Jan 282015
 

Sushi on popp, kõik ümberringi tunduvad fännavat. Minu senised sushikogemused piirdusid paari maitsmisega – ei saaks öelda, et ei meeldinud, ei tekitanud aga ka sellist emotsiooni, et oleks tahtnud oma raha eest ostma minna. Olen samas alati mõelnud, et tahaks veel proovida, nii et kui ema helistas ja teatas, et ta ostis vautšeri, võtsin lõunale kutse suurima rõõmuga vastu.

Nii me siis käisimegi täna Silk Sushi Baaris. Mul ei olnud mingeid ootusi, ei positiivseid ega negatiivseid, aga kogemus oli igal juhul üdini positiivne.

Okei, jah, ma olin muidugi räigelt näljane ka. Vastupidiselt emale, kes tuli lõunasöögilauast ja teatas, et tal on kõht nii täis – ma söögu, ta ainult maitseb. Maitses aga nii hästi, et maitses kohe päris mitu :D

Teenindus oli oivaline. Me ütlesime kohe alguses ära, et ei tea sushist suurt miskit ja kogemus on suht olematu. Saime väga pikad ja põhjalikud soovitused. Ma arvan, et see, mille valisime, oli äkki California krõbe? Igal juhul friteeritud variant, mis oli ekstra mõnus. No ja siis prooviks ühe üksiku, mille täidiseks oli miski vetikalaadne asi, see oli ka hästi hea. Ja kuna keegi, kelle isikut ma ei suuda meenutada, oli mulle kunagi mingi vestluse käigus maininud, et talle kohutavalt maitsevad edamame oad, mida ta peale sushibaaride kuskilt mujalt ei leia, siis otsustasime neid ka proovida. Jällegi – imehead. Ma nüüd väga vabandan, et pildi kvaliteet nii kehv on, aga nagu öeldud – ma olin näljane ja ei mallanud sadat pilti teha, tahtsin sööma hakata :D

2015-01-28 14.25.20

Joogiks soovitas teenindaja meile kohe kannuteed – ütles, et see on neil väga hea. Mina teatavasti teed praktiliselt ei joo, aga juhtumisi oli mul jahe, aga kohvi ega kakao isu polnud absoluutselt, seega otsustasin, et võin teed juua küll. Kuna nii teenindaja kui mu ema ühine lemmik oli seitse samuraid, siis just selle valisimegi. Ja no tõepoolest, isegi mulle maitses! Lõhnas ka äärmiselt meelierutavalt.

Eriti vaimustav oli muidugi kogu serveerimise pool. See imeline teekann, kust jagus mõlemale mitme tassi jagu. Ning nunnu meekausike sidruni- ja laimiviiludega.

2015-01-28 14.21.03

Ühesõnaga… Ma tahaks sinna kangesti tagasi minna. Vautšereid võiks muidugi olla iga inimese kohta üks, siis saaks näljaselt ka kõhu täis :P Ja seda ei tulnud pähe küsida, kas ei oleks võimalik võtta mingit assortiid, kus oleks taldrikutäis eri variante normaalse hinnaga – ühekaupa müüdi küll, aga nii tuli tunduvalt kallim. Tahaks ju võimalikult palju erinevaid maitseid proovida.

Kuna too pakkumine lõppeb enne palgapäeva, siis ma ise ei saa seda endale hetkel lubada, aga ema vihjas, et ta äkki ostab mõne vautšeri veel, nii et ma salamisi ootan uut lõunakutset :D

  One Response to “Sushimaailma avastades”

  1. Mmmm, sushi, ajasid isu peale :D Kusjuures, minu esimesed sushikogemused olid umbes nagu Sinul – olin kunagi natuke maitsnud, aga ei arvanud sellest alguses suurt midagi. Siis veidi hiljem sattusin kogemata uuesti sushit sööma. Ja mida enam erinevaid sushisid proovisin, seda rohkem maitsema hakkas. Nüüd olen nii suur fänn, et korra kuus saab ikka kas kuskil söömas käidud või kodus ise meisterdatud.

    Sushi on üldse huvitav toit. Paljud arvavad, et sushi kas maitseb või mitte. Minule aga tundub, et sushiga tuleb ennast tasapisi harjuda. Kui kohe pärast esimest, võibolla mitte kõige õnnestunumat, proovimist loobuda, ei saagi maitsema hakata. Alguses on sushi tõepoolest veidi võõras, aga mida enam proovid, seda paremaks läheb.

    Ma ei tea kui sinapeal Sa kalaga oled, aga soovitan järgmisel korral proovida näiteks Philadephia makit. See on lihtne ja tõeliselt maitsev. Juurde veel jasmiinitee – ülim nauding. Üldiselt on kõik toorjuustuga makid head. Toorjuust muudab maki mõnusalt mahlakaks. Olen oma tuttavate pealt näinud, et algajad sushisõbrad pigem ei armasta Hosomakisid ja päris alguses ka Nigiri sushisid. Aga ajapikku hakkavad ka need meeldima. Lõpuks nauditakse isegi ingverit ja wasabit :D

    Ja setid või assortiid on tavaliselt kõigis sushikohtades olemas küll. Neid soovitan tõepoolest võtta. Saab mitmeid erinevaid maitseid ühekorraga proovida.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.