Jan 292015
 

See oli juba 3,5 aastat tagasi, kui ma esimest korda rõõmustasin, et meil on nüüd kodumaine ökopuhastusvahendite tootja Biominerata. Eelmise aasta lõpus pakuti mulle võimalust kõiki nende tooteid proovida. Kuna töötasin selleks hetkeks juba praeguse koha peal, uurisin igaks juhuks kõigepealt, kas see on okei, sest ma teadsin ette, et tahan ju hiljem blogis oma kogemusi jagada ja reklaami teha. Sain loa, kiljusin rõõmust ja lasin endale pakikese saata.

stardikomplekt

Nüüdseks olen ma proovinud ära kõik peale klaasipuhastusvahendi – viimase andsin kasutada kolleegile, sest ma ise olen endiselt vee ja imelapi usku. Aga kolleeg, nagu paljud teised, on harjunud ikka spreid kasutama ja kiitis – ütles, et  tegi kõik kenasti puhtaks, jälgi ei jätnud.

Nõudepesuvahend on mul praeguseks juba peaaegu otsas, olen igati rahul. Samas ma olen muidugi kõigi seni kasutatutega rahul olnud :) Mõni kurdab, et Fairy peseb ikka paremini – no ei ole mina aru saanud, et ökovariandid oleks kuidagi kehvemad. Mul noore ja terve inimesena ei jõudnud tavaline nõudepesuvahend ka kätele hakata – tean, et see on paljudel probleemiks. Aga mäletan, Nele omal ajal ka kiitis, et Biominerata on tema kätele mõnusalt leebe, samas kui mingi muu ökovahend oli liiga vängeks jäänud, seega tundub, et Biominerata on kõrgem klass.

WC-poti puhastusvahend on ka aktiivses kasutuses. Ma võin küll täitsa vabalt oma potti sooda või sidrunhappega küürida ja teeb sama töö ära, aga ma pean ausalt tunnistama, et ma eelistan vahendit – pudelil on ju spetsiaalne peenike ots, millega on lihtne potile “ring peale teha”, nii et vahend imelihtsalt kõigi pragude vahele ulatub. Mugavuse värk :)

Ma küsisin kohe alguses, mis vahe on üldpuhastusvahendil ja vannitoa puhastusvahendil. Et kui ma võin esimesega kõike puhastada, siis miks ma peaks üldse eelistama teist. Sain vastuseks, et erinevust on näha just vanni puhul – paneb kohe eriliselt läikima. Mul on vann olemas, katsetasin ära – tegin pool vanni ühe ja pool vanni teise vahendiga. Kusjuures läikis vist tõesti rohkem :P Aga pean tunnistama, et sidrunheina lõhn on minu jaoks veidi liiga vänge ja kuna ma olen üsna muretu perenaine, kelle jaoks pole vahet, kas vann läigib veidi rohkem või vähem, siis andsin selle vahendi ka kolleegile kasutada, tema armastab sidrunheina. Uurisin just täna üle, et kuidas meeldib – ütles, et on igati rahul.

Üldpuhastusvahend on kõigist Biominerata toodetest mu konkurentsitu lemmik. See on lihtsalt nii universaalne – kasuta, kus tahes. Ja mis minu jaoks ka hästi oluline – see on imelise apelsinilõhnaga. Ma armastan apelsinilõhna!

Ühesõnaga – kõik tooted on üle prahi, absoluutselt. Ja ikkagi KODUMAINE, ma olen väga-väga suur kohalike ökotoodete austaja. Nii et soovitan soojalt kõigile! Alustuseks on väga mõnus võtta stardikomplekt – saate kõik korraga ära proovida. Vaatan, et sellel on praegu veel soodukas kah, igati hea hind sihukese hulga toodete eest. Ja kui lemmikud on selgunud, võib hiljem säästa pakendeid ja osta viie liitri kaupa. Hah, isegi 25 liitri kaupa saab :D Kõik koolisööklad, majutus- ja toitlustusasutused võiks ju seda varianti kasutada!

Minu unistusest on muidugi endiselt puudu pesugeel, aga see olevat töös. Pesugeeli puhul, tunnistan, meeldiks mulle eelkõige lõhnatu variant. Äkki nad teevad, loota ju võib. Lõhnaga võib muidugi ka olla, valik on alati hea, et oleks igale eelistusele midagi.

