Aug 102014
 

Seoses eelmise postitusega hakkasin mõtlema, et huvitav, kui palju asju mu riidekapist pärineb Humanast ja kui palju mujalt. No ja üldse, mis hinnaklassis riided mul on. Mis seal muud, kui hakkasin kokku lugema – mulle ju meeldib statistikat teha :D

Kleite on viis – kaks Humanast (mõlemad €10), üks Reservedist (€15), üks hiina poest (€15), üks ema riidekapist.

Seelikuid on 25 – 16 Humanast, kaks andis Tage, kaks ostsin Londonist soodushinnaga (sellised soojemad villasegused ja korralikud, mõlemad maksid ilmselt ca £15), ühe veel Londonist, Camdeni turult, vist £5 eest (või oli £10? Ei mäleta, rohkem kindlasti mitte), üks Uuskasutuskeskusest (€2.50), üks kirbuturult (€1), üks Reservedist (soodukas €10), üks Zarast (199 kr).

Pikki pükse on kümme paari, aga ma ei kanna neid eriti :P Kolm paari Humanast, tõenäoliselt kõik €1, kodus kandmiseks. Ühed tumesinised linasegused laia lõikega Terranovast, ka kodus kandmiseks (täpselt samasugused olid heledad ka, need kandsin ribadeks, sinised pole nii kenad). Mustad laia lõikega veidrast libedast õhukesest riidest püksid Naomist – maksid äkki ca 200 kr ja olid nii pikad, et pidin lühemaks tegema :D Aga väga mugavad on, kannan ikka kodus vahel. Mustad viikarid fotopoes töötamise ajast (Monton ja 800 kr, aga töökoht maksis vist osa kinni). Mustad alt laienevad Londoni ajast Topshopi tall sectionist, mis olid üsna kallid (vist näiteks £32 vms), aga mida ma pole kunagi eriti kandnud. Mustad ja tumesinised skinny lõikega teksad Takkost (mõlemad €20, aga mustad olen nii halliks pesnud, et vist ei kanna enam) ning ühed tumesinised sirge säärega teksad, mis ma jaanuaris Londonist ostsin, aga mis on mulle nats laiad, nii et ka eriti ei kanna (£15). No ja üheteistkümnenda paari leiaks ilmselt veel kuskilt kapipõhjast, samamoodi halliks pestud skinny teksad, mis ma olen igaks juhuks alles jätnud “mustade tööde” jaoks.

Põlvpükse on viis paari – neli paari (kolmed õhukesed heledad ja ühed hallid velvetid) Humanast, ühed türkiissinised Londoni ajast, H&Mi soodukas vms, maksid £5, ma arvan – kandsin raseduse ajal viimati, aga on armsad, pole raatsinud ära anda.

Lühikesi pükse on viis paari – kolm paari (heledad, punased, pruunikad) Humanast, mustad teksad Seppäläst (täishind oli neil üle 400, ma ostsin soodukaga ja 96 kr), sinised lillelised Terranovast (odavad ja ostetud raseduse ajaks, sest venisid).

Retuuse kaks paari – mustad ja valged täpilised, mõlemad emalt saadud. Esimestega käin vahel kodus, teistega käisin joogas.

Käisteta/õlapaeltega toppe on 16. 10 Humanast, neli H&Mist (mahepuuvillast, kolm maksid €10, üks soodukaga €5), kaks New Yorkerist (ostetud hirmodavalt soodukaga raseduse ajal).

Lühikeste käistega toppe on 14. 8 Humanast, üks Uuskasutuskeskusest (€2.50), üks Pariisist (oli odav, äkki €5 vms), üks Takkost (oli kah odav, hinda ei mäleta), üks Reservedist (€10), üks New Yorkerist (ilmselt kah €10 kanti), üks ema kapist.

Lühikeste käistega viisakamaid pluuse (selliseid eest nööpidega ja kehasse õmmeldud) on kuus – neli Humanast, kaks ema kapist.

Poolpikkade/pikkade käistega pluuse on 20. Üheksa Humanast, kolm Reservedist (199 kr, €8, ema sünnipäevakink), kaks Primarkist (mõlemad £6 kandis, täpselt ei mäleta), üks Espriti oma kuskilt Soome keskusest (€15), üks Kapp Ahlist (€8), üks A&G-st (ema ostis), üks Liisilt, üks ema kapist, üks õekeselt.

Sviitreid/kampsuneid on 10. Neli Humanast, kaks H&Mist (£5, €18), üks TK Maxxist (£13), üks Lindexist (€20), üks Terranovast (99 kr), üks Abikaasa õelt.

Suviseid jakke on neli. Üks Humanast (€13.49), üks Seppäläst (€35), üks Reservedist (€20), üks New Yorkerist (€20).

Kingi, pesu, sukki, mütse-salle-kindaid, mantleid-jopesid, õlakotte ja kõrvarõngaid ei viitsi üle lugeda. Las jääda midagi teiseks korraks ka :D

Kokku 122, neist Humanast 64. Nii et jah, pool garderoobi :D Humana puhul mainisin ära vaid kallimad hinnad, üldiselt olen maksnud sealsete asjade eest €1-5.

Üldiselt nii ongi, et lihtsamate riiete eest (topid, pluusid, seelikud) ma üle €5 väga maksta ei taha, vajalike asjade puhul võin ka €10 maksta. Kleidid, pikad püksid, jakid, kampsunid – nende eest võin häda pärast rohkem välja käia. Esimene eelistus on alati teise ringi kraam ja mida sealt ei saa, seda otsin tavapoodidest – enamasti soodukate ajal. Reserved, H&M, New Yorker ja Seppälä on vist need poed, kust ma kõige tihemini miskit leian.

Jalatsid ja joped-mantlid – neile on kindlasti kõige rohkem kulunud. Kui tuju tuleb, teen kunagi neist ka ülevaate.

Aga rääkides nendest 122 üles loetud asjast, siis toppidest ma muidugi pooli eriti ei kanna, pikkadest pükstest enamikku ka harva, seelikutest kolmandikku üsna harva, kampsunitest-sviitritest pooli üsna harva jne. Ma ikka harvendan aeg-ajalt kappi ja viskan kraami välja, aga kõike ju kohe ei raatsi… Erinevatel aegadel on erinevad lemmikud – näiteks punased lühikesed püksid, mis ma eelmisel suvel Humanast ostsin, tundusid siis liiga kitsad, nii et jäid seisma, sel suvel aga on need ühe topiga mu lemmik vabaaja riietus, samas kui eelmisel suvel palju kantud heledad lühikesed püksid on sel suvel enamik ajast sahtlis olnud.

Sellepärast ongi hea käia teise ringi poodides – kui €1.50 maksnud asi kappi seisma jääb, siis ei ole erilist häda :P Ma katsun küll hoolega valida, aga ikka saab alles aja jooksul aru, milline riie saab lemmikuks ja milline mitte.

  One Response to “Mida leiab minu riidekapist?”

  1. […] augustikuist ülevaadet tegin oma riidekapis sügisel põhjaliku suurpuhastuse. Andsin ära palju riideid, mida polnud ammu […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.