest rahumeeli teed ühe käiguga terve toa üle, siis raputad ja võtad järgmise toa. Lappi ma pidin viis korda ühe toa puhul pesemas käima.

  See viljalapp on ikka nö sügavpuhastuseks mõeldud, kui ma õigesti mäletan. Et ikka teed lapi märjaks. Sobib hästi nii värskete aedviljade kaapimiseks (kartul, porgand jm, mis alguses päris koorimist ei vajagi). Aga eriti kasulik just siis, kui tarbid tavapoe kraami, sellega hõõrud õunalt rõveda vaha maha, kätega seda ju ei tee.

  Minu jaoks on Norwexi juures oluline see, et need lapid kestavad väga kaua. Olen ise näinud neli aastat vanu lappe ja no täiesti kasutuskõlblikud, selle peale ma endale need hankisingi. Samas suht taolise hinnaklassiga igasugused fäänsid poemikrokiudlapid pidasid minu puhul küll vaid paar kuud vastu.

  Minul on üldlapp, klaasilapp, tolmukinnas, spirisponge (selline metallsvammi moodi, aga ei kriibi nii kõvasti, superhea väga määrdunud pindadele, nagu ahi seest jm), mingi tavaline hõbedane svamm, millega ka kuivanud plekid pindadelt maha tulevad paremini ja siis optikalapp, mida kasutan nii prillidel kui arvutiekraanil – see on mul kogu aeg käekotis. Lisaks on mul mingi kehalapp, millega ma meiki maha võtan. Ja siis veel mingi kustutuskumm, mis imehästi seintelt laste joonistusi maha võtab 😀 ja üldse igasuguseid pastakakriipse jm, mis muidu maha ei tule. Aga see võib ka värvi maha võtta.

  Aga ma sain osa nendest asjadest tasuta, kuna lasin enda juures esitluse teha. Nii et ma ei oskagi soovitada, mida osta. Minu jaoks kõige enam on kasutusel kindlasti üld- ja klaasilapp, tolmukinnas ja optikalapp. Mees on ka nendega väga rahul.

 2. Ma pärast pikki kaalutlusi tellisin kolm asja – aknapuhastuslapi (täishind €9.25, soodukas €7.40), tolmukinda (täishind €11.85, soodukas €9.50) ja puuviljade puhastuslapi (täishind €7.30, soodukas €5.60). Et siis umbes sellised 😀 Ega ma ise ka rohkem ei tea ja netis neil kodukal hindu pole, ehkki kindlasti leiaks kuskilt, ma ei viitsinud rohkem uurida. Konsultandid teavad paremini 😛

 3. Ma olen küll ise ka konsultant aga liitusingi algselt ainult sellepärast, et tooted väga meeldivad. Siiski jagaks ka oma kogemusi.

  Aknalapp on ka minu vaieldamatu lemmik. Tüdruk mul ka hoolega peseb sellega peegleid ja aknaid. Ise saan ka kõik sellega läikima – aknad, peeglid, segistid, roostevaba pinna jne Tolmukinnast mul omal pole. Lapse komplektis on sama kinnas ja sellega on mugav nt toalilli puhastada ja kitsastest vahedest tolmu pühkida.

  Puuviljade- ja juurviljade puhastamise lapp mul oli aga õnnetu juhuse läbi läks kaduma 🙁 Mõeldud on see puuviljade pesuks, ikka kraani all. Ise kasutasin seda kartulite mullast pesemiseks, värskel kartulil nühkisin ilusti sellega ka osa koort maha. Siiski pean ütlema, et minus see lapp erilisi emotsioone ei tekitanud ja nõudepesuvõrguga saab sama edukalt neid kartuleid pesta.

  Nõudepesuvõrk on aknalapi kõrval minu teine lemmik. Eriti mugav on sellega nt taignakaussi või pudrupotti pesta. Kui tavaline svamm jäi peale sellise asja ületõmbamist ebameeldivalt ligaseks, siis see võtab kogu sodi oma sisse ja pärast on mugav lihtsalt vee all välja loputada see. Lisaks on võrguga väga mugav puhastada köögitasapinnalt taignarullimisest allesjäänud jahu. Ehk siis mulle meeldib, ei jää mustaks, kuivab kiirelt ja ei haise. Lisaboonus on veel see, et enamasti ei kasutagi ma sellega pestes nõudepesuvahendit.

  Veel soovitan mikro käsna (värvitud seinte puhastamiseks ideaalne, eemaldab kõik need mustad jutid), spirisponget (metallsvamm, puhastan sellega kraanikausse ja potte ja kõike ainult veega), köögilappe ja köögikäterätikuid.

  Tooteid ja hindu saab vaadata ka minu FB lehelt:http://www.facebook.com/pages/Norwexi-tooted/366535403359239
  Sealsamas on ka igakuised soodustooted. Üldiselt läheb varem või hiljem enamus tooteid korraks soodusesse. Seega kui kiiret pole, on mõistlik vaadata ja jälgida soodukaid.

  (kui blogiomanik peab seda reklaamiks, kustuta julgelt ära, pigem tahtsin jagada oma kogemusi toodetega)

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top