Dec 062012
 

Katsetasin täna erinevaid suuruseid. Kõige suurem on samasugune eilsega – paberruudu külje pikkus oli 21 cm. Järgmine suurus on 15 cm, siis 10,5 cm, kõige väiksemad 9 cm. Helbe diameetriks tuleb kaks ruudu pikkust ehk suurimal 42, väikseimal 18 cm.

Ütleks, et kõige mõnusam ruudu suurus tegemise mõttes oli minu jaoks 15 cm – 20 on oma suuruse tõttu tiba ebamugavam, väikesed näevad väga ägedad välja, aga neid on jube tüütu nikerdada – kleepimise ja klammerdamise mõttes.

Nii et ma vist edaspidi keskendun pigem suurematele. Kui 20 cm jaoks läheb kuus lehte A4 paberit, siis 15 cm jaoks kulub ainult 3 paberit ja tulemus on suht sama uhke. Väikeste tegemist proovisin üldse ainult sellepärast, et suurtest ruutudest jäid 9 cm laiused paberiribad üle, mõtlesin ära kasutada.

Oh, kuidas mulle meeldib selline nokitsemine. Tahaks nüüd punast paberit!

Panen õpetuse lingi ka veelkord, et huvilised ei peaks alumisest postitusest otsima minema.

  4 Responses to “Lumehelbevabrik”

  1. Lihtsalt teadmiseks, et see link moblaga ei toimi. Õnneks on tänu sinu ilusale pildile võimalik ise välja nuputada, kuidas neid helbeid teha :)

    • See on kõige harilikum Youtube’i video ja mina sinna küll miskit teha ei saa, kui ei toimi. Aga arvutid on ju ikkagi olemas, onju. Kui minu pildist väheks jääb :P

  2. Väga lahedad, kindlasti proovin teha neid.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.