Jan 212015
 

Viimasel ajal on olnud miskipärast raskusi tavapärase positiivse ellusuhtumise säilitamisega. Oleks vaja, et juhtuks miskit head :)

Samas ütlevad kõik targad, et õnnelik olemisel pole miskit pistmist sellega, mis su ümber toimub – tõeliselt õnnelik oled siis, kui oled leidnud rahu ja tasakaalu iseendas, nii et ümbritsev sind enam miskitviisi ei kõiguta.

Ühesõnaga… Tuleb katsuda lihtsalt olla positiivsem ja mõelda positiivsemaid mõtteid. Aga kui mul on parasjagu kehvem tuju, siis ma tahaks selle igipositiivsuse peale teha lihtsalt: ÖÄKK.

Hea küll. Katsun ikka häid mõtteid mõelda :) Või siis natukeseks üldse mitte mõelda, näiteks raamatusse põgeneda.

  7 Responses to “Tasakaalu otsides”

 1. Äkki see juba blogis kajastatud teema :D vitamiini puudus?

  • Oi, ma oma arust kirjutasin D-vitamiini…

   • Kusjuures ma võtan D-vitamiini lisaks… Kui meelde tuleb :P Mul on siin 2000IU kapslid ja puha, mida Eestis ei müüda. Tegelikult oleks väga põnev teha test ja vaadata, kas reaalselt ka puudus on, aga perearst seda ilmselt väga mulle välja kirjutada ei taha ja endal ka vaba raha pole puhtalt põnevuse pärast kulutamiseks. Nii ma siis võtan ja loodan, et ehk aitab :D

 2. Ma tean seda tunnet. Tekib rutiin ja mingit edasiminekt juskui ei oleks enam. Ja kõik inimesed ei soovi ja ei ole loodudki paigal tammuma. Seega tuleb otsida uusi väljakutseid ja oma elu ikka ise keeruliseks elada :)

 3. Minu viimase aja elutarkus, võta või jäta – kui on näiteks paha tuju, siis tulebki olla selles pahas tujus. Kõik tunded mis meis on, tahavad meile midagi sügavamalt öelda ja õpetada. Nii, et tuleks tundel lasta olla, ka seda suurendada/võimendada ja oodata, mis mõtted ja avastused sellega seoses esile tulevad. Isiklikust kogemusest võin öelda, et päris põnevaid avastusi võib tekkida. Tuleb lihtsalt oodata ja kuulata iseennast. Võrdluseks see, et kui laps kukub ja nutab, siis ei maksa talle öelda, et ära nuta, see on tunde maha surumine, mis hakkab kuhjuma ja võib hiljem vales kohas üle ääre ajada..

  • Ma olen väga nõus kukimukiga. :) Meil kiputakse liiga palju seda postiivset mõtlemist peale suruma, tegelikult aga tahavad pahad tujud ja mõtted läbielamist. Minu tarkus, mis mind suhtes aitab, on – konflikid ei ole inimeste vahel, vaid on inimeste sees, teised inimesed lihtsalt äratavad need konliktid. Jõudu Sulle ja head kurbuse, viha, jõuetuse ja muu läbielamist! :)

   • Kusjuures mina arvan, need targad mõtlevadki pigem, et peaks saavutama sellise seisundi, kus neid negatiivseid tundeid ei tekigi. Vaat kui sa juba lihtsalt oled zen kõige peale… Siis ongi mõnus.

    Ja mingil määral on mõtted kindlasti ka suunamise ja otsustamise asi. Sest küllalt on neid, kes saaks palju normaalsemalt elatud, aga on lihtsalt harjunud kõiges halba otsima. Kahe otsaga asi.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.