Lumehelbevabrik

Katsetasin täna erinevaid suuruseid. Kõige suurem on samasugune eilsega – paberruudu külje pikkus oli 21 cm. Järgmine suurus on 15 cm, siis 10,5 cm, kõige väiksemad 9 cm. Helbe diameetriks tuleb kaks ruudu pikkust ehk suurimal 42, väikseimal 18 cm.

Ütleks, et kõige mõnusam ruudu suurus tegemise mõttes oli minu jaoks 15 cm – 20 on oma suuruse tõttu tiba ebamugavam, väikesed näevad väga ägedad välja, aga neid on jube tüütu nikerdada – kleepimise ja klammerdamise mõttes.

Nii et ma vist edaspidi keskendun pigem suurematele. Kui 20 cm jaoks läheb kuus lehte A4 paberit, siis 15 cm jaoks kulub ainult 3 paberit ja tulemus on suht sama uhke. Väikeste tegemist proovisin üldse ainult sellepärast, et suurtest ruutudest jäid 9 cm laiused paberiribad üle, mõtlesin ära kasutada.

Oh, kuidas mulle meeldib selline nokitsemine. Tahaks nüüd punast paberit!

Panen õpetuse lingi ka veelkord, et huvilised ei peaks alumisest postitusest otsima minema.

4 thoughts on “Lumehelbevabrik”

  1. Lihtsalt teadmiseks, et see link moblaga ei toimi. Õnneks on tänu sinu ilusale pildile võimalik ise välja nuputada, kuidas neid helbeid teha 🙂

    1. See on kõige harilikum Youtube’i video ja mina sinna küll miskit teha ei saa, kui ei toimi. Aga arvutid on ju ikkagi olemas, onju. Kui minu pildist väheks jääb 😛

  2. Pingback: Lumehelbevabrik, vol 2 » Tikri Päevaraamat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top