Elisa strikes back

Ehk kuidas minust ilmselt siiski Tele2 klienti ei saa.

Mainisin selle postituse lõpus, et Tele2 helistas ja tegi pakkumise, mille vastu võtsin. Nii et kui täna tuli kõne võõralt numbrilt, siis ma täiesti eeldasin, et tegu on Elisaga. Oligi 😀

Küsiti, miks ma ära lähen. Ütlesin, et mõtlesin sellele juba kevadel, kuna ma ei saanud tagasi vana paketti, mis enne Norrat oli, aga lihtsalt ei viitsinud, kuni Tele2 nüüd omaalgatuslikult minuga ühendust võttis. Elisast küsiti, kas ma ikka tean, et Tele2 pakett on minutipõhise arvestusega – mida ma indeed ei teadnud, poleks ka vahet olnud, sest ma räägin kuus 300-400 minutit, sealt aga sain 800.

Igal juhul pakkus Elisa mulle nüüd €2.99 eest 1000 minutit igasse võrku, sekundipõhise arvestusega. SMS on 1 sent 🙂

Ütlesin, et see on nukker – miks tehakse hea pakkumine alles siis, kui tahan ära minna. Et ma ju kevadel küsisin. Öeldi, et esinduste ja telefoniteeninduse inimestel ongi vaid nö ametlikud paketid ning mobiilifirmad ei ole heategevusorganisatsioonid 😀 Et kuskilt tuleb ju kasumit ka teenida ning selliseid eriti soodsaid pakette pakutaksegi ainult peakontorist ning nähtavasti siis vaid neile, kes oma numbrit mujale liigutada tahavad.

Väga peen on see, et nad vormistasid mulle uue paketi tagasiulatuvalt, kuu algusest. Ja kõige peenem on see, et kui ma mainisin, et mu ema palus lasta mul Tele2-l talle ka pakkumine teha, sest temagi arved on Elisas liiga suured, küsiti ema nime, kontrolliti aadressi järgi, et tegu ikka õige inimesega, vaadati tema helistamisharjumusi, mis pidid minu omadega identsed olema ning tehti ka talle tagasiulatuvalt toosama pakett 😀

Ema viimane telefoniarve oli €16. Minul €6. Nüüdsest siis €2.99 kuus. Pluss sõnumid, mida me eriti ei saada. Ja seda 1000 minutit ei suuda ma nagunii elu sees täis rääkida.

Tahaks näha, kas Tele2 veel midagi soodsamat pakub. Ma eriti ei usu. Mulle sobib. Ma ju TEGELIKULT ei tahtnud nagunii Elisast kuskile minna. Tahtsin lihtsalt väiksemaid arveid 🙂

Sellest moraal – kui tahate head paketti, siis sõlmige leping teise operaatori juures, koos numbriliikuvusega. Selle peale raudselt pakutakse ja võite rahus oma võrgus edasi olla. Klienditeenindusest pole mõtet pakkumist küsida, nemad ei tee.

Võiks öelda, et ma olen rahul 😀

8 thoughts on “Elisa strikes back”

 1. Minul on ka see sama Elisa pakett (mida küll, kui ma õigesti mäletan pakuti mulle siis, kui olin veel Tele2-e klient ja nad teadmata kuidas olid mu numbri saanud). Üldiselt olen rahul, aga ühel hetkel avastasin midagi ebameeldivat. Nimelt võetakse väga suurt tasu selle eest, kui helistad nö eritariifsetele numbritele. Näitena ID-kaardi infoliin, kuhu helistasin, sest mu arvutis ID-kaart lihtsalt ei funktsioneerinud. Kuna probleem osutus ka klienditeenindaja jaoks keeruliseks istusin toru otsas u 45 minutit ja järgmise kuu arve oli tunduvalt suurem, kui 2,99 eurot (kui õigesti mäletan, siis sinna 16 eur kanti). Hakkasin uurima ja helistasid ID-kaardi infoliinile uuesti (olin juba valmis sõimama, et kuidas nad võtavad teavitamata sellist hingehinda) ja tuli välja (kui kuulasin kõne alguses automaatvastajat), et infoliin on tasuta või siis on tasu vastavalt mobiilioperaatori poolt määratud hinnale. Kõikide teiste infoliinide vms numbritele helistamine on lõppenud samamoodi. Nüüdsest püüan aga võimalikult vähe selliseid kõnesid teha, sest nagu näha on ka Elisal kuskilt vaja oma raha tagasi teenida.

