Nov 302012
 

Ma kasutan FB Purityt juba tükk aega – see on otsatult mõnus. Saab valida, mida feedis näitab, et feed sorteeritaks alati most recent järgi, saab ära keelata reklaamid, näha soovi korral timeline‘i ühes tulbas jne jne jne.

Ühesõnaga enam-vähem kõik, mis ei huvita, oli mul ammu ära keelatud, aga FB-s tekib järjest vastikumaid uuendusi. Esimene asi, mis mind halliks ajas, oli games feed vasakus ääres, see näitas kogu aeg numbrit, mis suurenes vastavalt sellele, kui palju mänge sõbrad mängisid. Numbrist lahti saamise ainus võimalus oli sellel klikkida ja see pidev klikkimine käis närvidele (aga number käis veel rohkem). Leidsin lõpuks lahenduse kuskilt netist mingist YouTube’i videost, kus AdBlocki abiga selle ära varjata sai. AdBlocki kasutan ka nagunii juba ammu, muidu ei saa ju normaalselt uudiseid lugeda, nii et olin väga rõõmus.

Rõõm oli aga lühike, sest tehti pages feed. Selle taga suurenes samuti märguannete number vastavalt sellele, kuidas lehed, mida laigin, uut sisu tootsid. Vaat, kui ma midagi laigin, siis ma loen nende sisu nagunii feedist, nii et see number… Täiesti mõttetu ja KURADI närvidele käiv.

Viimaseks piisaks karikasse ilmus täna like pages, mille all pakuti lehti, mis võiks mulle meeldida ja SEE märguande number ei kadunud kuskile – ilmselt oleks kadunud alles siis, kui ma oleks kõik need 14 lehte laikinud. Mida ma ilmselgelt ei tee, eks.

Ma olin NII tige! Ma siiralt vihkan neid märguande numbreid asjade kohta, mis mind ei huvita. Need on vägagi asja eest kõigis gruppides, kuhu kuulun (sest ma kuulun ainult sellistesse, mille sisu mind tõepoolest huvitab), aga  asjade juures, mis mind EI huvita… Blah. Mulle kohe käib närvidele selline risustamine.

Aga järsku torkas pähe, et FB Purityl on äkki võimalusi, mida ma pole avastanud. Läksin lähemalt uurima ja lugema ning avastasingi custom CSSi, kus oli antud hunnik koodijuppe, mida vastavasse kasti kopeerides sai kõik, mis närvidele käib, ära varjata. Kui need üldised valikud ja linnukeste võimalused olid kõik selleks, et feedi sisu korrigeerida, siis custom CSSi alt leiab abi just vasaku tulba suhtes ja veel otsatult palju muid asju.

Nii et kopeerisin kaks koodijupikest ja nüüd on mul vasakul varjatud nii pages kui apps ja kõik sinna alla kuuluv jama – näha on ainult favourites ja groups ning allpool nende sõprade pildikesed, kes online on. Neid pildikesi ma kusjuures ei kasuta kunagi (ei teagi, miks), olen harjunud jutustamiseks sõpru vasakult alt nurgast asuvas hüpikaknast valima… Aga need pildid üldse ei häiri :) Ja kõik muu on väga vajalik. Kõik ebavajalik on kaotatud. Imeline! Paremas tulbas näitab mul ainult seda, kelle sünnipäev on, ei reklaame ega muud jama.

Nii et… FB Purity on täiesti geniaalne leiutis ja soovitan seda soojalt kõigile. Panen siia ühe screenshoti ka (FB Purity valikute aken avaneb FB akna peal – näete, kui puhtad ääred on, ah?? Ma gruppide nimed kustutasin privaatsuse huvides ära ja sõprade pildikesed udustasin), et te saaks aimu, mis valikuid pakutakse. Ja tegin punased ringid ümber oma tänastele avastustele – alumisest lingist tulevad kõik koodijupid ja üleval on ring ümber valikul, kuhu need kopeerida tuleb. Kastis on näha minu värskelt ära varjatud asjad :P

  One Response to “Imeline FB purity”

  1. mina leidsin FB probleemidele paar kuud tagasi hea lahenduse – panin konto kinni.
    sõprade juurviljapeenardest ja lumehangedest puudub küll nüüd jooksev ülevaade, aga saab täitsa hakkama ;)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.