Oct 232013
 

Trepp on külmakaitsega immutatud. Endiselt ootamas vill korruste vahele ja keldris torude üle vaatamine ning võimalik välja vahetamine.

Ahi on valmis, nii et nüüd saaks lastetoas edasi tegutseda, kuna täna sai aga vannitoaga alustatud, tuleb see esmajärjekorras ära lõpetada.

Vannituppa on ostetud enamik töömaterjalidest. Leidsin ka sobiva kapi, mille üle olen eriti rõõmus – eile ringi vaadates nimelt tundus, et ei leiagi. Mul oli neli tingimust: peegeluksega, laius max 50 cm, üleval lamp ja vastuvõetava välimusega :) Kõik kenad lambiga kapid olid liiga laiad, kõik kenad sobiva laiusega kapid olid ilma lambita, ainus lambi ja sobiva laiusega kapp oli hirmkole – nurgeline ja lambi lüliti oli kapis sees. Täna aga leidsin Espakist täpselt sobiva kapi, millel oli veel pealegi kliendilehe soodushind, nii et tõime selle rõõmuga koju.

Vannituppa lampe vaadates oli ehituspoes odavaim vastuvõetava välimusega variant €18 ja mul on vaja kahte. Õnneks saime Elektri ärist samalaadsed €6.50/tk. Ostsin ära dušilifti ja vooliku, homme lähen maaletooja käest dušipead ostma. Dušikardina puu oli Jyskis kõige odavam, selle toon ka homme ära.

Väiksematest asjadest tuleb osta veel kapinupud (ilmselt ka homme), WC hari ja paberirulli hoidja (ei ole seni midagi kena ja soodsat silma hakanud). Enam-vähem on välja valitud nurgariiul vanni kohale, totsikute-potsikute jaoks. Kuna mu šampoonipudel on praegu näiteks 23 cm, siis mõtlen, et 25 cm kõrgusega riiulid oleks head – mõned on ka 15 või 20 cm. Kahtlen kahe variandi vahel. Kas kahe- või kolmekordne, ei teagi – tegelikult meil neid totsikuid eriti pole, piisaks vast kahestki. Valikus on üks kitsamate riiulitega (too, millel sinised plastikud peal, need saab ära võtta) või siis laiemad – mis vist meeldivad rohkem. Nondest on kallim variant vist kvaliteetsem, ei lähe roostetama. Mm. No ma veel nats mõtlen. Mõlemat on muidu nii kahe- kui kolmekordsena.

IMG_8312

IMG_8315

Veidi suurematest ostudest on lahtine vanni esine paneel ja pesukuivatusrest seinale. Tahaks väga-väga vanni ette mingi paneeli tekitada, et see veidike parem välja näeks, aga neid müüakse enamasti koos vanniga. Ühe enam-vähem sobiva variandi Ehituse ABC-st leidsime, aga no €37… Mh.

Mul oli varem vanni kohal seinal nõukaaegne lahti tõmmatav pesukuivatusrest ja tahaks sinna midagi samalaadset. Olen erinevaid variante uurinud, aga ideaalset pole. Ideaalne oleks laiusega 78 cm, sest mul on vanni kohal endise boileri kinnitustest plaatidesse lõigatud augud ja ma tahaks need kinni katta. Pikkuse poolest on kõige ideaalsem pildil olev, 75 cm, kataks üsnagi ära. Samas maksab see kuradi €25 ning on SININE. Ühe mitte eriti kena, aga samas siiski neutraalsema halli saaks €10 eest, too on aga vaid 60 cm lai, pesukuivatusruumi see-eest 9×60 cm (VIST oli, ma tegelikult pole 100% kindel, kas neid torusid ikka oli 9, äkki tiba vähem) ehk lõppkokkuvõttes rohkem.

