Võrratu reede õhtu

Ma saan aru, et ma kordan ennast, aga ma ju pean 😀 Pole ammu nii viljakat päeva olnud, sestap tuleb kõik rõõm kirja panna.

Pärast eelmise postituse kirjutamist läksin lastele järele. Mul oli olnud eile plaanis ahjukartuleid- ja liha teha, aga eile läks meil lasteaias nii kaua aega, et koju jõudes tõdesin – pole mõtet. Nii sõid nad toona õhtusöögiks hommikuputru moosiga 😀 Aga aeg oli igati hästi kulutatud – kui ma kohale jõudsin, hakkas Plika just parasjagu “pintsliga värvima” (nagu ta ise ütleb) – muidugi lasin tal siis seda teha. Poiss mängis nii kaua Plika rühma autodega, mina olin kord ühe, kord teise juures. Kvaliteetaeg. Absoluutselt putru väärt!

Aga jah, need kartulid ja liha. Täna said lõpuks ahju. Erilise boonusena tuli ema külla, kes mängis lastega, kuni mina kartuleid koorisin ja ette valmistasin. Toidu ahju torganud, kasutasin juhust ja käisin autoga poes. Mitte et pood poleks poole kilomeetri kaugusel, aga väljas oli külm ja mis kõige olulisem – tahtsin sõitu harjutada. No ma ei sõitnud Norras ju üldse ja terve suve Eestis ka mitte. Alles sügisel hakkasin uuesti tasapisi sõitma, seni oli ema alati kõrval olnud. Nüüdseks olen emaga nii palju sõitnud, et ümber nurga poodi julgesin üksi ka sõita 😀 Ja on juba tunne, et tasapisi hakkab mingi kindlus sisse tulema. Jumal tänatud!

Sõime lastega õhtust, seejärel lasin neil mängida, ise hõõrusin igavese hunniku pesu sapiseebiga sisse ja panin pesema. Siis vahetasin veel voodipesu ära. Lapsed said magama tavalisest tunni hiljem, homme ei pea ju kella peale tõusma. Meie puhul tähendab tavaline õhtu, et seitsmest hakkame juba sättima, täna hakkasime umbes kolmveerand kaheksa. Lisaks lugesin neile tavapärasest mitu korda rohkem. Jällegi – tänu sellele, et homme ei pea lasteaeda minema, lisaks tahtsin ühe luuletuste raamatuga ühele poole saada, et see homme raamatukokku tagasi viia.

Nüüd lapsed magavad, mina tegin tule pliidi alla, panin pesu sinna ette kuivama. Pesu restile sättimine on mul ka oma süsteemiga, ma jagan riided liikide järgi eraldi ja siis kindlas järjekorras panen… Ma olen süsteemifriik, ma naudin seda 😀 Köök sai juba pärast õhtusööki korda, toas panin ka just asjad ära… Nüüd on kõik korras ja mõnus. Nüüd võib puhata.

Kõik päevad võiksid nii mõnusad olla. Et saaks kogu aeg sama palju tehtud ja lastega sama mõnusalt oldud. Puhas rõõm!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top