Jan 312013
 

IMG_4906

Õpik sai juba eelmisel reedel koju toodud, aga alles nüüd sain mahti lahti teha :P Närisin ennast tänase õhtuga läbi esimesest üheksast leheküljest – kolm lehekülge sissejuhatust ja kuus lehekülge hääldust. Homme võin siis esimese õppetüki kallale asuda :D

Igasugu kasulikke asju sain teada. Osa oli väga lihtne ja loogiline, mõned asjad jällegi jaburad. No ja lõppkokkuvõttes kõik meelde kindlasti ei jäänud, aga ma kirjutasin enda jaoks eesti keeles olulisema lühidalt märkmikku ümber ja homme on plaanis teha paberilipikud, kus ühel pool on küsimus ja teisel pool vastus. No näiteks – nimeta tähed, mida norra tähestikus hääldatakse teistmoodi kui eesti omas. Teisele poole siis vastuseks kõik tähed – h ja k näiteks hääldatakse hoo ja koo jne. Või siis – millal hääldatakse täishäälikuid pikalt ja millal lühikeselt? Jne jne jne. Sellised lipikud on õppimiseks mõnusad, sest neid saab segada ja nii suvalises järjekorras õpitut kogu aeg korrata. Siiani olen kasutanud taolisi lipikuid lihtsalt sõnade õppimiseks, peamiselt kunagistes prantsuse keele tundides, norrakeelsete sõnade ja väljendite jaoks teen kindlasti ka – siis on hea sõnu mõlemat pidi õppida. Aga jah, seekord teen ka grammatiliste küsimustega lipikud, kasuks ikka.

Homme päeval ehk kordan täna õhtul läbi vaadatut ja teen lipikuid, õhtul hakkan esimest õppetükki läbi võtma. Loodetavasti innukust jagub – sünnipäevaks peab ju õpik läbi olema :P

See tuleb ka veel välja mõelda, mismoodi Abikaasa keelt õppima hakkab – mul on õhtuti hea rahulik aeg, aga temal ju sellist aega polegi. Teeme näiteks nii, et mina töötan õhtul ühe õppetüki läbi (ja teen paremal juhul lipikud ka valmis), järgmisel päeval õpib Abikaasa ja mina tema kõrvalt kordan. Näiteks. No eks näis :)

Kusjuures ma üldse ei välista, et ma hakkan seda olulisemat eesti keeles kirjapandut – kõigepealt märkmikku, siis lipikutele – ka blogisse ümber trükkima. No nii kinnistamise mõttes. Äkki kedagi huvitab kah :D Aga seda ma veel vaatan… Kas on aega ja viitsimist.

Algus on igatahes tehtud, see on peamine. Ja siiamaani olen ma sellest õpikust küll vägagi vaimustuses – hästi lihtsalt ja loogiliselt on kõik lahti seletatud. Lihtsalt vahel on jabur, kui öeldakse, et selles sõnas hääldatakse a nagu sõnas cat ehk siis ä, eks… Ja tuuakse kohe järele kaks näidet, kus mina kuulen ikkagi a, mitte ä :D Aga noh, ma olen alles nii algaja, küllap see kõik ajaga külge jääb.

Nüüd on kell jälle hirmus palju ja aeg magama minna.

  5 Responses to “Esimene norra keele õppetund”

  1. Sõnade õppimiseks soovitan sellist lehekülge: http://www.memrise.com/courses/english/norwegian/
    Siit on võimalik valida endale sobilik nö kursus või kui sellist pole, siis teha endale ise. Eesti-norra sõnastikku pole keegi teinud. Kui õpiku järgi õpid, siis on ideaalne, et peatükkide kaupa sõnu sisestada, siis õppida ja järjest kordama hakata. Ise olen õppinud mõni kuu saksa keelseid sõnu selle järgi ja olen väga rahul (motivatsioon on endiselt kõrge).

  2. Mina olen sellist lehekülge kasutanud: http://quizlet.com/
    Seal saab ka enda koostatud sõnakogumite kohta erinevaid teste teha ja sõnade õppimise mänge mängida. Mulle on igatahes väga suureks abiks olnud nii rootsi, soome kui hollandi keele õppimisel.

  3. Oh kui head näpunäited, eriti kui prantsuse keel vaja nüüd selgeks saada. Uurin kohe ka antud linke :D Äkki leian midagi, mis tuleb kasuks.

  4. a miks sa kooli norra keelt õppima ei lähe? rootsis on näiteks tasuta rootsi keele kursused immigrantidele, usun, et norras on midagi sarnast.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.