Sep 282012
 

Kukkusin ARKi eksamil läbi. Olevat maanteel liiga palju kõikunud ja kiirusepiirangute ajal liiga viimasel minutil ja järsult pidurdanud ehk mitte autot piisavalt valitsenud. Njaa, sõiduõpetaja on ka selle kõikumise kallal võtnud. Kusjuures ise ei saanud täna arugi, et oleks midagi nii hullusti olnud.

Kuna maanteesõit oli esimene asi ja me sealt ikkagi ka linna sõitsime, siis eeldan, et kui oleks ülejäänud asjad ekstra hästi teinud, oleks ehk läbi saanud… Aga no ma suutsin ümber nurga tagurdamise ka p*rse keerata. See pole kunagi mu tugev külg olnud :D Esimene kord sõitsin muru peale ja teine kord keerasin liiga palju rooli, nii et tagumine ots läks vastassuunavööndisse. Eksamineerija siis kommenteeris, et see on ju nii lauge nurk, miks sa seda rooli nii järsult keerasid… Sellepärast, et jah, HARJUTASIME me alati selliste tänavanurkade peal, kus ei olnud midagi lauget, alati sain õpetajalt võtta, et rool tuleb kohe lõpuni keerata… Ja ma tõesti ei suutnud täna seal mõelda, et vohh, see nurk siin on nüüd laugem, tuleb keerata tasakesi. Blah.

Rismikel olevat vahel liiga kaua mõelnud. No ja kirsiks tordi peal, kui linna poolt ARKi tagasi keerama pidime, siis ma suure ähmiga sõitsin mööda. See on üldse üks tobe koht, millega alati hädas olin, ohutussaared ja õige paiknemine ja… No ma enam-vähem juba sain selgeks, siis joonistati mingi hetk rajad maha, mis oleks pidanud asja lihtsamaks tegema, aga viimati õppesõidus ma näiteks keerasin kogemata vale raja peale, liiga vara… Nüüd siis vaatasin, et jumala eest sellele ei keeraks ja sõitsin õigest kohast mööda. Sain muidugi kohe foori alt tagasipöörde teha, aga jah.

Ühesõnaga… Peale selle ümber nurga tagurdamise tundus ülejäänu mulle endale üsna okei olevat, aga nagu näha, siis ei olnud. Ja kõige nõmedam on see, et kui enne oli eksamijärjekord kaks nädalat, siis nüüd juba KOLM. Kui ma paberivabast ARKist vaatasin, siis üks aeg oli nüüd järgmisel kolmapäeval, aga seda ma ei saanud võtta, sest nädal peab vahet jääma, no see on nüüdseks juba läinud ka. Niisis hetkel on esimene vaba aeg alles 19. okt. Argh. Mul pole raha, et iga nädal muudkui õppesõidus käia, juba korduseksam üksi tekitab miinuse. Mida pikem aeg eksamini, seda rohkem ma unustan… No ma lähen homme Kaidiga sõitma, siis ehk saame ARKist läbi käia ja ma vaatan, äkki koha peal saab kellegi ära rääkida ja mingi aja kiiremini…

Ma nii lootsin, et ma pole 19. oktoober enam Eestiski. Ehkki jah, lennupiletid ostetud pole, aga kolm nädalat kannatada on lihtsalt piin. Niigi vastik, et läbi kukkusin ja uuesti proovimiseks nii pikalt ootamine ainult hõõrub soola haavale. Oleks nii tahtnud seda kolmapäevast aega – harjutanud nädalavahetusel Kaidiga, nädala alguses veel õpetajaga… Aga nojah, kui nüüd tõesti ei saagi enne 19. oktoobrit, siis ilmselt katsun lihtsalt vahepeal Kaidiga käia ja õpetajaga sõidan ikkagi alles viimased päevad enne eksamit.

Masendav.

  6 Responses to “Äärmiselt häbiväärne”

  1. Uhh… kurb kuulda. Aga vähemalt pole Sa mitte ainus, ka mina kukkusin kunagi enda eksamil läbi ja veel platsisõidul, mis oli endal nii filigraanselt selgeks harjutatud. Oi ma kirusin ennast ja kartsin järgmisel korral eksamit nii, et jalg tudises pedaali peal ja eksamineerija küsis, et mis sa värised :D Aga teisel korral sain hakkama õnneks, usun, et saad Sinagi! Ja see pikalt ootamine on tõesti üks õudne närvidemäng ja raharöövel, aga noh… väga valikut ju pole ka.

  2. Pole hullu. Tunne on sul kindlasti kehv, aga pole hullu. Kui ma sel kevadel uuesti sõitu hakkasin õppima, siis õpetaja muudkui rääkis, et esimesel korral saavad läbi vaid need, kes tõesti VÄGA hästi sõidavad. Kasvõi sellepärast, et ei tahetagi väga läbi lasta… No okei, mina sain sel kevadel esimese korraga läbi, aga neli aastat tagasi kukkusin kahel korral läbi.
    Pea püsti ja edasi!

  3. Mina kukkusin läbi oma esimesel mootorratta eksamil. Ja mitte ei kukkunud lihtsalt läbi vaid reaalselt kukkusin :). Põrutasin u-turni tehes (sest olin ka õigest pööramise kohast mööda sõitnud) kenasti vastu äärekivi ja nii ma seal sirakil olingi. Korraks vist isegi kaotasin teadvuse ning (kooli) motikal oli peegel puru. Ja tuleb tunnistada, et kuigi ma muretsesin, siis korduseksamil olin hoopiski üllatavalt vana rahu ise ning kõik oli palju-palju lihtsam kui esimesel korral. Nii et pole hullu. Las närv rahuneb maha ja mine moosi neilt jah mingi lähedasem aeg.
    Päikest :)

  4. Ma vist ükskord kommenteerisin ka mingit autokooli postitust, aga igatahes ära heida meelt! Ise sain arkis ühe korraga kõik asjad tehtud, aga kui sõitu tegin siis küsisin eksamineerija käest, kas enne mind on läbi ka kukutud täna ja oh üllatust, olin viies inimene sõitmas tol päeval ja neli enne mind ei saanud läbi. Mul kuidagi siis vedas järelikult, kuigi ta viis mind nendesse kohtadesse, kus teised läbi olid kukkunud ja noh niisama nipiga kohtadesse ka, aga läbi ma sain. Lihtsalt do your thing ja loodan, et teisel katsel õnnestub! Ja kui ei, siis noh, kolm on ju kohtuseadus :D

  5. Kui sind lohutab siis üks Su lugejatest (siinkirjutaja tagasihoidlikus isikus) on ARKi sõidueksamit teinud lausa 3 korda. See oli 10 aastat tagasi kui platsieksam ka eraldi oli. Kuna sõitma ma õppisingi sõiduõpetajaga õppesõiduautos siis põrusingi lihtsallt kogemuste puudumisest. Niiet kui vähegi kannatab võta õpetajalt paar sõidutundi või sõida juhendajaga. Kogemus ja enda usaldamine annab kindlust, küll saad hakkama.

  6. esimest korda läbisadamine on täiesti normaalne. kuskilt peab ARK ju raha ka teenima ;) edu järgmiseks korraks!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.