Sep 282012
 

Ma ei mäletagi, millal leivaküpsetamine katki jäi… Eks ikka siis, kui kevadel ilmad soojaks läksid. Suve jooksul paar korda isegi veel üritasin, aga kuna tainas absoluutselt ei kerkinud, tõstsin selle mõlemal korral kulbiga plaadi peale ja küpsetasin krõbedad koorikleivad. Maitsesid head, aga võileibade tegemiseks neid aga kasutada ei saanud, ega küpsetada eriti ei viitsinud ka, nii sõin ikkagi praktiliselt terve suve saia.

Aga igast heast asjast saab kõrini, kui seda liiga palju tarbida, nii juhtus ka mu lemmiksaiaga. Lõpuks hakkas täiesti vastu :D Üritasin siis poest leiba osta, aga see ei maitsenud ka kohe ÜLDSE. No halb oli, noh! Ühesõnaga vedasin aga jälle Vändra Leiva poest uue juuretisekarbi koju, kütsin köögi hoolega soojaks ja panin leivataigna hommikul hapnema.

Tundus, et hapnes korralikult ja õhtul tegin jälle tule pliidi alla, et köök ikka soe püsiks… Aga ei kerkinud tainas selgi korral, täpselt nagu suvel. Miks, ei tea – müstika. Kõik need kuud, kui varem leiba tegin, polnud seda probleemi kordagi. Otsustasin, et panen ikkagi ahju ja õnneks seekord ahjus ikka kerkisid. Kohe mõnuga ja nii lõhki, nagu seda kunagi varem juhtunud pole. Aga parem lõhkised kerkinud kui terved nätsked leivad, eks :D

Õnneks küpses kenasti läbi ja oo, kuidas ma nautisin. Enda küpsetatud leib on ikka kõige parem! Parajalt magus, rohkelt igasugu seemneid.. Nojaa, ja soe, võiga :) Mmm.

Ma nüüd lähen lõikan viienda viilu ja määrin võid peale. Ehk jääb midagi ikka homseks ka :D

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.