Nov 222013
 

Kõik, mis puudutas tööalaseid saavutusi ja kutsumuse otsinguid, oli viimased viis aastat kalevi all. Nüüd olen ainult kolm päeva tööl käinud ja juba teisel päeval tundsin, et mingid kraanid on täiega lahti ning teatud kramp (mis must küll saab ja kas ma ikka oskan) on kadunud. Selle asemel on ideed, palju ideid. Nii seoses praeguste tööülesannetega kui nendega, milleks mind TEGELIKULT tööle võeti.

Ja sellele lisaks vormuvad uued mõtted ka tuleviku suhtes. Olen kogu aeg mõelnud, et tahaksin praegu mõnda aega teha turvalist palgatööd kontoris, aga pikemas perspektiivis tundub olevat kõige õigem mingi oma asi, väikeettevõtlus. Abikaasa on palgatööd juba nii kaua teinud, et tema tahaks kohe praegu ettevõtlusega alustada – eks ta on neid ideid genereerinud juba ammu, kui miski õige tunduma peaks, siis lähebki tegemiseks. Aga see on tema teema. Mina, jah, tahtsin alguses palgatööd. Just sellist, mis tõesti meeldib, kus tõesti saab areneda, sellist PÄRIS tööd. Mitte et enne lapsi poleks olnud päris tööd, aga noh, midagi rohkemat :)

Sellise töö, tundub, ma leidsin. Ja seal, tundub, on arenemisvõimalust aastateks. Ning tänu nendele tööülesannetele, mis mulle seal praegu anti ning juhuslikult sülle kukkunud samateemalisele projektile, millega seoses mult paar päeva tagasi abi paluti, tekkis mul idee, mis laadi ettevõtlusega mina tulevikus tegeleda võiks. Praegu ei ole mu teadmised veel kaugeltki nii laialdased, et neid rahaks teha, praegu on lihtsalt nauditav hobi, mis võimaldab tuttavaid aidates kogemustepagasit laiendada. Aga tulevikus, ma arvan, kui ma ennast vahepeal hoolega täiendan, võiks sellest täitsa äri teha.

Alustav ettevõtlus ei too nagunii nii palju sisse, et sellest ära elada, enamasti ju alustataksegi palgatöö kõrvalt. Ma loodan, et praegune töökoht osutub täpselt nii potentsiaalseks, kui praegu tundub, siis saab seal areneda ja sellega paralleelselt kunagi vaikselt enda asja nokitsema hakata.

Lisaks on mulle seni täiesti tundmatu eriala, milles ma ennast nüüd esmajärjekorras harima hakkan ja seegi tundub äärmiselt põnev. Äkki kujuneb hoopis sellest mu kutsumus? Kunagi ei tea.

Esialgu aga, jah, on mu tööülesanded valdkonnas, mida ma natukene juba valdan, mis mulle tohutult meeldib, mida ma olen nagunii aastaid hobi korras teinud ja millest võiks tulevikus saada omaenda ettevõtlus.

Kõik ümberringi alustavad oma ettevõtlust. Liis, Daki, Virge… Ja inspireerivad mind samas suunas mõtlema.

Hea on vahelduseks sellistel teemadel mõelda. Mõelda nii, et sel on ka mingi tulemus. Et mul on tulevikule mõeldes tervelt KAKS perspektiivikat ideed!

  4 Responses to “Inspiratsioon”

  1. Olen siiani olnud vaikne lugeja, kuid viimasel ajal kummitab mind mõte kui väga Su blogi naudin. Vahet pole mis teemadel. Loodan, et Sa ei lõpeta nii pea.

  2. Ihihii, ma sain eile kogemata teada, kus sa töötad. Põnev indeed! :) Hästi palju edu sulle!

  3. Kuulge, ma tahan ka teada, kus kohas sa töötad! :P

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.