Dec 202014
 

Mul on esimene ametlik puhkus alates sellest ajast, kui pärast viit lastega kodus oldud aastat jälle tööle läksin :) Ok, eelmiste jõulude ajal poole kohaga töötades oli nagunii mitteametlik jõulupuhkus (maja oli lihtsalt kinni) ja jaanuaris sättisin tööpäevad nii ümber, et sain kaks reisigi teha… Aga päris puhkus kui selline, milleks peab avalduse kirjutama ja puha – see on nüüd esimene.

Ma olen terve selle nädala liiga vähe maganud – alustasin vist pühapäeva õhtul raamatuga, mis oli nii hirmpõnev, et ei suutnud seda enne käest panna, kui silmad kinni vajusid… Ja nii terve nädala. Alles täna sain lõpuks läbi.

Ühesõnaga oleks tahtnud täna kangesti välja magada, aga polnud ette nähtud – Maximas hakkas mänguasjade -45% allahindlus ja tahtsin seal võimalikult varakult ära käia. Kuna emal oli ka vaja sinna minna, sain mugavalt küüti… Ainus ebamugavus oli see, et kogu ettevõtmine toimus kell üheksa hommikul :) Ühesõnaga äratuskell helises kaheksast, Abikaasa viis Poisi lasteaeda, Plikal oli eile palavik, nii et tema jäi koju… Saime kolmekesi hommikust süüa, siis läks Abikaasa tööle. Ja varsti tuligi ema – tema mees jäi Plikaga, meie läksime poodi.

Ma pole viimastel kuudel praktiliselt üldse poes käinud. Süüa ostab peamiselt Abikaasa, mina lippan vahel harva vajadusel pärast tööd Rimist läbi. Riideid ostan Humanast viimasel nädalal enne uut kaupa. Muus osas olen sihilikult eemale hoidnud, sest mingit raha kulutamiseks nagunii pole.

Aga jah, nüüd üle pika aja poes käies ei suutnud vastu panna :P Pidin ostma vaid kaks lauamängu jõulukinkideks, aga korvi rändas ka mitu puidust mänguasja tulevaste sünnipäevade ja jõulude tarbeks – need olid lihtsalt nii lahedad ja tänu allahindlusele ka pagana soodsad. Samuti rändas kaasa too Playdohi plastiliinipulkade komplekt, mille hiljuti avastasin – poole hinnaga ju, ei saanud poodi jätta. €4.12 eest 16 eri värvi pulka, super diil mu meelest.

No ja siis jäid ette -40% karnevalikostüümid. Ja seal oli üks hirmus nunnu lepatriinukomplekt – punane mustatäpilise tüllist seelikuga kleit (ülemine osa oli küll suht kahtlase väärtusega läikivast riidest, aga seelik tõesti super), peavõru ja tiivad. Lepatriinud, must ja punane, minu suur nõrkus… Lihtsalt ei saanud ostmata jätta, suurus oli õige ja €5.39 tundus selle eest täitsa vastuvõetav. No ja siis pidin ju Poisile ka midagi vaatama – ühtki head komplekti poistele polnud, nii et tema saab piraadimütsi. Ta sai eelmiseks jõuluks piraadikompekti, sealne pearätt hakkabki lagunema.

Ühesõnaga ei olnud mingit plaani ISE lastele kinke osta, sest perekondlikelt istumistelt tuleb neid kokku nagunii umbes seitse… Aga näed, ei suutnud vastu panna :)

Siis viis Abikaasa ema Plika enda poole ja mina suundusin linna asju ajama. Kõigepealt oli hambaarst, siis kaks tundi vaba aega kosmeetikuni. Käisin läbi kõik linna ökopoed, ostsin veidi kraami. Uitasin tükk aega Rahva Raamatus, vaimustusin 1500-tükilisest eestikeelse maailmakaardiga puslest (aga kurja, €21.60 ei raatsi selle eest elu sees maksta). Kuna kõht oli tühi ja aega ikka veel küllalt, istusin lõpuks hiinakasse, sõin nende päevapraadi ja lugesin.

Pärast kosmeetikut sain kokku Marisega, kes jõuluks kodumaale jõudis. Istusime tükk aega Rahva Raamatu kohvikus, sõime kooki ja jutustasime.

Viimati käisin väljas söömas oktoobri alguses – sellest ajast alates pole seda rahalistel põhjustel teinud. Ok, pitsa- ja burksiringid on korra kuus ikka olnud, aga see pole see, sest nondel puhkudel sõime ikkagi kodus. Nii et üle kolme ja poole kuu käisin väljas söömas, ühe päeva jooksul kaks korda :) Kohe eriliselt mõnus oli.

Õhtul oli Abikaasa lastega oma ema juures, nii et sain veel kodus üksindust nautida. Nädal oli nii kiire, et ma polnud viimased kolm päeva üldse koristada jõudnud, seega valitses võrdlemisi suur segadus, mida ma õndsalt ignoreerisin – külitasin keset asju täis voodit ja lugesin raamatut :D Polnud mingit kavatsust üldse täna koristama hakata, mõtlesin täiega logelemist nautida. Aga kui raamat läbi sai ja blogid ka üle vaadatud, tundsin vastupandamatut kihku veidikene kraamda – kihk muutus töö käigus aina suuremaks, nii et kõik sai täitsa kogemata korda. Ok, mitu masinatäit pesu ootab pesemist ja põrandad samamoodi, aga kõik muu on tehtud – isegi uue vakstu lõikasin ümmarguseks ja klammerdasin laua külge.

