Lumi tuli maha ja valgeks läks maa

Lobisen siin muudkui virtuaalelust, nii et ilmateade ununes täitsa ära. Teil seal Eestis on tuisk ja torm, meil hakkas hommikul Abikaasa töölt kojusõidu ajal lihtsalt ilusat laia valget lund sadama. Sadas päeval päris mõnusalt, aga kraadid on väljas ikka nulli ringis.

Olin eile jälle hirmkaua üleval ja Abikaasa lasi mul täna hommikul välja magada. Ühel hetkel ärgates kuulsin praokil magamistoa aknast laste kilkeid.

Aga seda ma küll ei tea, kuidas veenda neid mitte lund sööma 😛

Ahjaa, paberimajanduse jätkuks – tahtsin täna meie kõigi isikukoodid oma telefoni salvestada, nii igaks juhuks, et alati käepärast oleks… Ja avastasin, et laste omadel on sünniajad vahetusse läinud. Siinne isikukood on selline, et kokku 11 numbrit – alguses kuuest numbrist sünniaeg ja siis veel viis numbrit. Plikal oli alguses Poisi sünniaeg ja vastupidi… Nüüd peame siis jälle kuskile klattima minema. Nii palju siis sellest rõõmust, et kõik läks lihtsalt ja libedalt 😛

Mis seal ikka, küll saab korda.

5 thoughts on “Lumi tuli maha ja valgeks läks maa”

 1. Kirjuta palun ka toiduainete hindadest ja saada olevast rohelisest kraamist. Tulin Eestist ja seal on ikka hinnad kohutavalt töusnud. Isegi enne seda elektrihinna töusu. Vöru talumehe avatud Toidukeskuses pakutu kraam valmistas pettumuse, kuna searibiliha ujus rasvas ja pasteet oli välimuselt juba selline hall ja tuletas meelde nöukaaegset.
  Lasteriided on ka Soomes kövasti töusnud ja kingi -saapaid ostan ainult kövast allahindluselt. Norm.hind on ka paksul laste talvesaapal 60.-eurot.
  Kolm aastat tagasi oli ju siis juba Kreekas naiste kingade hind 50.-eurot. Kahjuks, siis keegi ei rääkinud meile, et neil seal elatustase on nii körge. Kaupmehed katsetavad, millise hinnaga saab kauba ära myya, kui ei lähe, alles siis lastakse hind alla.
  Norras ja Soomes on maale tulnutel keeleöpe tasuta.

 2. Pärnus pole mingit tuisku ega tormi 😛 Ilus jõulumuinasjutt on hoopis 🙂 Üleeile oli jah tuulisem, hetkel on aga kõik ilusa paaaaaaaaaksu lumevaiba all, aknast avanev pargivaade on imeline.
  Ma ootan ka hinnavõrdlust 🙂

 3. Lapsed lõpetavad tavaliselt lume söömise siis ära, kui neile öelda, et kutsud ja kiisud lume peale pissivad. Ma ei tea ühtki last, kes pärast sellist informatsiooni veel lund suhu tahaks toppida.

 4. A vot ma olen sama probleemiga kimpus, et süüakse lund. Ja minu lastele, kes pm sama vanad, ei mõju isegi see kutsude ja kiisude lumele pissimise jutt- vähemalt senimaani pole mõjunud 🙁

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top