Sep 192012
 

Mulle ei maitse eriti jäätis. Jäätisekokteil, jah – seda küll. Vaniljejäätis rohkete marjadega ka, ilma on liiga magus. Kõik muu on ka liiga magus ja kuidagi kunstlik.

Aga itaalia jäätist ma jumaldan. Värskest kraamist tehtu on ikka hoopis teine teema. Kunagi Tallinnas elades sai ikka Kristiine keskusest ostetud… Pärnus käisime kunagi Si-Sis, aga seal oli too hetk vilets valik ja jäätise pärast sinna tagasi ei kippunud.

Kui ma lugesin, et Pärnus avatakse itaalia jäätise kohvik, olin absoluutses vaimustuses. Nojah, ja siis muidugi unustasin minna, kuni suvi märkamatult läbi sai :D

Alles nüüd septembris tuli uuesti meelde, et pole ikka jõudnud ja ütlesin emale, et enne kolimist tuleb korra kindlasti ära käia.

Täna käisime Plikaga arsti juures ja sealt tagasi sõites teatas Plika täiesti lambist, et tema tahaks jäätisepoodi minna. Tollest kohvikust polnud tal õrna aimugi :) Olin just netist lugenud, et sügishooajal on kohvik avatud kolmapäevast pühapäevani 12-20. No ja oligi just kolmapäev ning kell veidi kaksteist läbi. Jäätis lõunasöögiks on ju täiesti normaalne :D Ema ütles, et teeb meile pulma-aastapäeva puhul välja.

Itaalia jäätise puhul on mul alati see häda, et ma ei suuda ära valida, millise maitsega võtta. Sestap olin väga rõõmus, leides menüüst valiku gelato üllatus – kümme palli jäätist siirupi ja küpsisega. Siirupi jätsime küll ära, mis temaga head kraami rikkuda, küpsised võtsime laste jaoks.

Jäätisevalikus oli 20 varianti, nagu hiljem teada sain, siis tegelikult rohkemgi, minu lemmik kiivi näiteks polnud välja mahtunud. Meie valikusse said maasika, vaarika, virsiku, amaretto kirsi, pistaatsia, pähklišokolaadi, belgia šokolaadi, kaneeli, kaktuse ja vaniljejäätis šokolaaditükkidega.

Laste lemmikud olid šokolaadijäätised. Ema lemmikud maasikas-vaarikas-kirss. Minul maasikas-vaarikas-virsik, pähklišokolaadi ja pistaatsia. Ah, kõik olid head. Absoluutselt imeline oli ja kõht sai jäätist ääreni täis. Pärast nillisin veel tükk aega leti juures ja mõtlesin, mida kõiki veel proovida tahaks :D Rabarberi oma kõlab näiteks jube hästi (seda praegu polnud, hooaja värk, lihtsalt üks tuttav mainis, et talle maitses ja kõlab tõesti imeliselt).

Viimased riismed…

…puhas töö!

Klienditeenindaja oli ka hästi armas ja tõi muuhulgas laste jaoks spetsiaalselt välja klaveri, mille peal talludes sai muusikat teha. See oli absoluutne hitt. Lahe motoorikakeskus oli seal ka ja ära minnes avastasid lapsed veel konstruktori ja puidust raudtee, nii et nende autosse saamisega oli tõsiseid probleeme :D

Ühesõnaga Mama Toni’s oli täpselt nii äge, kui ma lootsin. Suisa tobe, et me just nüüd ära kolime! Ma siiralt loodan, et nad suudavad ennast ka talveperioodil ära majandada, see on Pärnus tihti keeruline, peamiselt jäätist müüval kohvikul vist eriti :D Aga see jäätis on nii hea, et nad PEAVAD jääma! Ja kui me ükskord tagasi kolime, siis võiks kujuneda perekondlikuks traditsiooniks seal igal nädalavahetusel jäätist söömas käia. Just sedasama kümne palli valikut, nii saab kõik hooaja erinevad maitsed ära proovida.

Ja muidugi on see ekstra mõnus koht lastega käimiseks, sest tean, et jäätiste koostis on võimalikult puhas ja mõned koostisosad isegi mahedad. Sobiv koht ka vanaemale, kes laktoosivabal dieedil, talle sobivaid variante oli päris laias valikus. Nojah, ma ei tea, kas sorbetti tohibki üldse jäätiseks nimetada? :D No minu jaoks üks jäätis kõik :P

Tore pulma-aastapäev oli :)

  4 Responses to “Pulma-aastapäev jäätisekohvikus”

  1. Ainult selle jäätise kohviku nimel olen Tallinna kandist Pärnusse sõitnud. Ja kavatsen seda veel teha. See jäätis on lihtsalt nii hea.

  2. Ametlikult on see jah gelato, mitte jäätis, aga no eestlased on alati lihtsaid nimetusi armastanud :D

    Meie pere suur lemmik on see koht kah.

  3. Oeh, nüüd ma tahan veel rohkem Pärnusse tulla.

  4. too rabarberi oma on maailma parim sort! ei jõua kevadet ära oodata.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.