Ja just siis, kui viimaseid asju ära panin, jõudis ka perekond koju.

Kas teate, milline rõõm oli lastele öelda, et te võite olla üleval nii kaua, kui soovite! Panime reeglid paika – kui soovivad unejuttu, siis see peab juhtuma enne üheksat, hiljem enam ei saa. Ja õhtul tuleb lärmakaid mänge mängida oma toas ning mina ja Abikaasa peale üheksat nendega enam ei tegele. Aga kui soovivad üleval olla ja ise mängida, siis lasku käia. Uskumatult mõnus… Ei mingit magama sundimist – möllaku, kuidas jõuavad. Eks jaanuari alguses tuleb hakata vaikselt lasteaia graafikut tagasi harjutama, aga aasta lõpuni olgu neil tõeline puhkus ja vabadus.

Mitte ainult lastel muidugi – meil endil ka. See on puhkuse juures minu jaoks parim asi üldse – õhtul soovi korral kaua üleval olla ja hommikul VÄLJA MAGADA.

Nii et mul oli täitsa imeline esimene puhkusepäev. Ühelt poolt äärmiselt toimekas, teiselt poolt äärmiselt hedonistlik. Üle mitme kuu poes mõned asjad osta, väljas süüa ja sõbrannaga lobiseda – rõõmuks pole palju vaja, kohe täitsa eriline tunne oli.

Ahjaa, ja täitsa kogemata juhtus nii, et tassisin täna koju neli pudelit mahemärgiga alkoholi. Me ju ei joo praktiliselt üldse – no ma ei mäletagi, millal viimati… Aga kõigepealt tuli eile kingiks saadud šampus. Siis jäi Riiamarii soodusriiulil näppu üks ökoõlu ning tundus hea mõte see Abikaasale proovimiseks viia. Lõpetuseks käisime Marisega Port Artur 2 toidupoes ning tuli meelde, et Kristhel kiitis seal müüdavat ökoveini… Või siidrit… Või mõlemat :D Nii ma siis haarasin alustuseks ühe ökosiidri. Siis nägin ökomärgiga jõuluõlut ja võtsin selle Abikaasale… Siis leidsin ühe ökoveini kah :D No ja nii need kõik ära ostetud saidki. Saab puhkuse ajal mõnel õhtul mekkida.

2014-12-19 22.00.44

Homme on plaanis alustuseks välja magada. Siis pesta pesu ja põrandaid. Abikaasal palusin homme meie pikalt edasi lükatud lambimajandus korda teha – vannitoas on kaks lampi kolmest tuksis ja kaks lampi ootavad elutuppa kirjutuslaua kohale seinale panemist, et saaks lõpuks ometi normaalses valguses puslet kokku panna. Piparkoogitaigna tahaks hakkama panna… Ja olemasolevast taignast tuleb südamed ära teha, sest ema ja tema mees sõidavad pühapäeval Rootsi, vaja õekese pere jaoks kaasa anda. Ja kui kodu on täitsa korras, siis saab lõpuks ometi kuuse tuua ja ära ehtida.

Puhkuseplaanid üldisemalt… Puhata :) Logeleda :) Lastega kvaliteetaega veeta – tahaks uisutada, kui liuväli lõpuks tehakse, tahaks metsa jalutama minna, kui lumi maha tuleb… Kui peaks olema võimalik kuskilt tervele perele suuski laenutada, tahaks ehk isegi suusatamist proovida… Ja nii edasi. Perekondlikud jõuluistumised ja Marise sünnipäev. Marisega niisama üksteise külastamine. Loodetavasti satuvad veel mõned sõbrad jõulude puhul Pärnusse ja tulevad külla. Ohtralt lauamänge tahaks mängida – Alias, Scrabble, Yatzy, Kümme… Kuus raamatukogust võetud raamatut ootavad läbi lugemist (ja lugeris veel enam). Hunnikute viisi puslesid ootab kokku panemist. Lemmiksarjadega tahaks järjele saada. Kõik traditsioonilised jõulude ja aastavahetuse filmid (Love Actually, The Holiday, New Year’s Eve, Helisev muusika) ootavad üle vaatamist. Ja otse loomulikult on jõulupuhkuse lahutamatu osa pallimäng – seal on vaja viimane tase lõpuks ära teha. Selle kõige juurde rohkelt maitsvat sööki, ohtralt piparkooke ja mandariine…

Kaks imelist kohustustevaba nädalat. Võrratu.

  One Response to “Puhkuse esimene päev”

  1. Keskmine siider on tõesti hea. Seal müüdi teise kirjaga kaa aga ma ei saagi aru kas vahetati seda silti ainult või on ikkagi tegu uue tootega. Igatahes maitse on neil üsna sarnane. Ökoõlu on hea, mees juba kiitis, viisin talle kaa :) Maitses endalegi täiesti mõnusalt. Aga veinide osas ootan kommentaare, seda mida mina joon, pole sa ilmselt leidnud :D Valge vein, Portas ja Selveris on olemas, Rimi kohta ei tea. 7 mingite sentidega.

    Mulle meenub, et mul on tohutult palju ökotooteid mis kõik ootaksid blogijärjekorda :D Mul on usinad ökopäkapikud.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.