Oct 032013
 

Laste jalatsitega on praegu ikaldus. Kingad ja voodrita kummikud on külmad, talvesaapad aga liiga soojad. Mõtlesin, mis ma mõtlesin ja kõige targem tundus voodriga kummikud muretseda. Praegu on küll veel haruldaselt kuiv, aga kauaks seda ju pole, varsti on sügis tavapäraselt lägane.

Mrs G soovitas mulle poolakate Lemigo Eva kummikuid, mis olevat kerged ja sooja lambavillase voodriga. Varem sai neid netist ja à la kuskilt Viljandi kalastuspoest vms, nüüd müüvat ka Magaziini kauplused.

Käisime siis täna vaatamas ja Plika saigi endale kummikud, Poisi suurust kahjuks polnud. Võimalik, et õnnestub homme ühest teisest poest skoorida, aga eks see ole siis näha. Poisile ei ostnudki miskit, sest teised voodriga variandid tundusid seal halvad – Lemigo omadel on vooder mõnusalt krõpsuga kinni, nii et jalg käib kergelt sisse-välja.

IMG_7985

Plikal siis suurus 28/29, kasvuvaru nats on, aga püsivad kenasti jalas. Nii mõnusalt kerged ju ja saab ülevalt kinni tõmmata. Poisile oleks vaja 26/27, aga tumesiniseid oli seal poes ainult 22/23 ja siis juba midagi üle 30. Maksid €14.90 ja nendega võib käia ka -30 külmakraadi juures :D

Kusjuures seal poes olid üliägedad värvilised väikese kontsaga ja sooja voodriga madalad kummikud, maksid €25. Ilma kontsa ja voodrita ja kõrgemaid oli ka, aga just nood madalad kontsa ja voodriga olid ägedad. Kui punast oleks 41 suurust olnud, oleks kohe ära ostnud, aga kurjam, ainult 40 oli. Endalegi kuluks lägaperioodiks ühed täitsa veekindlad jalatsid ära :)

Kõiksugu kombesid ja jopesid on lastel tänu Kratile ja Maritile piisavalt, Poisil olid ainult soojad püksid puudu. Täna jagas üks tuttav FB-s Kaubamaja linki, kus osturalli raames olid Lenne soojad traksikad €21.80. Tundus norm hind, tellisin ära.

Nüüd oleks ainult korralikke talvekindaid vaja. Selliseid, mis ikka tõesti käed soojas hoiavad. Norrast ostetud H&Mi omad sobivad külma sügisesse, aga jäävad talvel lahjaks. Vbla on mu laste kätel halb verevarustus, sest tuulasin täna foorumites ja noid Thinsulate 40 g sisuga kindaid kiideti seal küll soojadeks, selliseid meil täpselt ongi, aga näe – külmad.

Käisin täna Seppäläst ja Lindexist läbi, sealt sai €10 eest kindaid, mis vähemalt tundusid üsna soojad ja paksud. Lindexis olid osad muidugi €20 ka :P Siis pidin ära minema, rohkem vaadata ei jõudnud. Ma ei teagi, kas on mõtet riskida järjekordsete odavate kinnastega või siis peaks ikka need paljukiidetud €20 maksvad Reimatecid ära ostma. Kust noid üldse saab? Laste- või spordipoodidest? Kas see on tõsi, et praegu on eelmise hooaja kaubad allahindlusega, nii et võiks äkki odavamalt saada? No ma olen tõesti endiselt äärmiselt abitu ja saamatu lastele Eesti kaubandusest (talve)riiete soetamise osas :) Foorumites kiitis üks ühte, teine teist ja targemaks ikka ei saanud.

No andke nõu, kust ma võiks oma lastele Pärnus soodsa hinnaga häid sooje talvekindaid leida?

  3 Responses to “Kummiku- ja kindajaht”

  1. Mul on need Magazini kõrge sääre ja kontsaga kummikud, täitsa toredad. Aga ma sain nad küll mingi 12 euriga või midagi, eelmine aasta.
    Kunagi tõotasin, et mina kummikuid ei hakka iial kandma, aga novotsiis. Kontsaga ju võib.

  2. Reimatecid on saadaval Papiniidu Keskuse II korrusel asuvas lastepoes. Nime ei tea, aga seal on igavesti palju nodi. Kassa juures ripuvad kindad. Seal on nii k/s variante kui talvekad. Ma käisin küll eelmisel hooajal ostmas, kuid neid on seal iga aasta olnud. Kiidan kindaid, on küll kallid, kuid kunagi ei pea muretsema, kas käed soojad-kuivad :) ma ostsin k/s labakud ka, praegu jummala head, tõesti tilkagi ei tule läbi! netist saab ka tellida:
    Meil on talveks need : http://buduaar.ee/Turg/Kuulutused/kuulutus/1097202/reimatec-talvekindad-527133-3580-uus-hooaeg-1, aga eelmise hooaja omad on seest lambakarvaga, uued vist veel udupeenemad… Ja talvesõrmikud on ka Su tütrega samavanadel kaksikutel, püsivad käes küll, aga ma arvan, et suure külmaga on labakinnas ikka soojem.
    minu arust on Reima asju saada ka Porta II mürakarus (oli vist selline pood).

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.