Oct 302013
 

Viskasime lastetoast välja riidekapi, mille kaht sahtlit kasutasime laste väiksemate mänguasjade hoidmiseks. Lisaks on lastel karbitäis klotse ja teine rongijuppe – ühtedel karp katki minemas, teised suvalises kingakarbis. Ühesõnaga jõudsin otsusele, et on vaja sellist asjandust, kus on nö raam ja mille sisse käivad värvilised karbid/korvid. Algse idee sain Jyskist, seal aga olid värvi ja mõõdu poolest sobival riiulil karbid liiga väiksed (25x20x16). Üks õiges suuruses (20×26,5×32) karpidega variant oli jällegi ebasobiva värvi ja kujuga. Otsisin netist veel, leidsin on24 poest paar varianti, nondel on kastid aga liiga suured (32x32x32) :D

Mul on vaja kasti, mille pikkuse, laiuse ja kõrguse korrutis oleks ca 17-18 000, leitud variandid on aga kas poole väiksemad või poole suuremad. Natukene suuremad võiks olla, aga mitte poole suuremad – liiga kõrgest on ebamugav asju võtta ja mida suurem, seda kehvem liigutada ka.

riiul1

korv1

riiul2

riiul3

Ma tahaks, et raam oleks mitte valge ega must, vaid sellist heledat naturaalset värvi nagu mänd vms. Korve võiks olla kas kolm üksteise peal või siis neli, 2×2 stiilis. Karbid/korvid oleks ideaalselt sarnased kollased nagu ülejäänud mööbel.

Jyskist leidsime tegelikult ühe raami, mis oleks enam-vähem sobinud minu mõõdus korvidele ja paiknemise poolest ka, aga see oli jube nikats, lastetoas läheks see lihtsalt katki. Seda raami pole tegelikult eriti raske teha – ma usun, et Abikaasa sõber saaks sellega hakkama küll :P Nii et kui ma leiaks sobivad korvid, siis võiks tal nende järgi teha lasta. Aga kollaseid korve leida on ka suht võimatu :D Teine variant oleks rohelised, jällegi sel juhul seinaga sobivad… Kolmas variant on naturaalne, neid Jyskis on, sobisid toa värvidega kenasti kokku.

korv2

Aga ma ikka eelistaks ju värvilist :)

Kust võiks veel karpe otsida? Netist vaatasin Home4Youd ja suuremaid mööblikaubamajasid. Käisin läbi Jyski, Novaluxi, Koduekstra. Suur Maxima ja äkki ehituspoed? Tahaks just mingit riidest varianti, sest plastik ei meeldi ja papp laguneks pikemaajalisel kasutamisel ära.

Kui miskit paremat ei leia, ostan ikka need heledad Jyski omad ära. Aga võiks ju… Ideaalne oleks muidugi, kui leiaks kohe valmis variandi, aga seda nagunii ei juhtu.

  4 Responses to “Kollaste karpide otsinguil”

  1. Vaata Ikeast Trofast sarja, kõige mugavam lastele, kastid sõidavad soonte sees ja raami saab edukalt ronimiseks kasutada :D

  2. Ikea veebilehelt äkki tasub vaadata? Kui sealt midagi sobivat leiaksid, siis Abikaasa saaks ju Norrast tuua? Norras ju on Ikea ikka? :)

  3. Ikeast ma muidugi vaatasin, üsna otsingute alguses, aga ma tõesti ei taha plastikkaste. Vat nii valiv olengi :P

  4. Tegelikult, kui lastele mänguasjade hoidmiseks mõtled, siis plastkarbid on vast kõige lihtsamini hooldatavad? :) Aga kui plaanid selle raami niikuinii lasta abikaasa sõbral teha, siis äkki hoopis paluda tal need kastid ka teha, vineerist näiteks (6mm paksune vineer võiks nt sobida, liimpuitplaat on liiga paks, alates 18 mm)?

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.