Nov 192013
 

Eile olin viieni tööl, tulin koju, võtsin ratta, sõitsin poodi, siis lasteaeda, siis koju, keetsin lastele pelmeene, jätsin Abikaasa ema lastevalvesse ja läksin joogasse. Pool üheksa jõudsin tagasi koju ja sain lõpuks rahulikult hinge tõmmata.

Täna läksin tööle rattaga, viiest lastele järele, koju jõudsime ikka peale poolt kuut. Ja ma ei tea, kuidas see võimalik on, aga munade keetmine (laste tungival nõudmisel, mul oli plaanis kartul ja kana), võileibade tegemine ja selle kõige lastele sisse söötmine võttis nii kaua, et kell oli söögiaja lõppedes juba seitse läbi. Aga seitsmest hakkame me juba magama sättima, sest pesemine-riietumine-lugemine-laulmine võtab ka oma aja ja pärast seda nad reeglina nagunii jauravad magamise asemel. Kui ma paneks hiljem, siis jauraks samamoodi ja mul on vaja, et nad ikka piisavalt magada ka saaks.

Nii et polegi nagu õhtuti enam mingit aega :)

Ja need kaks viimast õhtut olen olnud nii väsinud, et pole viitsinud isegi mõelda mõne oma sarja vaatamisele. Ok, eile vaatasin Eesti modelle, aga seda pool ajast vaid kuulates, liiga halb on, et täit tähelepanu kulutada :P

Nüüd mõtlen, et lähen vist magama. Kell saab alles kümme :D

Aga ei, kõik pole kadunud, homme on viimane tööpäev :D Pool kohta on pärast viit aastat kodust elu alustamiseks absoluutselt ideaalne. Küll ma siis neljapäeval-reedel taastun, et olla valmis nädalavahetuseks koos lastega.

Tööl elan sisse ja otsin kohta, aga juba kohanengi päris kenasti. Mul pole küll erialast haridust ega kogemust, küll aga kuhjaga kasulikke üldiseid oskusi, igasugu eeldused ja meeletu tahe õppida. No ja mul on esialgu sellised laiemad ülesanded, mis ei pruugi ilmtingimata rangelt mu ametinimetuse alla mahtuda, need on täpselt see, mida ma suurepäraselt oskan. Selle kõigega juba täna natuke tegelesingi ja sain rääkida kolleegiga, kellega meil hakkab kõige rohkem ühist tegemist olema, temaga ideid arutada… Ta on hästi lahe inimene ja kohe oli tunne, et õpin uusi asju ja olen kasulik :D

Nii et jah. Peab uue elukorraldusega harjuma ja see on esialgu väsitav, aga igatahes on äärmiselt äge.

  6 Responses to “Väsitab küll”

 1. Räägin oma kogemusest laste magamapanemisel. Ise hakkan neid voodisse sättima 8st. Hamba- ja muud pesud. Toa koristamine, siis tuduriidesse, unejutt ja siis voodisse. Ja nad suudavad seal voodis veel seletada ja laulda kuni 10ni.
  Esmaspäeval käisin teatris, ema pani lapsed magama. Mina jõudsin kell 10 koju ja lapsed juba peaaegu magasid. Aga!! Ema hakkas neid magama sättima kella 9st.
  Lihtsalt ma ise siin mõtlen, et selle asemel, et kella 7st neid hakata magama sättima, saaksid Sa nendega veeta kvaliteetaega pigem tund-poolteist. Eriti veel arvestades seda, et meie , st Eesti lapsed, magavad lasteaias päevaund ja seega pole nad nii väsinud ju veel õhtul.
  Aga eks see kõik on Sinu valik ju :) Lihtsalt väike mõte, mida kaaluda :)

 2. Kvaliteetaeg lastega tähendab ka seda, et Sa ise nt mingi aktiivse tegevusega väsitad neid rohkem :)

 3. Ma teen koik ohtusoogid paev enne valmis, et ema saaks lapsed 6 paiku ara soota. Siis kui mina koju jouan soon ise kiiresti ja tegelen nendega tund aega – 5ne laheb 7:30 magama ja siis suurem loeb kuni 8:30ni. Selleks mul kull energiat ei ole et kella 9ni nende molemaga ‘kvaliteetaega’ veeta :| Teen ohtul jargmiseks paevaks suua ja telekat pole meil juba 7 kuud olnud :)

 4. Tervitus!

  Sa pole suurt midagi oma t66otsimisest r22kinud. Hea oleks lugeda, et kuidas oli ja kuidas said selle t66. Endal sama teekond just k2sil aga pole veel leidnud. Hea lugeda teiste kogemusi.

 5. Kvaliteetaeg, jah :D Täna tegin õhtul makarone. Oli plaanis endiselt riis/kartul ja kana, mis esmaspäevast saati kapis ootab, aga lapsed jälle nõudsid ja kuna see oli kõige kiirem variant ja ma olin väsinud, siis olin nõus. Seekord saime kiiremini söödud. No nii pool seitse äkki lõpetasime.

  Siis, kuna ma olin väsinud ja ei jõudnud nendega miskit aktiivset (irw) teha, heitsin lihtsalt oma voodisse ja kutsusin nad enda juurde. No et lihtsalt lähedus ja kaisutamine, see meeldib neile ka väga. Tõid oma arstiriistade komplekti ja mängisime, et meie Poisiga olime haiged, Plika oli arst. Vaatas hambaid, kraadis, andis rohtu jne. Lõbu laialt.

  Mingi hetk muidugi hakkasid lapsed kahekesi mürama ja mina läksin kohe täitsa uniseks. Ja tulemus oligi see, et ma unelesin kella poole üheksani, nemad mängisid kahekesi :) Väga viisakalt kusjuures, tülisid ei olnud üldse, alles siis tuli väikseid lahkarvamusi, kui me lõpuks pesema sättisime.

  Pool kümme vast tulin nende toast ära ja nüüd on vaikus majas küll. Nii et selles mõttes okei. Aga ma vaatan eelkõige selle pealt, kuidas nad homme üles saavad. Kui ärkavad alles kella peale või selle peale, kui mina neid äratama lähen ja siis ohtralt virisevad, siis peaks vist ikka nati varem alustama. Ja noh, jälgima, kui kaua õhtul seda voodis jauramist on :) Varem nad ju läksid kogu aeg hiljem magama, aga aega sai oluliselt tagasi nihutatud just sellepärast, et lasteaeda minekuks tuli vara tõusta, nemad aga jaurasid õhtul nii kaua, et ei saanud hommikul kuidagi üles. Praeguseks on ehk lihtsalt juba varajase ärkamisega paremini kohanenud. Vaatame :)

 6. Ih :-)
  Minu kvaliteetaeg oli ka eile õhtul oma lastega nii,et mina unelesin nende toas diivanil ja nemad siis mängisid ymber minu.
  Enamasti meie ” kvaliteetaeg” tähendabki seda,et mina teen mingeid omasid toimetusi,mis ei ole seotud helendava ekraaniga ja nemad teevad omi asju. Aegajalt aitame yksteist :-)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.