IMG_8319

Põhimõtteliselt võiks ma selle üldse ostmata jätta, aga… Tahaks ju. Üldiselt kuivatan ma pesu suurel eraldiseisval restil, aga suvel kasutasin toda vanni kohal olevat üpris tihti, sest mul on väljas lisaks üks nöör, kus kuivatan suuremaid asju ja kui oli vaja näiteks veel niiske pesu kiirelt vihma käest ära tuua, aga pesurest oli juba täis, siis saigi sinna vanni kohale riputatud. No aga samas… Pole ikkagi hädavajalik. Et äkki siiski mitte. Sest see odav polnud eriti kena… Kallis pole ka ideaalne… Leifheiti omad on VEEL kallimad – no ikka €35 ja €50. Ja nööridega ma ei julge osta, sest pidavat kähku katki minema.

Et äkki jätaks selle resti ostmata ja ei vinguks, et vannipaneel nii palju maksab?

Tegelikult kaalun veel väga tõsiselt vanniistme ostu – no teate, selline, mis toetub vanni äärtele. Ema juures, mu lapsepõlvekodus, on see alati olnud ja hästi mugav on seal istudes jalgu pesta või mis iganes. Eriti lastel, kes on seni pidanud külmal vanni äärel kõõluma. Aga need istmed on ka nii kuradi kallid, €36 ringis. Üks oli €20, peakski vist selle võtma… Nojah. Mõtlen.

Jyskis jäid silma imenunnud lepatriinudega karbid, kahes erinevas suuruses, lisaks sihuke riputatav taskutega… Kui saaks ometi lastetoa valmis ja mööbli sisse, et saaks ringi vaadata ja mõelda, kuhu võiks mida vaja minna :P

IMG_8301

IMG_8298

Mh, aga ma olen väsimusest nõrkenud ja kell on nii palju, lähen nüüd kähku magama. Homme seisab ees järjekordne ehituspoodide trett ja start on juba enne kümmet.

  3 Responses to “Remondiaruanne”

  1. Meil on vannitoa nurgas analoogne riiul nagu alumisel pildil vasakpoolne (13,95€, pole kindel kas firma sama on). Tol ajal oli see üks odavamatest variantidest, 6,5 aastat on vastu pidanud ja hetkel veel vahetuseks põhjust ei näe. Meil on 3 liikmeline pere ja 2 korruseline riiul. Kuna lapse vannimänguasjad peavad ka sinna mahtuma on hetkel veidi kitsas :D

  2. Mu ämmal on vannitoas kasutatud kraanikausi ümber sellist varianti, et on kinnitatud takja ribaga riidekangas ümber kraanikausi, mis moodustab justkui kraanikausi aluse kapi, kuhu nodi panna ja pealt näeb väga kena välja. Üks pool ribast on kleebitud kraanikausi serva ümber ja teine riide külge, niiet on lihtne seda riiet ära võtta ja pesta näiteks. Kangast on veidi krousitud ka, niiet näeb väga ilus välja. Saab valida endale sobivaid toone jne. Seda ma muidugi ei tea palju selline variant odavam tuleks ja kas üldse. Teine asi see, et kuidas vanni küljes selline asi töötaks, kas peaks olema mingi vett hülgav kangas või mitte. Ämmal on küll täiesti tavaline puuvillane riie, eks see kuivab seal vanni küljes ju samamoodi ära nagu pesu nööril. Ühesõnaga, et oleks alternatiive, mida kaaluda.

  3. vannipaneeliks aretasime ämma korteris reklaamaluse plastikust paneeli – lihtsalt 1 kapišiin (kuidas seda kirjutatakse?) alla, üles sai ka miskit… ilmselt ka šiin, paar auku sisse, et sinna saab mingi orgi toppida kui paneel vaja eest ära tõsta. Välja nägi selline http://212.47.219.162/dynamic/timg/1/a/1a8477fc57ef9ed5798e46b2d442b1ec.jpg
    7x ilusam ja odavam kui valmispaneelid, vanni alla ladustasime ülejäänud plaadid jms. Põmst saab sinna torusiilid jms ohtliku keemia ära peita, sest see paneeli eemaldamine on laste jaoks keeruline.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.