Oct 112012
 

Tänane arve oli €137 :D Terve suu tehti süste täis ja siis parandati ära viis auku neljas hambas… Võimas. Ja kuna suu juba tuim oli, eemaldati lõpetuseks hambakivi ka ära.

See poolkrooni värk jääb suvesse ja õnneks kolmandat juurekanalit ei pea praegu üldse tegema, piisavat silma peal hoidmisest, ehk ei olegi vaja ümber teha. Nädala pärast tõmmatakse tarkusehambad välja, kahe nädala pärast on soodapesu ja siis ongi kõik.

Täna sain kaasa hambapasta tundlikele hammastele ja ostsin suuvee igemepõletiku jaoks – seda tohib ainult kümme päeva kasutada ja pidavat hambaid natuke pigmenteerima, nii et praegu olevat hea aeg kuur ära teha, soodapesu teeb siis hiljem kõik kenasti puhtaks.

Küsisin, kas mul mõni terve hammas üldse ka on :D All oli kümme tükki ja üleval üks :P Ja kehvad hambad ei pidavat mul ka olema, lihtsalt sellepärast tulevad kogu aeg hambavahedesse uuesti augud, et ma hambaniiti ei kasuta.

Hambavaheharjad olevat arsti sõnul neile, kel hambavahed suured ning mina peaks kindlasti just niiti kasutama. Küsisin arvamust tavaline vs elektrihambahari (no ma eile lugesin jälle netist ja siin näiteks soovitatakse just tavalist) – ta ütles, et eriti vahet pole, aga pesemise tehnika on erinev ja elektrihambaharjaga läheb kauem aega. Kui tavalise harjaga tuleb pesta 45-kraadise nurga all, siis elektrihambaharjaga 90 kraadi ja seda ei liiguta edasi-tagasi, vaid lihtsalt järjest mööda hambaid. Aga kui selles lingitud artiklis öeldi, et ainult soft hambaharju peaks kasutama (ja see on mujaltki meelde jäänud), siis minu arst arvas, et ma peaks ehk softi asemel mediumi võtma, kuna hambapinnad on puhtad ja probleem just igemete piiril oleva alaga.

Ma mõtlen, et ma katsetan nüüd. Kasutan esialgu edasi oma soft hambaharja, aga katsun olla harjamisel eriti hoolas ja igal õhtul kasutan korralikult niiti ka. Ja vaatame siis suvel, mis seis on. Kui ikka kehv, võtan mediumi või elektrihambaharja.

No igatahes, ma olen ikka ääretult tänulik, et see hammas mul valutama hakkas ja ma selle arsti juurde sattusin. Muidu oleks kõigi oma põletike ja aukudega läinud Norrasse õndsas teadmises, et kõik on korras. Ja Norras, rääkis mu hambaarst, maksis üks tema patsient ainult läbivaatuse ja antibiootikumide kirjutamise eest €100 ning kolme kanaliga juureravi vms maksvat €1000 kandis, siin on 10x odavam :) Täna parandades kommenteeris ta mingi augu kohta, et see oleks mul raudselt varsti valutama hakanud ja tarkusehammastes, tuli välja, on suisa mõlemas augud. Ja ühte oligi varem parandatud kah, mis oli arsti sõnul täielik mõttetus, kohe oleks tulnud välja tõmmata. Vaat siis.

Ka poleks ma suure tõenäosusega viitsinud eriti niiti kasutada, aga pärast tänast jutuajamist kuidagi tõesti adusin esimest korda, et tuleb ikka laiskusest üle saada. Nii et… Edasi tervemate hammaste nimel, jah :D Ja nii saigi kurbusest rõõm – NÜÜD saab küll kõik korralikult korda ja hügieeniharjumuste muutmise vajalikkus jõudis ka lõpuks lõplikult kohale.

  3 Responses to “Rekord ületatud”

  1. Oh õudus, kui palju ikka kulub, et korda saada. Kelle juures käid? Olen ise hambaarsti otsingul, seepärast uurin.

  2. Sattusin just sellise artikli peale
    http://www.tarbija24.ee/1004056/elektriline-hari-puhastab-hambaid-tohusamalt/
    Ise olen samuti juba aastaid elektrihambaharja kasutanud ja vahe tavalise hambaharjaga on märgatav, eriti kui Eestis käies elektrilise kaalu kokkuhoiu pärast koju jätan :)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.