Nov 172012
 

Mul on olnud elu jooksul palju erinevaid nõudereste. Kõige rohkem muidugi plastikvariante – teate ju küll, millised need on, igal pool müüakse. Londonist õnnestus skoorida üks ülikena metallist rest, millel olid aga ka omad vead.

Kõigi seniste restide puhul oli kõige olulisem häda see, et mul ei tulnud kunagi meelde alumist vett koguvat kandikut piisavalt tihti puhastada ning nii harva, kui ma seda tegin, oli küürimine äärmiselt tüütu ning päris puhtaks kunagi ei saanud. Kui ei puhastanud, oli jälk :P

Plastikust restid on lihtsalt koledad. See metallist on väga ilus, aga nagu mainisin, on tal mitmeid vigu. Esiteks ajas söögiriistade osa mind hulluks, kuna lusikate-kahvlite alumised otsad tulid tihti nende varbade vahelt välja, enamasti jäid kuidagi totralt kinni, nii et ma pidin neid seal loksutama, et kätte saada. Täiesti närvi ajas. Teiseks on kahekordne nõuderest selles mõttes tiba tüütu, et vahel ei viitsi kuivi nõusid ära korjata ja tahaks mõned uued ka kuivama panna – siis tilgutab ülevalt kuivad nõud täis. Kolmandaks hakkasid kruvi kohad roostetama.

Siin on meil puidust rest, mida mitmel pool varemgi näinud olen. Ise oleks ilmselt midagi muud ostnud, aga õnneks oli see juba olemas. Ja rõõmuga võin tõdeda, et nüüdseks mu konkurentsitu lemmik.

Välimuselt meeldib mulle ülemise pildi metallrest ehk isegi rohkem, aga puidust rest on minu koristusharjumustega inimesele sada korda etem. Mahutab korralikult – viis-kuus tassi ja 23 taldrikut. Söögiriistatops on ka hea. Vett koguvat kandikut pole, samas on lapiga alla ligipääs hea. Sest vaadake, ma olen selline inimene, kes puhastab alati ära kõik, mis näha on – ma kohe ei kannata, kui laua peal on läbu. Nüüd ongi nii, et ma NÄEN kogu aeg sinna resti alla ja saan kohe lapiga vee ära pühkida (kandikut ju nõude kuivamise ajal puhastamiseks ära võtta ei saa, hiljem ei tule enam meelde), nii et mingit rõvedat läga ega raskesti puhastatavat setet ei saa tekkida. Puit on üldse mõnus, kuidagi hooldama ei pea, vähene vesi kuivab seal peal ära, mingeid plekke ei jää.

Nii et super, ma olen ülirahul. Kui kunagi tagasi Eestisse kolime, ostan sinna ka samasuguse. Tekkis ainult küsimus, kas ma peaksin loobuma oma unistuste ümmargusest kraanikausist, mille puhul mulle siiani peale kuju imponeeris just see, et seda koledat roostevabast terasest osa seal polegi. Samas peaks ju olema küll töötasapinna katmiseks ka selliseid materjale, mis on juba iseenesest nii veekindlad, et võiks resti otse sinna peale panna? Mingit graniidist tööpinda ma küll ei tahaks, aga… :D Nojah, see on nagunii tulevikumuusika. Lähemad aastad saan lihtsalt siin Norras oma resti nautida :)

  10 Responses to “Kõige mõnusam nõuderest”

 1. Ümmargune kraanikauss on kena, aga täiesti tarbetu. Meil oli eelmises üürikas NIII suur ümmargune kraanikauss, võttis palju ruumi, aga sisse ei mahtunud midagi. St suuremad asjad, mis on ju enamuses kandilised. Uude koju kolides oli meil silma järgi viis korda väiksem kraanikauss, me lausa torisesime. Tõsiasi on aga see, et kandiline kraanikauss mahutab endasse palju palju rohkem asju ja oleme nüüd hulka rohkem rahul-

  • Mul olid just samad mõtted ümmarguse kraanikausi kohta, see on ikka kohutavalt ebapraktiline. Kui vahel juhtub, et ei jõua kohe nõusid ära pesta (no seda ikka juhtub) ja minu kiiks on see, et ma ei kannata musti nõusid igal pool vedelemas või isegi kraanikausi kõrval kuhjumas (kõik läheb kohe kraanikaussi), siis ei mahu sinna ümmargusse MITTE MIDAGI. Õnneks praeguses elukohas on kandiline. Aga nagu Nell kohe allpool ütleb, tema lemmik on ümmargune, nii et peab lihtsalt oma maitse ja harjumuste järgi valima.

 2. Ümmargusi kraanikausse on erivevaid tüüpe, ja sellised, millel see roostevaba osa kõrval, kuhu saad nõuderesti panna. Mul olnud elamises nii ümar kui kandiline kraanikauss ja ümmargune meeldib rohkem. Pesema on sinna kõiki asju mahtunud ja köögikraam reeglina ongi ju ümmargune (taldrikud, potid-pannid)

 3. oh küll me oleme sarnased. minu unistuste kraanikauss on samasugune nagu sul.. :P aga jah.. samas ka kauge tulevikumuusika veel.. nii et loen huviga kommentaare

 4. Otsisin sel sügisel ka uut nõuderesti, sest seni panin nõusid kuivama tavalisele plastikust kandikule ja see polnud parim variant. Poodides jäi silma ka see kahekordne rest ning meenus kohe Tikri köök (fotodelt), kuid resti hind oli liiga krõbe (25-26 eurot). Lõpuks leidisn 7eurose lihtsa metallist resti, kuid taldrikud ei püsi seal hästi püsti. samas ajab asja ära. Nüüd vaatan seda puidust resti ja tahaks kaa… :D

 5. Ei ole sellist müügil näinud, samas tean paari meest, kes võiksid oma tootenimistusse võtta. Käsitöö hind võib aga liiga kõrge tulla. Isiklikult enam ei vaja, nõudepesumasin on üks mu parimaid oste.

 6. Tere!
  See rest oli meie pere Rootsi-elu köögis ka mu suur lemmik,aga ta kipub ruttu lagunema.Need pulgad on kinnitatud pisikeste naeltega ja lihtsalt ei pea kaua vast,tagasi aga kopsida neid eriti ei kannata – lihtsalt ei jää teab mis kauaks püsima.Samas IKEA-s ei maksnud ta teab mis palju,kannatab aga muudkui uus osta.Nõudepsumasin aga,mis ilmus meie tallu sellel suvel on ka meie pere suur lemmik ja säästab nii vett,aega ,kui ka minu käsi,mis kareda vee ja pesuainete tõttu suht nässus muidu olid.
  Toredat Norra-elu Teie perele ja jaksu!

 7. Meil on sama kujuga, aga metallist ja vist veidi suurem. Kui leiaks, ostaks paar tükki veel, mõlemasse suvilasse ja sõpradele ka. Meie 5-liikmelise pere nõud mahuvad sinna enamvähem ära. Ees on ruumi ka pottide / kausside / kannude jaoks.

  Söögiriistade jaoks on meil lihtsalt suur savist kruus. Töötab! Kui läheb suuremaks pesemiseks (pärast pidu), võtan teise kruusi appi. Enne oli plekist ämbrike, toimis see ka. Ükski varbadega või korraliku põhjata nõu minu arust ei päde.

 8. […] selles postituses meie Norra üürikodu nõuderesti. Kuna Eestis oli meil siiamaani kasutuses sama metallist rest, […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.