Mar 182013
 

Meie pereauto oli peaaegu kuu aega remondis, nii et me polnud tükk aega kuskil koos lastega käia saanud. Kolmapäeva hommikul oli aga järgmine helsestasjoni aeg ja ähvardasin Abikaasat, et kui selleks ajaks autot pole, läheb ta ise lastega bussiga :D

Niisiis tõi ta auto koju ja saime kõik koos minna. Helsestasjonis oli lõbus – lapsed mängisid kogu aja, meie jutustasime töötajatega (st üks oli töötaja, teine mingi praktikant, tudeng vms). Rääkisime minu meelest täitsa suvalistest asjadest – kauaks kavatseme jääda, mida teeme jne. Laste kohta rääkisime ka igasugu suvalisi asju, mida küsiti. Vaktsineerimistpassidest tehti koopiad, lapsed mõõdeti-kaaluti ära (Poiss 96 cm ja 15,5 kg, Plika 110 cm ja 17 kg), aprilliks saime Plikale uue aja, et tal silmi kontrollida – nägin seinal seda tabelit ja küsisin, millal Norras silmakontroll tehakse, ongi nelja-aastastele. Mõtlesime juba Eestis minna, aga mõtteks see jäi… Nüüd siis teeme ära.

Siis käisime läbi perearstikeskusest, sest mul oli beebipillide retsepti vaja. Minu arsti polnud too päev kohal, registratuuritädi ütles, et digiretsepti võimalus on olemas, pidi järgmiseks päevaks valmis tehtama. Mina rõõmustasin, et kõik nii lihtsalt sujus, otse loomulikult selgus aga laupäeval apteegis, et mida pole, on retsept. Nüüd pean homme helistama ja uurima, mis värk on – tablette jätkub mul vaid nädala lõpuni, nii et asjaga on päris kiire…

Ning lõpetuseks kasutasime juhust ja käisime üle pika aja Ikeas. Olin just paar päeva tagasi mõelnud, et lastel pole IKKA teist komplekti voodipesu, nüüd sai lõpuks ära ostetud. No ja peale voodipesu rändas meiega kaasa veel terve hunnik nipet-näpet majapidamistarbeid, millest ammu puudust tundnud olime. Kui tahta raha säästa, siis esimene koht, kust otsida, on kasutatud kraami poed ning teine konkurentsitult Ikea – mujal on kõik asjad lihtsalt kallimad.

Niisiis, seekordne saak. Tsitrusepress 39/€5.29, jääkuubikuvormid tk 9/€1.22 (mõtlesin küll kasutatud kraami poest vaadata, aga seal algab enamik hindu 10 kroonist, seega polnud vahet), silikoonist pintslite komplekt 19/€2.58, teesõel 9/€1.22, vahukulp 39/€5.29, munalõikur 9/€1.22 (meie oma oli just katki läinud) ja õunalõikur 19/€2.58 (meil endil on üks olemas ja mõtlesime naabritele osta, sest Külli avaldas mingi hetk soovi, aga nüüd meeldib see uus meile endale vist nii palju, et ei tea, kas annamegi ära :D):

IMG_5304

Endale ostsime ühe voodilina 129/€17.50 ning laste voodipesukomplektid maksid 79/€10.72 (lilleline) ja 129/€17.50 (ringidega):

IMG_5299

IMG_5300

Mingi hetk, kui Plikal turvavööd kinnitasime, suutis Poiss iseseisvalt juhipoolse autoukse lahti teha ja rooli taha ronida :D

IMG_5297

Ikeas ei suutnud me kiusatusele vastu panna ja patustasime üle pika aja rämpstoiduga – seal on ju need 5-kroonised hotdogid :D Võtsime lastele ühe ja endile kaks, lisaks kaks topsi jookide jaoks – vähemalt nii palju edasiminekut on küll, et ma võtsin harjumusest Coca, aga see hakkas vastu, niisiis jõime meie lastega vett. Tobe muidugi, et selle topsi eest 7 kr maksma pidi, kui oleks võinud oma pudeli kaasa võtta (see on midagi puhveti taolist, kus istekohti pole, laudade juures saab vaid seista, et oma sööki toetada – keegi kindlasti ei ütleks midagi, kui me oma veepudelist jooks), aga vähemalt sai seda lõputult täita ja eks järgmine kord oleme siis paremini varustatud :)

