Dec 222014
 

…aga mina neid ei näinud
nägin ainult kingipakke
nüüd ma hüppan rõõmust lakke

Leidsin kotta taarat viies naabrimehe poolt lauale poetatud pakiteate. Tegin sellest pilti, saatsin Abikaasale ning sain varsti vastuseks Dropboxi lingi fotodega paki sisust – see tähendab siis fotod ligi kümnest pakist, mis jäävad ootama ülehomset õhtut, mil need kuuse alla poetada. Üks jõulupäkapikk oli jälle hoogu sattunud :)

Eilne päev kadus käest – ma ei suuda näiteks meenutada, mida ma tegin päeva esimese poolega. Järelikult suurt miskit, mis ongi ju puhkus… Või mis.

Ahjaa, õige küll – kuuse ehtisime ju ära!

2014-12-22 16.43.16

Õhtupoolikul tegin 4,6 kilo piparkoogitainast, nelja erineva koostisega. Täitsa ise, Abikaasa aitas ainult ühte portsu veidi kokku segada. Täna õhtul ehk küpsetame igaühest natuke ära, et degusteerida. Esimene maitsmine toimus muidugi tainast tehes ja vastavalt sellele sai järgmiste laaride retsepte kohendatud, aga lõplikult saab hinnata ikka alles siis, kui kook on küps. Ootan põnevusega. Kirjutan sellest kõigest kindlasti eraldi postituse.

Läksin eile õhtul üsna vara magama – raamatu panin käest nii umbes pool üksteist ja väga kaua enda mäletamist mööda lakke ei vahtinud. Abikaasa ärkas hommikul tavapäraselt seitsme paiku, et tööle minna, lapsed olid siis ka juba üleval. Alul tundus, et kaua magamisest ei tule midagi välja, sest lärmi ja tülisid oli üksjagu, aga pärast pudrusöömist läks asi paremaks. See tähendab siis, et Abikaasa tegi putru ja nemad lastega sõid, mina olin voodis :) Magasin kümneni ja mõnulesin siis veel terve tunni poolunes voodis – lihtsalt rõõm oli kuulata, kuidas lapsed teises toas mõnusalt mängisid, ilma ühegi tülita.

Siis jutustasime ja kallistasime tükk aega, koristasime kiirelt kodu, sõime kõik koos võileibu (kellele hommiku-, kellele lõunasöök) ning läksime seejärel mu töö juurde, sest mul oli vaja osta pesugeeli ja sapiseepi ja viimase osa ühest kingitusest. Ja natuke tööasju ka ajada – mis siis, et puhkus.

Vaatasin just kaardilt, et jalutuskäik tööle on täpselt 2km – hm, ma arvasin, et 1,8. No igal juhul, ma küsisin enne lastelt mitu korda – kas te ikka tahate minna, see on üsna pikk maa jala käimiseks. Tahtsid ja käisid selle 2x2km tublisti ära. Tagasiteel küll oli veidi virinat, aga koju me jõudsime ja tänu sellele retkele jäid nad mõlemad kohe kenasti lõunaunne… Plika ju tavaliselt ei maga, seekord jäi protestideta.

Mina sain masinatäie pesu pesema panna ja lõpuks arvuti lahti teha. Ma olen ennast puhkuse ajal teadlikult harjutanud vähem arvutis olema – kaasa arvatud see, et ei jookse iga telefoni märguande peale meili kontrollima.

Kuna Poiss just ärkas ning pesumasin ka lõpetas, siis panengi nüüd jälle arvuti kinni ja lähen toimetama.

  One Response to “Meil on päkapikud käinud…”

  1. […] korda planeerisin ja tegin piparkoogitainast 2014 jõulude ajal. Kõik need neli erinevat varianti on isegi siiamaani mu Exceli tabelis kirjas, […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.