  1. Põnev 😀 Tahaks näha, kas mulle pakutakse veel midagi paremat 😀 Asi on selles, ma saadan kuus nii vähe sõnumeid, et ma paljalt nende pärast ei viitsiks küll võrku vahetada. Ja Elisa on mulle tunduvalt sümpaatsem operaator.

 2. Mul on sekundipõhine Tele2 Mikro. Kuusumma 2,50. Kõneaega 1000 minutit. No pole lootust ka seda kuu jooksul maha rääkida, nii et minu poolest võiks ka minutipõhine pakett olla.
  Tele2-s olen vist juba kümme aastat olnud ja pakette neli korda vahetanud, hulga endale sobivaid tasuta telefone saanud ja siin, kus mina elan, on levi ka parim.

 3. Ma loen ja mõtlen.. Mul on Tele2, üldiselt väga rahul, välja arvatud see, et mul jääb nii suur osa sellest miinimumarvest kasutamata. Meil hetkel 2 nr ja hind tuleb numbri kohta väiksem kui Sul 🙂 Aga .. ma maksan iga kuu neile umbes sama summa, mis sul niisama, sest ma ei räägi eluski nii palju minuteid täis. Mul on 497 minutit kasutada. Räägime ära kusagil poole sellest..
  Aga, mis teeb meie arve suureks. on see, et ma ikka helistan mehele päris tihti.. Ja kuigi omavahel on meil tasuta, siis tema maksab iga rohkem kui 1 minut kestnud kõne eest…
  Nüüd üle 2 aasta tunneb EMT mu vastu huvi 😀
  Pakkumine iseenesest kehvem. aga ma mõtlen just, et kui ähvardaks Tele2 sellega, et lähen minema 😀
  Noh tele2 puhul mind häirib see ka, et nad muutsid sekundipõhise arvestuse minutipõhiseks ilma mind sellest personaalselt teavitamata, kuigi mul on personaalne pakkumine, et kõnearvestus on sekundipõhine ning see, et nende kõige väiksem internetipakett on 1G ja maksab 4.50 (ok, ma sain sellelt mingiks ajaks väikese soodustuse, aga see saab varsti otsa), aga ma kasutan iga kuu maksimaalselt 200 MB sellest internetist ära :S

  Mul on kusagilt kõrva jäänud, et kellelgi oli ju ka Soome ja Rootsi ja Norra helistamise ja vastuvõtmise asi suht soodne.. Emt ja Tele2 need ei ole.. äkki siis Elisa?

  1. Elisal on see teema, et nende kõnekaardiga saab odavalt helistada Soome/Rootsi mobiilidele.

   Kui mina olin enne Eestis ja Abikaasa Norras, siis odavaim viis suhtlemiseks, mis mina leidsin, oli sel kombel, et minul olid temale tasuta kõned ja tema maksis kõne vastu võtmise eest 10 senti minutis. Nüüd on tal kohalik pakett, kus paarsada tasuta minutit välismaale ja peamiselt räägime Skypes – ta ju päeval enamasti kodus ja töötab öösel, mul pole vajadust talle mobiilile helistadagi.

   Ma ei usu, et on olemas paketti, kus saaks välismaal kõnet vastu võttes mitte maksta 😛

 4. ma ju tegelikult ei helista ka Soome numbrile. Vaid oma perepaketis olevale Eesti numbrile, millele mul ka helistamine tasuta.
  Tegelt mind ajab pikemat aega rohkem närvi see, et ma ei suuda leida oma Samsungi nutitelefonil sellist võimalust nagu minutipiiks. Vanal poolnutikal oli, väga hea variant. Iga minuti möödudes lõpetasin kõne ja helistasin uuesti. Nüüd olen proovinud mingeid äppe, aga need ei ole ükski funktsioneerinud..

 5. Pingback: Konkurents ruulib » Tikri Päevaraamat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top