Jan 262015
 

Ups. Juubel tuli meelde alles kolm ja pool tundi pärast selle lõppemist. Ei mingit glamuuri, ei mingit täies ulatuses avalikku blogi, ei mingit lõpetatud kujundust, ei mingit loosimist. Muu elu on selleks lihtsalt liiga põnev olnud. Aga noh, mis seal ikka :)

See blogi sai omal ajal alguse täiesti juhuslikult – vajadusest elada välja seminaritöö kirjutamisega kaasnenud frustratsioon. Mul ei ole olnud blogi kirjutamisega seoses mitte mingisuguseid konkreetseid eesmärke, olen alati käsitlenud täiesti suvalisi hetkel keelel ja meelel olevaid teemasid, mu blogi on ühes minuga läbi aegade kõvasti muutunud. Ilmselt ei oleks ma osanud toona arvata, et kümme aastat hiljem on siin 3795 postitust ja 10557 kommentaari. See teeb ümmarguselt ühe postituse ja kolm kommentaari päevas. KÜMME AASTAT JÄRJEST!

Kümme aastat tagasi olin ma meeleheitel tudeng, lõpetamas ülikooli. Täna olen ma abielus, 30-aastane kahe lapse ema ja teen esimest korda elus tööd, mida ma armastan, mille üle ma saan kõige siiramat uhkust tunda.

Ja see on mõnes mõttes väga tähenduslik, et just täna, oma blogi 10. sünnipäeval, käisime me taas kord külas inspireeriva(te)l inimes(t)el, kellega saatus meie teed ristas, ning pidasime maha järjekordse jutuajamise, mis innustas, motiveeris ning inspireeris. Ja ma ütleks, et just seoses sellega ja just täna toimus minu ellusuhtumises teatud nihe, tänu millele sai meil Abikaasaga üpris küpseks üks pöörane ja seni pigem pooltoores plaan, mis meie edasist elu üksjagu muudab. Eks planeerimist ole veel küllaga ja keegi ei tea, kas see plaan ka teoks saab, aga see tundub täiesti teostatav ja absoluutselt suurepärane :) Kohe homme teen esimesed sammud selle ellu viimiseks.

Avalikult saab kõigest muidugi rääkida alles siis, kui aeg on küps – hetkel on asi sellest veel kaugel. Aga ma olen nii põnevil, et ei suuda magama jääda… Kolm tundi olen lakke vahtinud ja plaane pidanud. Kuni blogi sünnipäev meelde tuli, nii et keset sügavat ööd selle postituse kirjutamiseks arvuti korraks lahti tegin.

Igal juhul võite teie, mu kallid lugejad, blogi juubeli puhul endast märgi maha jätta. Ütelge midagi ilusat. Rääkige, miks te siin lugemas käite. Tehke mulle üks virtuaalne pai. See on õige aeg kapist välja tulla, kui te pole seda veel teinud.

Järgmise kümne aasta terviseks!

  33 Responses to “Tikriblogi 10”

 1. Ma ei ole just pikaajaline lugeja, kuid mõnda aega jälgin/uudistan siin leheküljel küll :)

  Igatahes – et tuleks veel 10 aastat blogimist, sest blogi on ju nõnda vahva valmis saanud ja asjalikku juttu jagub. Nii mõnus on tegelikult lugeda kellegi igapäeva elu ja siis mõndade asjadega end samastada.

  Edu ja kordaminekuid edaspidiseks!

 2. Mitu pikka paid :)
  Ma olen nüüd sinu ja su pere pärast nii elevil selle plaani osas. Usun, et kõik läheb nii nagu peab ;)

 3. Olen alles hiljuti avastanud selle suurepärase blogi, mis on sisukalt ja kaasahaaravalt kirjutatud. Jätka samas vaimus . Mina olen kindel lugeja nüüdsest.
  Edu Sulle edaspidiseks nii töös kui eraelus ja lennukaid ideid Sulle!!!

  Pikk pai Sulle!
  Janika

 4. Hakkasin blogi lugema vahetult enne su tütre sündi. Olin ise sel ajal rase ja mu poiss sündis detsembris. Nii põnev oli lugeda sama vana lapse arengust.
  Olen kõik need aastad sinu toimetamistele kaasa elanud. Edu ja jätka ikka samas vaimus :)

 5. Virtuaalne pai ja kaasaelamine siitpoolt. Aastatepikkuse lugeja ja imetlejana :)

 6. Mul on nii hea meel, et sattusin sinu blogi lugema ning tutvusin sinuga ka päriselt :) Te olete väga lahedad ja huvitavad inimesed! Ning loodan, et seoses selle toreda muutusega, blogid sa veel teised 10 aastat ja rohkem otsa ;)

 7. Tere. Olen Sinust kümmekond aastat vanem, lapsed on juba suured, aga nii vahva on siin lugeda ja meenutada seda aega kui nad veel väikesed olid. Samuti elan kaasa teie elu-olu muutustele. Jõudu ja edu kogu teie perele.

