Feb 162015
 

Olen blogis korduvalt varem demonstreerinud oma suurepäraseid nõusid – kollaseid ja maasikatega. No näiteks siin.

Nädalavahetusel lisandus meie majapidamisse üks ammu oodatud ja igatsetud liige – veekann. Nägin seda kannu esimest korda mitu aastat tagasi ühes nonde imeliste maasikanõudega, mis mul nüüdseks kõik olemas on. Toona jäi kann klaasidega sellepärast ostmata. No ei olnud kõige odavamad, pidin tegema valiku. Nõusid oli rohkem vaja :)

Mul on aga juba igiammu teravalt praktiline vajadus tõeliselt kauni vee/morsikannu järele. Need, mis mul hetkel olemas, on nimelt kohutavalt inetud :P Tahtsin just ümarate vormidega ja läbipaistvat. Too paar aastat tagasi nähtud ideaalne kann oli siiani silme ees ja kui seda nüüd Port Arturi lillepoes nägin (kusjuures ainult tänu Kaidile, kes juhtis mu tähelepanu nondele ülejäänud maasikatega nõudele), siis ostsin kõhkluseta ära.

Paraku polnud enam alles ühtki klaasi. Müüja ütles, et veel hiljuti kolm tükki oli, aga tema oli vahepeal puhkusel ja ju siis osteti ära. Käisin vaatamas ka Kaubamajaka lillepoes, kus ma seda komplekti ise esimest korda nägin – seal ka enam polnud.

Aga äkki kuskil Eestis siiski on veel ka neid klaase? Olid täpselt samasugusest klaasist nagu kanngi – pigem selline paksem ja raskem, nagu pisikesed mullikesed oleks sees… Ja väikeste maasikatega. Põhi oli kitsam, ülaosa laiem, ei olnud väga kõrged… Veeklaasid :)

Ühesõnaga ma palun, et kõik nõudehuvilised hoiaksid poodides silmad lahti ja kui need klaasid peaks silma jääma, antagu mulle teada, et ma saaks ära osta :) Lisaks oleks mu kollasesse serviisi vaja juurde praetaldrikuid, supitaldrikuid ja kruuse – neid sai varem ikka osta, aga enam ei toodeta ja meie nõudepoes on otsas. Seega ma varuks tuleviku tarbeks kohe rohkem, sest need on lihtsalt nii ideaalsed ja vahel läheb ikka miskit katki. On juba läinud :P

2015-02-16 20.04.43

2015-02-16 23.09.11

  21 Responses to “Üleskutse: leia Eesti poodidest mu lemmiknõud!”

 1. Kahjuks ei oska praegu aidata ei kollaste nõude koha pealt ega maasikaklaasidega, aga tahaks hoopis küsida, et kas neid Norra firma maasikanõusid jätkuvalt Pärnus müüakse? Lugesin ja vesistasin juba selles ligi kolme aasta taguses postituses, aga kuna vaja oli pigem taldrikuid kui tasse ja kausse, tegin südame kõvaks ja jalutasin neist Prismas mööda. Nüüd kui ma olen juba mitu kuud otsinud ilusat jalga koogialust, tuli su postitus. See maasikatega tordialus oleks just see, mida ma otsin, aga Prisma ei müü seda sarja juba enam ammu. Ja see suur kauss kuluks ka hädasti ära ja pisikesed kausid sinna juurde.

  • Jep, Pärnus on neid maasikatega nõusid vähemalt kolmes kohas. Riia mnt vanas kaubamaja nõudepoes, Port Artur 1 lillepoes ja Kaubamajaka lillepoes. Millised täpselt, seda ei oska öelda, aga neid igal juhul liigub.

   • Ahjaa, juhuks kui kannul polnud valmistajat peal, siis Gisela Graham toodang on see ja kui googledada, leiab päris ilusaid klaasist nõusid veel kuhjaga :)

 2. Neid maasikatega veeklaase nägin alles hiljuti ETK keti kauplustes nt Konsumis. Nii et, äkki tasuks Pärnus näiteks Maksimarketisse kiigata või mõnda Konsumisse?

 3. Pean kahjuks tõdema, et otsin isegi neid, Tallinnas oli neid alles eelmine nädal (!) Selverites, aga see nädal kui ostma hakkasin, pole enam :( Nüüd kahetsen, et ei ostnud ära siis, vähemalt kannugi…..

  Mõtlesin juba Selveri ostujuhile kirjutada, et öelgu vähemalt, kust nad ostsid need, saan äkki isegi tellida….

  • Klaase nägin seal…

   • Jep, nii et oma klaasid ma saan, juhhei. Ainult et päris 65 euri eest ma neid vist ei taha – mõtlesin kuuega piirduda… Või äkki peaks hulluma ja võtma 12 komplekti? :)

    Mõtlesin, et vaatan korra uuesti Riia mnt kodukaupade poodi (krt, ma ei suuda tuvastada nende kontakti netist, et helistada), ÄKKI neil ka on klaasid olemas. Või kui pole, siis nad saaks mulle sealt hulgilaost ise tellida kindlasti, nemad ju võtavad sealt suuremas koguses.

    • Ehhee, Kodukaup oli hoopis nende nimi, mitte Kodukaubad, nii sain telefoninumbri kätte küll. Eks siis homme uurin täpsemalt!

     • Nooo..iseenesest kui sa tellima hakkaksid (või saad teada, kuhu neid müüki on saadetud), siis ma oleksin nõus omalt poolt ka lisama, kuna mul on ka soov neid klaase saada :) NIng kah vähemalt 6 või 8….iseasi, kas 65 eurot ka selle kahe tellimuse peale kokku tuleb….

     • Oled muidu pärnakas? Mul oli täna nii kiire tööpäev, et ei jõudnud selle teema peale üldse mõelda. Kirjutasin lattu, küsisin, kas oskavad öelda, kuhu Pärnusse neid klaase viimasel ajal saadetud on ja kui tellida, siis mis ühe klaasi hind tuleks. Vaatab, mis vastavad :)

     • Jah, olen küll, kuigi põhikohaga hetkel Tallinnas, see-eest käin ma Pärnus väga tihti. Ja kui ei ole just tol hetkel mina Pärnus, siis mu vanemad elavad seal, nii et kontakti osas vast probleemi ei teki :)

     • Ok, nemad pakkusid ühe variandina välja 18 klaasi koos postikuluga €81.38 (see 65 on ju neto ehk ilma käibemaksuta, sellele ma enne ei mõelnud) või siis tellida läbi Anu Foto – siis peaks uurima sealt, palju hind on. 9 klaasi eest maksta veidi üle €40… Njah. Ma ei tea :D Samas Anu Fotost võiks uurida… Äkki saaks väiksema koguse sealt ka. Ja see Riia mnt nõudepood, seal pole ka jõudnud käia.

    • Johhenpuhhen! :D Ma ei süvenenud,et hulgiladu.Sealt saab uurida ehk,kes edasimüüjad;kes alles tellinud jne.

 4. Pärnus Maksimarketis ei olnud, käisin ekstra vaatamas. Äkki mõnes Konsumis siis…

 5. Pirita Selveris oli täna õhtul saadaval 2 kannu ja 2 klaasi.

 6. Mul on jällegi küsimus, et kas keegi on Tallinnas poodides näinud müügil selle Norra firma maasikanõude kruusivõi suhkrutoosi? Suhkrutoosi pärast sai mul vist kõik Tallinna suuremad Selverid läbi käidud, kõigis oli otsas :D Kruusi tahaks ka hirmsasti.

 7. Maasikaklaase on nähtud ka Järve keskuses Apelsinis – 4.72€ tükki.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.