Aga nende FB lehelt vaatasin, et hoopis vedelseep on kohe-kohe müüki tulemas, praegu saab hääletada lemmikkujunduse poolt ja seesama seep loositakse välja. Ei pea jagama ega midagi, sellised loosimised mulle meeldivad :) Ja kes mind paremini tunnevad, need teavad kohe, milline minu lemmik on :P

Kes veebist tellida ei taha, leiab lähima edasimüüja siit. Ma muidugi avastasin, et Pärnu koha pealt, khm, on info veidi puudulik. Riiamarii pole sugugi ainus, me Kaubamajakas müüme ka. Ehkki jah, meil on hetkel ainult kolm asja olemas – WC, vannituba ja üldpuhastus. Nõudepesuvahend on otsas ja ma nüüd ootan, et teisi ka rohkem ostetaks, siis saan uue tellimuse sisse anda ;)

  11 Responses to “Puhas ja kodumaine Biominerata”

 1. Kiidan ka nõudepesuvahendit. Ja üldsegi võik see “kodumaine” paremini kättesaadav olla. Kõik ei ela linnas. Ja maal on isegi postiga probleemid (puudun Smart ja Omniva).
  Pesugeeli (öko) leidsin Konsumist, täiesti lõhnatu ja olen väga rahul.

 2. Nii, väga kena. Aga ma ei leia nõudepesuvahendit masinaga pesuks. Kas neil seda ei olegi? Ja lisaks see kujundus. Nagu auto mootoriõli pudelid. Ökovahendite kujundus on tavaliselt pisut leebem ja maitsekam. Üldpuhastusvahendi ilmselt proovin ära, mul on just greenaturali oma otsakorral.

 3. WC puhastusvahendil on ainult parfüüm ja tsitronella eeterlik õli ökod, mis moodustab kirjade järgi 0,07% sellest tootest.
  Kasutan ise ka seda hetkel, aga nii väga ökoks ma seda ei loe.

  • Mu meelest kosmeetika ja kodukeemia puhul enamasti ei seisne öko mitte niivõrd sertifitseeritud koostisosades, kuivõrd selles kräpis, mis on jäetud lisamata :)

 4. […] Biominerata toodetest kirjutas hiljuti ka Tikker oma blogis. […]

 5. @jaanika

  Kahjuks hetkel ei ole meie tooted nii tuntud, et väiksemad poed neid ka telliks – isegi suurte poodidega veidi keeruline :) Aga üritame usinalt seda viga parandada ja eks endagi unistus on see, et oleks võimalik igalühel 10km raadiusest ikka meie tooted kätte saada.

  @maris
  Nõudepesumasina vahendit hetkel ei ole – plaan küll tuua välja, midagi, aga hakkame seda alles testima. Kusjuures kui huvi ka testimises osaleda, siis saada diana@biominerata.ee oma kontaktid ja kui jõuame selle teemani, siis annan märku.

  Kujunduse asjaga täiesti nõus – hetkel oma FB lehel https://www.facebook.com/biominerata püüame oma uuele tootele (vahuseebile) leida uut ja paremat kujundust ja kui see õnnestub ja saab klientidelt positiivse vastukaja, siis ka kaalume teiste toodete ümberkujundamist.

  @Siret
  Selle ökoteemaga on igasuguseid huvitavaid anomaaliaid – näiteks metsaseened ja lilled ei saa olla kunagi ökod, sest puudub kontroll nende kasvatamise üle. Samuti ei ole vesi öko ja palju muud :) Ehk siis Tikril tõesti õigus, et puhastusvahendite kategoorias antakse öko märgis toodetele, mis ei ole loodusele kahjulikud – ehk siis ei reosta vett, lagunevad täielikult etc. Muidugi kõige ökom lähenemine on ja jääb sidrun, sooda ja veidike äädikat ;)

 6. […] Tikker ökopuhastusvahenditest kirjutas olin mina kohe müüdud […]

 7. Diana, hea meelega testin, saadan kohe kontaktid.

  Aga muidu. Ma just hakkasin Tikri blogi lugejaks. Tundus, et siia lisandub iga päev uus sissekanne. Ja mis nüüd toimub? Võib öelda, et olen nõutu. Palun uusi jutte!

  • Ei lisandu enam ammu iga päev, kiiiiire on… :D Tegime nädalavahetusel Eesti peal ringreisi, jõudsime koju tagasi alles täna õhtul, siis tegin terve õhtu tööd ja… Millal see blogi kirjutamise aeg peaks olema, ah? :D Homme õhtul ehk :P

 8. Tänu Sinu blogile hakkasin kasutama Norvexi tooteid ja nüüd on mul kindel plaan tellida Biomineratast mõned pudelid. Aitäh tutvustuse eest. Ja nagu ma Herzi blogi kommentaaris just kirjutasin, loen teie blogisid vägaväga hoolega, aga miskipärast siin ei ole sõnagi kommentaariks öelnud. Nüüd siis tegin otsa lahti. Ilusat päeva!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.