May 092013
 

Kui sain esimest korda teada, et Google Reader kaob, siis otsisin alternatiive, aga netist leitud kokkuvõtete põhjal ei tundunud ükski piisavalt sarnane ega ahvatlev – no näiteks Bloglovin’ on hästi popp, aga mulle meeldib just see, kui kõik postitused erinevatest blogidest tulevad kokku ühele lehele, mida mugavalt alla kerida, mitte aga järjest klõpsimine. Ühesõnaga kirjutasin lihtsalt petitsioonile alla ja lootsin, et ehk jääb Reader alles või siis otsin hiljem edasi.

Täna käis Kratt küsimas, kas ma olen juba midagi leidnud, googeldasin uuesti ja leidsin selle artikli, kust kohe kõige esimene variant The Old Reader tundus just see, mis mulle vaja. Proovisin ära ja ei pidanud pettuma – minu jaoks täiesti ideaalne lahendus.

Esimene hetk hämmastas mind see, et Google Readeri sisu eksportimiseks pidin kasutama Google Takeout’i, mis tegi mulle zip-faili, aga selle lahti pakkinud, leidsin xml-fail kenasti-kiiresti üles.

The Old Reader võimaldab sisse logimist nii Google’i kui FB kaudu, seega suurepärane, ei pea hakkama eraldi liituma-logima. Laadisin aga oma faili kenasti üles ja natukese aja pärast oligi kõik olemas. Seadetest sain kõik endale vajalikud muudatused kenasti ära teha (mulle meeldib, kui vasakpoolses listis näitab ainult neid blogisid, kus on uusi postitusi ja paremal pool peavad olema postitused sorditud alates vanemast ning samamoodi näha ainult need, mis lugemata) – nüüd ongi mul uus üsna samasugune minimalistlik ja mõnus RSS lugeja, mis ei kao ära :)

Tegin screenshotid ka, võrdluseks (kui tahate suuremalt näha, siis parem hiireklõps pildil ja open image in new tab). Jätsin teile näha ka oma brauseri vahelehtede ja lemmikute rea ning gadget bari. Vaikimisi on mul alati lahti neli lehte – reader, mail, FB, blogi, siin Norras ka viies – finn.no tasuta ära antavate asjade leht. Ülejäänud lehed on need, kust mul parasjagu millegi lugemine või vaatamine pooleli on. Kui brauseri kinni panen, tulevad uuesti avades täpselt samad lehed lahti. Ja ilmateated on ka alati silma ees, et ma saaks kade olla, kui teistel on soojem kui meil :D

The Old Readeri eelis on see, et ta näitab uute postituste arvu vahelehel kõige alguses – kui palju vahelehti lahti on, siis on need nii väikesed, et lõpus olevat numbrit lihtsalt ei näeks.

google reader

old reader

  4 Responses to “Google Reader asendatud!”

  1. Just eile otsisin lahendusi. Oleks varem postitanud, oleks ehk isegi sinu varianti kasutanud. Eile aga leidsin Feedly ja olen ka rahul. On isegi funktsioone, mida GRis polnud, aga juba kasutan usinalt.

    • Feedly, kui ma ei eksi, tunduski pärast esimest otsingut kõige potentsiaalsema variandina, samas mitte piisavalt erutav, et kohe ära proovida. Ma tõesti kasutan readerit vaid kõige primitiivsemal moel – mul pole eraldi kaustu, ma ei laigi, ei jaga, ei otsi uusi huvitavaid asju, ei huvitu sellest, kas mu sõbrad midagi jagavad… Ainult mu enda lisatud bogid, kõik uued postitused ühes kronoloogilises järjekorras. Selleks oli Google Reader ideaalne ja mul on hea meel, et ma ei pea nüüd ümber harjuma, kõik jäi samaks.

  2. […] lemmikblogisid kammides Tikrikese postituse Te Old Readerist ja otsustasin oma readeris olevad blogid kah sinna tõsta. Kuna ammusest ajast […]

  3. […] Google Reader ära kaotati, asendasin selle praktiliselt samamoodi välja nägeva The Old Readeriga. Üldiselt oli kõik tore, aga esiteks oli see alguses õige mitu korda maas – enamasti […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.