Dec 032012
 

Ma olen alati olnud suur jõululaulude fänn ja nüüd, kus lapsed on parajas eas ja kõigest aru saavad, on paras aeg oma eestikeelset repertuaari täiendada. Eile õhtul (õigemini pigem öösel) võtsin ette “Meie lapse lauluraamatu” ja õppisin sealt nelja jõululaulu sõnad pähe. Kaks tükki jäi hetkel vahele, sest “Üle lume lagedale” ei ole minu jaoks miskipärast üldse tuttav laul ja viis ei olnud erinevalt teistest peas ning “Haldjate jõuluöö” viisi küll tean, aga sõnad on tiba võõramad. Ülejäänud nelja viisi teadsin hästi ja sõnu osaliselt, nüüd siis õppisin teadlikult kõik pähe ja väga kiirelt läks.

Täna hommikul laulsin lastele ja Abikaasa lõi ka kaasa. Lastele meeldis väga. Ja oli, kui palju ilusaid laule veel õppimist ootavad! Siin näiteks on terve nimekiri, mida eile järjest läbi kuulasin.

Ma pole vist juba aastaid arvutist mingit muusikat kuulanud. Vahel harva, kui mõni laul kummitama hakkab, siis kuulan YouTube’ist. Olen mõelnud seal playliste teha, aga pole viitsinud. Mulle väga ei meeldi sealt nagunii pikemalt muusikat kuulata, lapsed tahavad siis videosid vahtida, ma eelistan muusikat ilma pildita. Eile läksin muusika kaustast jõululaule otsima ja avastasin ühtlasi ka muud muusikat. Oli palju sellist kraami, mis meeldis mulle näiteks kümme aastat tagasi :P Sain päris paljude asjade üle naerda ja neid kustutada. Teised lemmikud jälle meeldisid siiani.

Siis mõtlesin, et võiks ju mõned uuemad lemmikud ka vanade hulka organiseerida. Mõtlesin, et ehk saab kuidagi YouTube’i kraami mp3-deks konvertida… No ma ei oleks osanud arvata, et see NII lihtne on :D Nett on lehti täis, pane ainult link ja sulle tehakse mp3. Ma pakun, et YouTube’i reeglites on kindlasti kuskil kirjas, et salvestamine on keelatud, aga noh… Khm.

Nojah, olgu selle muu muusikaga, kuidas on, praegu on jõululaulude aeg. Kõigepealt õpin eestikeelsete sõnad selgeks ja siis paremate ingliskeelsete omad kah. Mulle hirmsasti meeldib laulda, aga niisama kuulates sõnad pähe ei jää. Kui aga teadlikult õppida, nii et sõnad silme ees, jäävad väga kiirelt meelde. Nägemismälu vist, jah :P

Lõpetuseks minu kõige lemmikum ingliskeelne jõululaul “Have Yourself a Marry Little Christmas”, mis meeldib mulle eriti just Vanessa Williamsi esituses. Ja üks teine lõbusam lemmik veel – “Sleigh Ride” (mida ma pole kellegi teise kui Hillary Duffi repertuaaris üldse kuulnudki). Miskipärast on need ÕIGED jõululaulud minu jaoks just naisartistide poolt esitatud.

EDIT: Kui ma oma lemmiklaulu Abikaasale mängisin, siis ütlesin, et ma ei teagi, kas sellel on eestikeelset versiooni. Abikaasa arvas, et kindlasti on.

Ema kinkis mulle eelmisel aastal Maarja jõulualbumi, aga see jäi muidugi Eestisse maha. Ma nüüd ajan neid laule mööda netti taga… “Rõõmsad jõulud” oli täiesti võõras pealkiri, aga plaadi katkendeid kuulates tundsingi ära tuttava viisi (rõõmsad jõulud tuppa lase tulla…). Kahjuks ma seda täisversioonis kuskilt ei leidnud, isegi mitte sõnu. No mulle see eestikeelse lõbusa lauluna ei meeldi pooltki nii palju kui ingliskeelse rahuliku versioonina, aga samas on ju päris tore ja võiks ka ära õppida. Üldse oleks äge teada erinevate viiside puhul nii eesti kui inglise versioone. Krt, aga kust ma saan selle laulu? Tahaks ju kaasa laulda ka, mitte ainult ise laulda! Lase või plaat siia saata :)

EDIT 2: Kessul oli ka plaat olemas, nii et mure lahendatud, juhhuu! :D

  One Response to “Jõulumuusika lainel”

  1. Oi, jõululaulud on minu arvutist mänginud juba oktoobrist alates, tänavu pole aega olnud seda teha ja sinu postituse peale panin kohe plaadi mängima :) Niiii hea, küünlad põlevad kohev lumi sajab väljas!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.