Jun 112013
 

2009 mais ostsime Londonis Camdeni turult võrkkiige, mis meid tol suvel Tähtvere aias väga mõnusasti teenis. 2010 suve elasime ema juures, 2011-2012 oli kiik juba ununenud. Nüüd leidsin kastist, avastasin, et mis iganes kinnitused sel olid, jäid need ilmselt Tähtvere aeda puude külge. Aga vanaisa abiga sai uus süsteem loodud ja kiik on üle mitme aasta jälle kasutuses. Ning terve suvi on veel ees… Võrratu!

IMG_6034

IMG_6039

IMG_6043

Aga see va e-luger ajab mind hulluks. Otsustasin, et tahan taustavalgustust ning kuna Kindle’it ei soovi, taandus valik Kobo Glo ja Nook Simple Touch Glowlighti peale (laenasin siit võrdleva pildi ja lõikasin Kindle’i välja). Esimene on ilusam ja tehniliselt tiba paremate võimalustega, samuti on sellele tunduvalt ägedamaid kaasi. Teine on odavam ja Kessu sõnul vastupidavam, aga kuna ta ei suutnud enam seda artiklit üles leida, kus erinevaid lugereid vastupidavuse poole pealt testiti, siis sellest ma täpsemalt midagi ei tea.

nook-glow-kobo-gloEestis maksab Kobo €169, Nook €130, kaaned tuleks veel lisaks. UK-st tellides oleks hinnad vastavalt £99 ja £69, koos kaantega, arvutasin, läheks kokku umbes kas €118 või €87. Kobot käisin täna Rahva Raamatus näppimas, aga Nook on ainult Krisos… Kessul on see, aga ta tuleb Pärnusse alles juulis ja minul ka praegu Tartusse asja pole. Kui saaks ise käes hoida ja näppida, see aitaks ilmselt otsustada. Nojaa, pluss veel küsimus, kas tellida või osta siit. Hinnavahe on päris suur, aga Eestist ostes saaks vähemalt kiirelt kätte ja võimalike garantiijuhtumite puhul tuleks ka kasuks. Nii et ma kohe üldse ei tea.

Tegelikult, eks, oleks ilmselgelt mõistlik osta odavam :P Kui kallimal ei oleks imeägedaid punaseid valgete täppidega kaasi, siis ma ilmselt ei kahtleks nii pikalt… Aga need täpilised kaaned on lihtsalt imelised :D Teisele saaks ühevärvilised, minu puhul siis kas lilla või punane… Muidugi Etsys on ka igasugu variante, mis on jällegi imeägedad, aga hind on kah äge (no ja tegelikult, mõtlen ma, võiks ju sama hästi lasta kellelgi siin õmmelda). Aga kunstnahk on jällegi puhastamise mõttes tunduvalt praktilisem kui riie.

Ehk et… Kõik on endiselt lahtine. Saaks ainult Nooki näppida, see aitaks ehk otsustada. Aga juulini küll ei kannata. See on juba isegi suur asi, et ma üldse kaalun netist tellimist… Ja ma pole sellegipoolest kindel, kas see on tark tegu. Just see tehnika garantii värk jne. Mh.

EDIT: Tage lubas mulle kaaned õmmelda, nii et see mure on murtud. Siis ma arvan, et võtaks ikka pigem odavama, sest lõppude-lõpuks suurt vahet nagunii pole ja Kessu on enda omaga rahul. Siis on ainult küsimus, kas tellida Krisost või UK-st. €130 vs €81. Homme-ülehomme vs nädala-paari pärast. Võimalike garantiijuhtumite kiirus… Mh.

  5 Responses to “Nüüd on ainult e-luger puudu”

  1. Ma just tahtsin öelda, et unusta need kaaned ära, neid on ju nii kerge teha. Mul on ikka custommade pealuudega ümbrik lugeri tarbeks :D

  2. mul on sony. Ma saatsin Nooki tagasi ja võtsin sony, sest tahtsin ikka netis ka käia, aga nook ja kindle lubavad netti ainult nende oma lehele. Aga vahel on hea reisil olles meile vaadata jm (mul ei ole nutitelefoni). Üldiselt ma naudin, et on võimalik lehte vahetada ka nupuga, mitte ainult puutetundlikult, sest see tahaks kahte kätt. Nupuga piisab ühest :).Ja akuga ei ole neil vist ühelgi probleemi. Minu omaga saab muusikat ka kuulata ja saan sealt muusikat lasta läbi autoraadio – mul on autoraadiol USB. Muud eriti ei vaja, ega kasuta. Üldiselt naudin täiesti ja kui peaks hävinema, siis ostaks kohe uue.
    Aga muuseas, epubi saab arvutis ka lugeda. Neti on hulgaliselt tasuta programme, mida saab alla tõmmata. Väga mugav ja toimib enamvähem samuti, kui lugeris. PDFiks ei pea küll konvertima.

  3. ohh, lugerivalmine on mulgi pooleli ja selles vaimus ostsin endale isegi digi, kus neid võrreldi. Ja sealt just preagu loend välja, et Nooki taustavalguse tehnoloogia pole just õnnestunud ja nemad sel juhul soovitavad, kui see oluline on, Glod või Paperwhite poole. Aga see on muidugi nende arvamus.
    Kui sa juba digi arvustust pole lugenud võin sulle neist koopiad teha :)

    • Digit pole lugenud, lugesin netist ingliskeelseid arvustusi, vaatasin videosid. Öeldi, et Nooki valgustus on ülevalpool ja tiba ebaühtlasem ning Kobol on poole heledam. Aga Kessul on seesama Nook – ta ütles, et üldse ei häiri ja valgustus on täiesti piisav, liiga hele oleks pimedas lugedes silmadele pigem ebameeldiv, liiga kontrastne. Ehk et jah… Ma küll eelistaks näppida, aga praegu mõtlen küll, et tellin ikka Nooki ära. Hoian eBays silma peal oksjonitel, seal on palju refurbished variante veel soodsama hinnaga, siis pole garantii muret ka, sest seda siis ilmselt eriti polegi :D Eks näis, kuidas need oksjonid seal kujunevad, üks lõppes praegu £55 ja selle raha eest ma ei ostaks, siis võtaks pigem £69 eest uue. Aga kui jällegi saaks miski £30-40 eest, siis võtaks küll :) Ühesõnaga vaatab, kuidas kujuneb. Ma vist ikka Eestist osta ei raatsi, raha vaja kokku hoida, sunnin ennast kannatlikuks.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.