  4 Responses to “Helsestasjon ja Ikea”

 1. Minu enamvähem sama vanadel lastel on kahepeale 3 ratast.
  Suurel tüdrukul on eelmisel suvel soetatud 16 tolline abikatega ratas. Algus oli raske, aga hiljem sõitis väga tublilt suvel maal muru peal. Sügisel linnas kõvakattega teel oli lausa lust. Julgen soovitada küll. Nooremal tüdrukul on maal see nn jooksukas. Mõlemad plikad on sellega sõitmist hullult nautinud, eriti noorem, kes on hulljulge. Tegi juba eelmine aasta (värske kahesena) selliseid peadpööritavaid trikke, et mul pidi süda seisma jääma. On ka hea ost olnud, meil PUKY. Noorem sõidab sel suvel ka veel sellega, hiljemalt järgmiseks suveks saab ka pedaalidega ratta.
  Ja siis on meil veel micro tõukekas (šveitsi tehnoloogiaime), mis on meil aastaringselt kasutuses. Talvel toas ja suvel õues. On küll jaburalt kallis, aga on seda raha väärt. Neil peaks müügil olema ka odavaimaid alternatiive (mytoys.de-s vähemalt), aga meie ostsime pärast pikka-pikka kaalumist originaali. Ja selle ratta pärast ikka tülitsetakse mõnuga, sest mõlemale see nii väga-väga meeldib.
  Aga millist ratast teistele eelistada, seda ma küll ei oska soovitada, aga meil on kõik ostud asja ette läinud.

  • Mulle tundub ka, et kõik võiks olemas olla :D Nii tõukekas, jooksukas kui tavaline abiratastega. Aga mispoolest see micro siis nii eriline on, et just originaal? Vaatasin neid kodulehelt, taga kaks ratast ja maksab €65, palju erinevaid värve, seesama vist?

 2. Suurim eelis on selles, et ratta pööramiseks tuleb lapsel end kallutada, mitte juhtrauda/lenksu pöörata. Alguses tundub lapsele keerukas, aga selle saab kiiresti selgeks. Kui teel on mingi takistus, siis laps instinktiivselt kallutab end küljele ja väldib sellega millegile otsasõitu. Lastele jubedalt meeldib see- meil külas käinud 2 last, kes on siis terve õhtu vaid meie tõukekaga ringi kimanud ning hiljem samasuguse ka endale saanud. Pluss on muidugi veel vaiksed rattad (kui ma näiteks istun elutoas laste poole seljaga, siis ma ei kuulegi, kui rattaga sõidetakse) ja ratta kergus. Ühesõnaga šveitsi kvaliteet selle sõna kõige paremas täheduses. Ma arvan, et see on sõidumugavus, mis lastele selle ratta puhul väga meeldib. Samas puudub minu lastel kogemus teistsuguste tõukekatega.
  Kui mu insenerist isa seda ratast esimest korda nägi, siis uuris ratast põhjalikult ning pärast kommenteeris- väga tasemel inseneritöö. Meie lasteaias on ühel tüdrukul analoog (ka kallutamisega, mitte lenksust pööramisega), mis on väidetavalt mytoys.dest 10 euro eest ostetud. Ju on millalgil seal olnud mingi hüpersuper pakkumine.
  Miks originaal? kuna tõukekas oli mu suurema tütre möödunud aasta ainuke jõulukingisoov, siis keset talve polnud just suurt valikut. Korra vaatasin Jukus mingeid ebamõistlikult kalleid plastmassnökatseid, aga need ei kutsunud ostma. Tahtsin kindlasti sellist, et 2 ratast ees ja 1 taga. Mytoys.de varianti tollal ei teadnud.

 3. Meil on ka Micro tõukekas ja ainult kiidan. Lisaks sellele, et sellega on väga mõnus sõita, on see ka äärmiselt vastupidav.
  Jalgrataste osas soovitan 4-aastasele ikkagi harilikku 16-tollist pedaalidega ratast. Meil oli kunagi jooksukas ka, aga see jäi meil seisma, sest tahtsime perega kõik koos käia ratastega sõitmas ja siis jooksukaga ikkagi pikki vahemaid kiiresti ei läbi. Kui te liigute aga ise rohkem jalgsi + lapsed ratastel, siis jooksukas muidugi ok.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.