 8. Pai :) Aitäh, et oled nii palju aastaid kirjutanud ja kaasaelamisrõõmu pakkunud – jätka samas vaimus!

 9. Loen ammu, ajast kui tüdruk oli sul alla aastane. Seega pikka pikka aega. Virtuaalne pai!

 10. Palju õnne!
  Väike vaib ( http://www.youtube.com/watch?v=SDkqtAx31H4 ) ehk pai ajast, kui blogi alguse sai!

 11. Hakkasin sinu blogi lugema Pirxi juttude põhjal. Nimelt ta rääkis ikka vahest oma natuke hullust sõbrantsist, kellestki Tikrist. Nüüd loen peaasjalikult sellepärast, et mul on peaaegu sama vanad lapsed kui sinu tütar. Või noh, natuke nooremad tegelikult. Ja mulle just meeldib, et sa ei kirjuta ninnunännust, vaid nii nagu on. Palju õnne ja kiiret sulge :)

 12. Mulle meeldib ka see, mis siit korra läbi käis – et Sa kirjutad ausalt ja otse. Liiga palju elus on igast üleliigset mudru – vahelduseks on hea lugeda asjadest nii nagu nad on. Olen ka lugenud Su blogi sellest ajast peale kui Plikat veel ei olnud – ja noh, loodetavasti veel vähemalt 10 aastat. Palju õnne!

 13. Jummel, see üks postitus päeva kohta kümne aasta vältel on ikka aukartustäratav :) ma ei tea, mis ajast ma ise loen, arvan et 6-7:aastat olen pidevalt jälginud. Igatahes edu ja jaksu. Pai ikka ka ;)

 14. Pikk pai püsilugejalt

 15. Eh, sinu 10 tuletas meelde, et kurjam, mul sai ka ju jaanuari alguses 10 täis. Täiesti märkamatult… 10-aastaga sain ma kokku 3849 avaldatud postitust. Arvestades asjaolu, et ma viimased 5 aastat suurt miskit ei ole kirjutanud, siis mul oli esimesel viiel aastal ikka korralik lobapidamatus kallal. :D

  Palju õnne sulle ja palju õnne mulle ka. :D

 16. Pai :)
  Loen ja naudin!
  Püsi paigal (st.jätka samas vaimus) :) !

 17. Selline juhukülaline olen. Aga ikka juba pikka aega!
  Kiitus tublile blogijale, tort ja lilled juubeli puhul ;)

 18. Sattusin su blogi lugema ajal, kui elasite veel Tartus. Ja jäingi lugema! Nii tore on kaasa elada ja kaasa mõelda teemadele, mis mind ennast ka paeluvad. Olgu see siis laste sama vanus, lasteaed või siis nt oma maja rõõmud ja mured, isetegemine, raamatud, veidike ka rohelisem mõtteviis ja Humana :) Ja oh üllatust ka see linnast maale kolimise teema, ka see meil täitsa omal nahal kogetud! Ja mitte kunagi ei kahetse, et Tallinnast maale sai tuldud.
  Igatahes, väga innustav lugemine! Jätkugu sul ikka jaksu ja pikk pai! :)

  Kapist välja tulnud lugeja :)

 19. pai, Tikker! :)

  sattusin ka blogi lugema sel ajal, kui Plika oli alla aastane. praegu olen 20 – sinu blogi lugedes üles kasvanud :D no aga alati on hea meel olnud lugeda nii ettevõtlike ja toredate inimeste elust, ei saa üldse salata, et tegemist on omamoodi eeskujuga. et kui päriselt suureks kasvan, siis tahan olla nagu Tikker :D

 20. Õnnitlen juubeli puhul!

  Hakkasin lugema teie Norras elamise ajal. Siis lugesin teistestki välismaal elavatest peredest. Aga nüüd on lisaks sinule veel kolm minu loetud blogikirjutajat Eestisse naasnud. Vaid Britt on veel Prantsusmaal.

 21. Õnnitlused ka minu poolt :)

 22. Loen juba mitu aastat, mingi aeg alustasin ka vanade postituste lugemist (peaks selle nüüd uuesti käsile võtma, sest oled neid rohkem avalikustanud). Pikalt kasutasin ka sinu blogi teiste blogide loetelu bookmark’ina (ja osaliselt teen seda siiani).
  Elulised ja eelarvelised postitused on suuremad lemmikud. Laste tegemistest ja kasvamisest ka hea lugeda, kahjuks endal veel lapsi ei ole… aga tean, kust unekooli kohta tulla lugema.
  Ja aitäh, et mind mullides ikka aitad! (st et viimasel ajal mängin ise ka jälle päris palju)
  Jaksu! :)

 23. Palju õnne blogile ja palju õnne blogijale! Jätka samas vaimus :)
  Üks pikaaegne lugeja

 24. mina loen sind (ilmselt) sellest ajast, kus sa esimest korda londonis olid (otsisin seoses inglismaa-reisiga kohalike eestlaste muljeid). aga päris kindel ei ole, sest lugesin su postitused blogi alguseni läbi. ja sellest ajast ikka jälgin üsna pidevalt – aasta jagu oled rrs-s ka olnud, niiet uued postitused tulevad kohe operatiivselt kohale.

  miks loen? see on nagu hea seriaali vaatamine – jälgin põnevusega sisuliine, kiidan-laidan tegelaste tegemisi ja ootan kannatamatult järgmist osa. noh, ja nagu kommenteerijate topist näha, siis elan innukalt kaasa.

  libedat klaviatuuri ja jaksu ka järgmiseks dekaadiks!

 25. Palju õnne ja jõudu kirjutamisel! Sa kirjutad hästi ja võrdlus hea seriaaliga on väga tabav. Ja Sul on Imetore pere!

 26. Ma loen ka ammu, ajast kui Plika oli beebi vast. Eriti meeldivad Pärnu jutud. Tervitan.

 27. Ja nüüd tundub kindlasti, et need 10 aastat on liiga kiiresti möödunud, eksju ;)

  Pane sedasi edasi ;)

 28. Õhupallid ja pai blogi juubeli puhul! Mina olen blogi lugenud vist juba mitu aastat ja ilmselt sattusin kellegi teise (Daki? Mormelar? Siil?) blogi kaudu.. Lugema jäin ilmselt seetõttu, et oled minuga sama vana, aga samas hoooopis teistsuguse elukogemuse ja natuke ka ellusuhtumisega.. nii et ühest küljest on su mõtted ja tegemised minu jaoks võõrast maailmast ja põnevad, samas jälle siirad ja lihtsad, argielulised. Mingeid ühiseid jooni on meil ka, mina olen ka hästi pikk ja sale (okei, puusadest enam mitte) ning armastan second handides shopata jms. No igatahes, tore lugemine on olnud, vahel täitsa inspireeriv ka :P Nagu vaataks mõnusat seriaali, millest on väike sõltuvus tekkinud. Tubli ja vahva oled!

 29. Tere, mina saan ka kapist välja tulla ja pai teha. Lugesin seda blogi esimest korda kaks nädalat tagasi ja võin uhkusega öelda, et tänaseks on kõik läbi loetud! Kõik kümme aastat. Väga mõnus lugemine oli.
  Kümme aastat tagasi pidasin ise ka üpriski populaarset blogi. Seejärel olen “hooajaliselt” blogisid pidanud, välismaal elades, maja remondist jne. Need on olnud kinnised. Sulle aga jaksu ja nüüd ootan muudkui aga uusi ettekandeid!

  • Oot, MISASJA? Kahe nädalaga terve blogi? :D Sul ikka millekski muuks ka aega jäi selle kõrvalt? :D

   Aga kõike sa läbi lugenud pole, sest 500 postitust algusaegadest on privaatsed… Ja paroolipostitused?

   Su blogi nime ma mäletan küll kunagisest blogimaailmast :)

   • Parooli all oli väga vähe mu meelest. Ma lugesin aastate kaupa, aga mitte kronoloogiliselt. Algul siit-sealt, siis tekkis mingi telg peas. Seejärel huvipakkuvamaid asju. Lõpuks tundus, et laias laastus sai läbi. Lugesin telefonist vabadel hetkedel, noh nagu raamatut loeks. Tore oli. Pallimängupostitused jätsin vahele.

 30. Palju õnne! Mulle meeldib igasugu põnevat infot saada siit, ja muidu ka mõnus meelelahutus. Jätka sama hooga!

 31. ônne! :)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.